چطور می توانم پیج رنک سایتم را زیاد کنم؟

در مقاله قبل درمورد تعریف پیج رنک گوگل و دلیل از کار افتادن ان صحبت کردیم. در این مقاله نیز به روشهای افزایش پیج رنک پیجمان اشاره خواهیم کرد.
 
پیج رنک تابعی از چند متغیر است که مهمترین آنها لینک به سایت شما از طرف سایر سایت ها است. البته پیج رنک سایتی که به شما لینک داده بسیار مهم است. اگر یک سایت با پیج رنک بالا به شما لینک بدهد به مراتب نتیجه آن بهتر از زمانی است که سایت های با پیج رنک پایین به شما لینک بدهند. پس سعی کنید به دنبال لینک از سایت هایی باشید که پبج رنک بالایی دارند.
 
معایب پیج رنک
 
به مرور زمان افراد راهکارهای افزایش پیج رنک را فهمیدند و با کمک تکنیک هایی مانند گوگل بمب و تبادل لینک کارکرد این معیار را زیر سوال بردند ولی در حال حاضر گوگل سایت هایی که در آن هایی تعداد زیادی لینک به صفحات غیر مرتبط دارند رو شناسایی و جریمه می کنه که با این کار جلوی افزایش غیر قانونی و غیر واقعی پیج رنک رو می گیره به یادتون باشه از تبادل لینک با سایت های بی ربط و ثبت سایت در وب دایرکتوری هایی که پیج رنک گوگل بالایی ندارند خودداری کنید چون باعث جریمه شدن و پایین امدن اعتبار شما می شود.
در هر سالگوگل پیج رنک صفحات را با یک عددی بین ۱ تا ۱۰ مشخص می کنه البته این معیار برای هر صفحه بطور جداگانه مشخص میشود و مربوط به کل سایت نیست برای مشخص کردن پیج رنک سایت خود یا دیگران میتوانید از افزونه های مرورگر یا سایت های بررسیسئو مانند moonsy استفاده کنید.
همه این مطالب رو گفتم که به اینجا برسیم که از سال ۲۰۱۶ پیج رنک گوگل برای همه سایت از بین رفت و دیگر محاسبه نشد خیلی از سئوکاران در این مورد نظرات و دلایلی دارند که بر این اساس گویی پیج رنک مرده است.
 
بیایید یک مثال براتون بزنم فرض کنید شما مدیر یک شرکت هستید وتصمیم گرفته اید کارمندهای خود را ارزیابی کنید شما نمیاید همه مشخصه های کارمندها رو بهشون بگید گوگل هم دقیقا چندین ساله که همین روال رو انجام میده
 
از ابتدا هم ، همه میدانستیم که گوگل بجز پیج رنک، متغیرهای دیگری را هم برای ارزش گذاری سایت ها و رتبه بندی آنها در جستجو انتخاب کرده است . ولی هیچ وقت آنها را لو نمیدهد. حتی در آن موقع هم در مورد پیج رنک گوگل هیچ کس اطلاعات درستی نداشت. الان هم پس از گذشت این همه سال ما نمیدانیم که رنک گوگلدقیقا چه گونه محاسبه میشود !
 
چرا پیج رنک گوگل از بین رفت:
 
۱- اطلاعات پیج رنک از ابزار وبمستر تولز حذف گردید.
۲- مدت خیلی زیادی بیش از یک سال پیج رنک گوگل آپدیت نشد.
۳- حذف شدن پیج رنک از تولبار گوگل کروم
۴- مت کات قبلا در این مورد گفته بود که بروز رسانی مجدد پیج رنک شگفت زده اش می کند
و…
دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد و مت کات چند بار دیگر نیز به این موضوع به طور غیر مستقیم اشاره کرده بود.
همین نشانه ها دلیلی است که حذف شدن ناگهانی رنک گوگل را تا حدودی مشخص می کند و می توان دریافت که گوگل به دنبال اصلاح سیستم قبلی خود نیست و سعی در ایجاد متدهای جدید رتبه بندی دارد.
 
جایگزین پیج رنک گوگل چیست؟
 
حال که پیج رنک گوگل غیر فعال شده است پیدا کردن وب سایت هایی با محتوا و سابقه بالا چطور ممکن است؟ آیا باز هم نیاز است برای سنجش یک وب سایت معیار قابل ارزیابی دیگری داشته باشیم؟
قطعا شما زمانی که تصمیم به دارید با وب سایتی برای تبلیغات در آن وب سایت همکاری کنید و یا زمانی که می خواهید بدانید چه رتبه ای از نظر بهینه بودن وب سایت خود خواهید داشت، نیاز به معیاری برای سنجش دارید.
همچنین اگر در حالبهینه سازی وب سایت خود باشید نیز با سنجش یک معیار مشخص در بازه های زمانی مختلف می توانید به این موضوع پی ببرید که در حال رشد هستید یا خیر!
در ادامه معیار های جدیدی را معرفی می کنیم که بتوانید سنجش متفاوتی از وب سایت ها داشته باشید:
مدت زمان فعالیت یک سایت:
یکی از موضوعات مهم در کیفیت یک وب سایت مدت زمان فعالیت و ثبت دامنه آن است، شما می توانید از ابزارهای Whois برای بررسی زمان ثبت یک دامنه و پیدا کردن صاحب اصلی آن استفاده کنید.
 
یکی از بهترین آنها وب سایت who.is می باشد که اطلاعات دقیقی از صاحب دامنه و زمان ثبت آن به شما می دهد:
http://who.is
درست است که ممکن است دامنه ای ۵ سال پیش به ثبت رسیده باشد و فعالیت آن دامنه از ۱ سال قبل آغاز شده باشد اما باز هم همین موضوع که یک سایت چه مدت است به ثبت رسیده نیز عامل مهمی است..
 
سنجش محتوای یک صفحه Page Authority
 
وب سایت MOZ اولین و برترین مرجع سئو در وب می باشد و این معیار بر اساس الگوریتم خاصی که وب سایت MOZ ارائه کرده است بررسی می شود.
 
وب سایت MOZ تاکید که میزان Page Authority می تواند رتبه گیری در موتورهای جستجو را تعیین کند. میزان Page Authority از ۰ تا ۱۰۰ می باشد و هرچه این رقم بالاتر باشد امکان رتبه گیری آن صفحه بالاتر است.
 
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد Page Authority می توانید به صفحه مربوط به آن در سایت MOZ مراجعه نمایید.
http://moz.com/learn/seo/page-authority

 

خانه --> اخبار و مقالات --> چطور می توانم پیج رنک سایتم را زیاد کنم؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران