چند واژه مهم در سئو-بخش۱


 
-الگوریتم (Algorithms )
 
یک الگوریتم مجموعه ای محدود، از گام های منظم است که برای حل مسائل ریاضی از آنها استفاده می شود. هر موتور جستجو از یک الگوریتم ویژه استفاده می کند که به وسیله آن صفحات وبی را که در جستجو از آنها خواسته می شود به ترتیب ارتباط مرتب می کند. نتیجه این فرآیند فهرستی از سایت ها است که رتبه بندی شده اند و موتور جستجو فرض می کند که بیشترین ارتباط را با موضوع جستجو شده دارند. الگوریتم های موتور جستجو برای جلوگیری از سوء استفاده ها به شدت محافظت می شوند.الگوریتم های جستجو به طور متداول ترکیب داده های جدید و بهبود میزان ارتباط تغییر می کنند.
 
-برچسب ALT/ ALTمتن (Tag ALT / ALT text)
 
یک برچست ALT یک متن HTML است که هنگام بارگزاری تصویر بر روی اینترنت ظاهر می شود و یا در وقتی که مکان نما روی آن قرار می گیرد نشان داده می شود. متن ALT برای بهینه سازی برای موتورهاس جستجو مفید است چراکه می توانید کلمات کلیدی خود را به آن اضافه کرده و موتور جستجو را نسبت به محتوای عکس آگاه کنید. در این صورت زمانی که سوالی در رابطه با کلمه کلیدی عکس شما در موتور جستجو پرسیده می شود، تصویر شما نشان داده می شود.
 
-نتایج الگوریتمی (Algorithmic Results )
 
نتایج الگوریتمی فهرست های رتبه بندی شده توسط موتورهای جستجو هستند که در پاسخ به یک سوال تهیه می شوند. آنها اغلب به فهرستی ارگانیک در موتورهای جستجو مرتبط می شوند که در مقابل فهرست لینک های پولی قرار می گیرند زیرا رتبه آنها بر اساس ارتباط بیشتر می باشد در حالیکه لینک های تبلیغات پولی این ارتباط را کمتر دارند. با این حال، فهرست های پولی در کنار فهرست های ارگانیک در بسیاری از موتورهای جستجو ظاهر می شوند نیز تا حدودی با موضوع جستجو ارتباط دارند. بهبود نتایج الگوریتم وبسایت بدون هزینه را به عنوان بهینه سازی طبیعی برای موتورهای جستجو می نامند.
 
-آنالیتیکس (Analytics )
 
آنالیتیکس به همه تکنولوژی ها، برنامه نویسی ها، و داده های مورد استفاده از سئو پی آر برای تحلیل و ارزیابی یک عملکرد یا موفقیت در کمپین سئو پی آر اطلاق می شود.
 
-متن لنگردار(Anchor Text )
 
از آن به متن لینک نیز تعبیر می شود، متن لنگردار در میان کدها و برچسب های HTML قابل مشاهده و قابل کلیک کردن است. با کلیک بر روی متن لنگردار یک هایپرلینک فعال می شود که با کلیک بر روی آن می توانید به سایت دیگری منتقل شوید. متن لنگردار در بهینه سازی برای موتورهای جستجو بسیار مهم است زیرا الگوریتم های موتور جستجو کلمات کلیدی هایپر لینک ها را که مرتبط با صفحه مقصد باشد شناسایی کرده و مهم تلقی می کنند.
 
-لینک های برگشتی ( Back Links )
 
از آن با لینک برگشتی ، لینک رو به عقب، یا لینک ورودی نیز یاد می شود. لینک های برگشتی همه لینک هایی هستند که در سایر وبسایت ها قرار می گیرند و کاربران سایت را به طور مستقیم به سایت شما می کشانند. لینک های برگشتی می توانند به نحو بی بدیلی رتبه جستجوی سایت شما را بهبود دهند، به ویژه اگر در آنها از کلمات کلیدی متن لنگردار برای سایت شما استفاده شده باشد و از سایت هایی که رتبه جستجوی بالایی دارند به سایت شما داده شده باشد.
 
بخش دوم-مقاله بعد

خانه --> اخبار و مقالات --> چند واژه مهم در سئو-بخش۱

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران