چند واژه مهم در سئو-بخش۲

 


 
در ادامه ی مقاله قبل به موضوع چند واژه مهم در سئو میپردازیم:
 
-ممنوع (Ban )
 
این واژه با نام های خارج از فهرست یا فهرست سیاه نیز شناخته می شود. یک سایت ممنوع یک آدرس URL است که معمولا به این خاطر که از تکنیک های کلاه سیاه سئو (Black Hat SEO ) استفاده کرده از فهرست موتورهای جستجو حذف شده است. سایت های ممنوع توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته می شوند.
 
-بنر تبلیغاتی (Banner Ads )
 
یک بنر تبلیغاتی ، تبلیغات گرافیکی مستطیل شکل است. تبلیغات بنری شایع ترین نوع تبلیغات آنلاین به شمار می روند. اندازه آنها متفاوت است، اما بیشتر آنها ۴۶۸ پیکسل پهنا و ۶۰ پیکسل ارتفاع دارند. کلیک کردن بر روی یک بنر تبلیغاتی شما را به طور مستقیم وارد سایت تبلیغات کننده یا صفحه ای که برای فرود تعیین شده است می کند.
 
-کلاه سیاه سئو(Black Hat SEO )
 
کلاه سیاه سئو در مواردی برای تکنیک های بهینه سازی غیر اخلاقی و فریبنده اطلاق می شود. این تکنیک ها شامل اسپم، پنهان کردن یا نقض قوانین موتورهای جستجو می شود. اگر موتور جستجو سایتی را شناسایی کند که از کلاه سیاه سئو استفاده می کند، بلافاصله آن را از نتایج جستجوی خود حذف می کند.
 
-فهرست سیاه (Black List )
 
این عبارت با نام های ممنوع یا خارج از فهرست نیز شناخته می شود. یک سایت فهرست سیاه، آدرس URLی است که از فهرست موتورهای جستجو حذف شده است. این حذف عموما به دلیل استفاده از کلاه سیاه سئو انجام می شود. سایت های حذف شده توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته می شوند.
 
-لینک شکسته (Broken Links )
 
این عبارت همچنین با نام لینک مرده نیز شناخته می شود. یک لینک شکسته، لینکی است که به صفحه ای فرود می آید که وجود ندارد موتورهای جستجو لینک های شکسته را دوست ندارند. تمام لینک های سایت خود را فعال نگه دارید چراکه ا این مساله بخشی از روند بهینه سازی برای موتورهای جستجو است.
 
-کلیک قلابی (Click dummy )
 
کلیک قلابی عملی غیر اخلاقی است که در آن افراد برای دریافت هزینه از یک سری شرکت ها به ازای هر کلیک مبلغی را دریافت می کنند. این کار با نام های CPC (هزینه برای هر کلیک) و PPC (پرداخت در ازای هر کلیک) شناخته می شوند. انوع مختلفی از کلیک های قلابی وجود دارند، اما در یک سناریوی معمولی صاحب یک سایت که پولی را به ازای هر کلیک در لینک های تبلیغاتی خودش بدست می آورد، مبلغ کمی را به ازای هر کلیکی که بر روی لینک هایش انجام دهند به بازدید کنندگانی که حاضر می شوند برایش کار کنند می پردازد. شرکت هایی که برای تبلیغات به این سایت ها هزینه ای را پرداخت می کنند عملا کسانی را به سایت خود دعوت می کنند که هیچ تمایلی برای خرید و استفاده از محتوای سایت آنها ندارند. برخی شرکت ها مدعی شده ان که سایت های گوگل و یاهو به دلیل منفعتی که از CPC کسب می کنند هیچ اقدامی در مقابله با کلیک های تقلبی انجام نداده اند.
 
-از طریق کلیک (By clicking )
 
از طریق کلیک به یک مورد اشاره می کند که یک کاربر بر روی لینک تبلیغات یا سایت فهرست شده کلیک می کند و به صفحه بعدی منتقل می شود. یک نرخ بالاتر از طریق کلیک (CTR) یکی از اهداف بهینه سازی برای موتورهای جستجو است.
 
-نرخ از طریق کلیک (CTR)
 
نرخ از طریق کلیک درصدی از کاربران است که بر روی لینک یک تبلیغات یا سایت های فهرست شده در صفحه نتایج موتور جستجو کلیک می کنند و آن را می بینند. برای مثال، نرخ چهار از طریق کلیک به معنای کلیک کرده @ بازدید از طریق کلیک می باشد.
 
-پنهان کردن (Hide )
 
پنهان کردن ارائه صفحات جایگزین برای اسپایدر موتور جستجو است به نحوی که محتوای متفاوتی را برای URL نسبت به آنچه که کاربران می توانند ببینند نشان می دهد. پنهان کردن معمولا به منظور ارتقای رتبه در موتورهای جستجو و یا فریب کاربران برای بازدید سایت انجام می شود. در چنین مواردی این کار به عنوان کلاه سیاه سئو تلقی شده و در صورت شناسایی URL در فهرست سیاه قرار می گیرد. با این حال پنهان کردن گاهی اوقات برای ارائه محتوای شخصی بر اساس آدرس IP یک مرورگر و یا نماینده کاربر در هدر HTTP استفاده می شود. چنین پنهان کردنی بایستی با توجه به دانش موتورهای جستجو انجام شود در غیر این صورت به عنوان پنهان کاری کلاه سیاه تفسیر شده و مجازات می شود.

خانه --> اخبار و مقالات --> چند واژه مهم در سئو-بخش۲

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران