چرا کاربران طراحی سایت شما را ترک می کنند؟بخش۱

تبدیل بازدید کننده به مشتری کار آسانی نیست باید روی آن کار بشود چون هر کاری تخصص و فوت کوزه گری خودش را می خواهد و از هر کسی بر نمی آید.
امروز می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چرا کاربران خیلی زود طراحی سایت شما را ترک می کنند؟

 

فونت و متن رنگ های سایت

رنگ سایت و نوع انتخاب فونت تخصص یک طراح سایت هست مثلا شما اگر برای یک سایت کودکانه فونت سنگین انتخاب کنید از آن حالت کودکانه خارج می شود و شما نباید از فونت های سنگین در طراحی های کودکانه استفاده کنید و این نکته را هم توجه کنید زمینه پشت نوشته ها هست مثلا در بعضی از سایت ها زمینه مشکی فونت قرمز چشم کاربر در میاد تا بتواند مطلب شما را بخواند سعی کنید از زمینه تیره برای سایت ها استفاده نکنید یا حداقل برای قسمت مطالب از زمینه تیره استفاده نکنید و اینکه سایزی که انتخاب می کنید نه زیاد بزرگ باشد نه زیاد بزرگ چون کاربر بتواند راحت مطلب طراحی سایت شما را بخواند.
 

پخش آهنگ و ویدئو

دیگر خیلی قدیمی شده است که شما وقتی سایتی را باز می کنید داخل آن یک آهنگ بخش شود شاید آن آهنگ را کاربر شما دوست نداشته باشد اشتباهات رایج در طراحی سایت را حتما بخوانید من خودم اگر سایتی اینطوری باشه سریع می بندم و همین طور بخش ویدئو آنلاین به هنگام ورود به سایتشاید کاربر دوست ندارد ویدئو شما را نگاه کند زور که نیست که ویدئو شما را نگاه کند.
 

سرعت کم طراحی سایت

این را بارها بارها ذکر کرده ایم سرعت کم سایت باعث می شود که کاربر خیلی راحت سایت شما را ترک کند
 
۴۷ درصد از کاربران دوست دارند سایت در عرض ۲ ثانیه یا کمتر لود شود
 
۴۰ درصد از کاربران اگر طراحی سایت شما بیش از ۳ ثانیه طول بکشد خیلی راحت سایت شما را ترک می کنند
 
۱۶ درصد از کاربران اگر سایت شما تاخیر یک ثانیه ای داشته باشد موجب نارضایتی مشتریان می شود
 
برای این کار تکنیک های زیادی هست که در مقالات قبلی ذکر کرده ایم.

 

خانه --> اخبار و مقالات --> چرا کاربران طراحی سایت شما را ترک می کنند؟بخش۱

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران