پوش نوتیفیکیشن در طراحی سایت چیست؟


 
یکی از روش‌های بازاریابی آنلاین که نسبت به برخی از روش‌های قدیمی دیگر مانند ایمیل مارکتینگ، عمر کوتاهی داره و جدیدتر هست «نوتیفیکیشن مارکتینگ» نام داره که به ابزار اون «پوش نوتیفیکیشن Push Notification» می‌گویند.
 
معنی فارسی کلمه Notification می‌شه اطلاع، اطلاعیه، اعلان، خبر، تذکر و آگاهسازی.
 
احتمالا اپلیکیشن‌های موبایلی‌ای رو دیدین که پس از نصب اون روی موبایل‌تون، وقتی که یک نسخه جدید از اپلیکیشن ارائه می‌شه، یک اعلان یا نوتیفیکیشن برای شما ظاهر می‌شه و شما رو مطلع می‌کنه. یا مثلا از جشنواره‌ها و تخفیف‌ها برای ارتقا برنامه به نسخه پولی، خبر می‌ده.
 
یا برخی بازی‌ها مانند بازی پو (Pou) که وقتی پو، گرسنه می‌شه، خوابش میاد و … نوتیفیکیشنی ظاهر می‌شه و شما رو از این مورد آگاه می‌کنه تا به پو، غذا بدین، بخوابونینش و … !
 
پوش نوتیفیکیشن چقدر برای کسب و کار اینترنتی شما موثر هست
در اینکه پوش نوتفیکیشن چقدر در افزایش نرخ تبدیل و افزایش فروش و افزایش محبوبیت کسب و کار اینترنتی موثر هست، نمی‌شه اطلاعات دقیقی ارائه کرد، هرچند که اهمیت و تاثیر خوب نوتیفیکیشن‌ها در اپ‌های موبایل اثبات شده ولی برای سایت‌ها کمی متفاوت هست.
 
نوتیفیکیشن‌ها فقط برای اپ‌ها و موبایل‌ها نیستن و چند وقتی هست که از اونها برای وب‌سایت ها هم استفاده می‌شه که احتمالا نمونه‌هایی از اون رو تاکنون در سایت‌های مختلف مشاهده کردین.
 
هر چقدر موبایل‌ها و تبلت‌ها بیشتر پیشرفت کردن، وب‌سایت ها هم خودشون رو با موبایل‌ها تطابق دادن مانند حالت ریسپانسیو یا واکنش گرا که امروزه برای هر نوع سایتی نسبتا یک الزام محسوب می‌شه.
 
در بسیاری اوقات کاربران سایت شما ممکن هست سایت‌تون رو با موبایل یا تبلت خودشون نگاه کنن و اگر سایت شما ریسپانسیو نباشه، کار با سایت برای اونها سخت‌تر می‌شه و همین باعث افزایش نارضایتی و در نهایتا کاهش فروش شما می‌شه، به این خاطر که اونها مجبور می‌شن که فقط از PC و MAC سایت‌تون رو مشاهده کنن و نمی‌تونن با موبایل یا تبلت به خوبی با اون کار کنن. این یعنی یوزر فرندلی User-Friendly نبودن (کاربر پسند نبودن) و تجربه کاربری بد.
 
همونطور که گفتم هرچقدر اسمارت‌فون یا تلفن‌های هوشمند بیشتر پیشرفت کردن و جایگاه بیشتری در زندگی مردم بدست آوردن، وب‌سایت ها هم شبیه‌تر به اپ‌ها شدن و با موبایل‌ها و تبلت‌ها هماهنگ تر شدن، یکی از موراد بسیار پر استفاده در اپ‌ها همین نوتیفیکشن بود که جای خالی اون در وب‌سایت های مدرن امروزی احساس می‌شد، به همین خاطر امکان ارسال پوش نوتیفیکیشن برای سایت‌‌ها هم فراهم شد تا باز هم وب‌سایت ها شبیه‌تر به اپ‌ها بشن.
 
سخن آخر
بازاریابی نوتیفیکیشنی هم مانند ایمیل مارکتینگ، تکنیک‌هایی داره و در این مقاله درباره اونها توضیحاتی ارائه نشده و فقط هدف آشنایی شما با این ابزار و نحوه استفاده از اون بوده.
 
ایمیل مارکتینگ، پدربزرگ روش‌های بازاریابی اینترنتی! هنوز هم جزو کامل‌ترین و بهترین روش‌های بازاریابی اینترنتی محسوب می‌شه و نوتیفیکیشن مارکتینگ فعلا با ایمیل مارکتینگ قابل مقایسه نیست، هرچند که این روش بازاریابی آنلاین، ارزان‌تره و مزایا و طرفدارانی داره.
 
البته این موضوع به نوع کسب و کار آنلاین و کیفیت اجرا هم مرتبط هست و ممکنه برای کسب و کار اینترنتی خاصی این روش خیلی موثرتر واقع بشه.

خانه --> اخبار و مقالات --> پوش نوتیفیکیشن در طراحی سایت چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران