چگونه بازدیدکننده سایت را به مشتری تبدیل کنیم؟

 
راه‌اندازی یک وبسایت تنها آغاز راه است. راه‌اندازی یک وب سایت جدید معادل استخدام یک فروشنده جدید است. در مورد استخدام جدید، سازمان شما باید به احتمال زیاد آموزشی ارائه دهد و پس از آن عملکرد را در طول زمان برای اطمینان از حداکثر بازده سرمایه‌گذاری اندازه‌گیری کند. به طور مشابه یک وبسایت با عملکرد بالا نیاز به توجه منظم، پرورش و اندازه‌گیری عملکرد دارد.
 
با توجه به آنچه که گفته شد، تکنیک‌های متعدد زیادی وجود دارد تا کسب و کار شما بتواند عملکرد خوبی را برای اعمال بر روی وبسایت خود تضمین کند. هدف از این تکنیک ها باید بهبود این سه چیز باشد:
 
-نرخ تبدیل وبسایت
-رتبه‌بندی نتایج جستجوی گوگل
-حفظ مشتری
 
یافتن مشتری برای وبسایت خود یک کار سخت و وقت گیر است؛ اما اگر تکنیک‌های مناسب آن را بدانید براحتی می‌توانید بازدیدکنندگان خود را به مشتری تبدیل کنید. در این مقاله ما بهترین تکنیک‌ها را برای بدست آوردن بازدیدکنندگان بیشتر برای یک وبسایت بیان می‌کنیم.
 
چت زنده (live chat) ایجاد کنید
مشتریان دوست دارند به سؤالات آنها بلافاصله پاسخ داده شود و هیچ چیز بهتر از ویژگی چت زنده برای تسهیل این امر نیست. مشتریانی که در مورد محصول خیلی مطمئن نیستند، هنگامی که با فردی از شرکت ارتباط برقرار می‌کنند، ایده بسیار خوبی از کسب و کار نوپای شما می‌گیرند. آنها احتمالا تمایل بیشتری به چت زنده نسبت برقراری تماس تلفنی دارند. به این ترتیب می‌توانید بسیاری از بازدیدکنندگان وبسایت را به مشتریان خود تبدیل کنید.
 
اثر لوگو
چگونه ممکن است یک لوگو (آرم) بر روی نرخ تبدیل اثر بگذارد. لوگوها ممکن است ضروری به نظر نرسد اما نقش بسیار مهمی در افزایش نرخ تبدیل دارند. برای مثال زمانی که یک شرکت معروف لوگوی وبسایت خود را حذف کرد نرخ تبدیل آن به ۹٫۹% کاهش یافت. می‌توانید همه وبسایت‌های مهم را که از لوگوی بزرگ برای جذب بازدیدکنندگان استفاده کرده‌اند بیابید. لوگو نه تنها ترافیک را افزایش می‌دهد بلکه باعث افزایش کسب درآمد نیز می‌شود.
 
سرعت وبسایت
سرعت وبسایت شما تأثیر بسیار زیادی بر روی بازدیدکنندگان و نرخ تبدیل دارد. شما وبسایت‌های محبوبی مانند آمازون و Ebay را پیدا خواهید کرد که سریعا بارگذاری می‌شوند. این امر باعث می‌شود گردش بازدیدکنندگان افزایش یابد و نرخ تبدیل در کسب درآمد وبسایت بهبود می‌یابد.
 
آدرس‌های ایمیل را جمع آوری کنید
بازاریابی ایمیلی یکی از مهمترین راه‌های تبدیل بازدید کننده به مشتری در نظر گرفته می‌شود. آدرس‌های ایمیل بازدیدکنندگان را با استفاده از پیشنهاداتی مانند کتاب الکترونیک رایگان، مشاوره رایگان یا هر چیز دیگری که بازدیدکنندگان را وادار به اشتراک گذاری شناسه ایمیل خود می‌کند جمع آوری کنید. حالا با این افراد از طریق کمپین‌های بازارایابی ایمیلی که در آن محتوای اطلاعاتی و تبلیغاتی بیشتری به آنها ارائه می‌دهید تعامل کنید. به آنها دلایلی ارائه دهید که تا آنها را متقاعد سازید که محصول شما را خریداری کنند.
 
اعتمادسازی در مشتریان جدید با استفاده از دیدگاه مشتریان قبلی (Testimonials)
دیدگاه مشتریان می‌تواند بسیار مؤثر برای وبسایت باشد به این دلیل که کاربرانی که قبلا محصولات شما را امتحان کرده‌اند بازخورد واقعی برای دیگران می‌تواند داشته باشد. افراد برای اطمینان یافتن از خرید محصول نیاز به تلنگر خاصی دارند و این تلنگر می‌تواند نظرات مثبت مشتریان قبلی در استفاده از این محصول باشد که خواننده را باید درگیر کند و او را به طور کامل شیفته کند. دیدگاه مشتریان شامل نام کامل، عکس و نظرات کاربر است. بنابراین خوانندگان اغلب با یک بررسی (دیدگاه مشتریان قبلی) معتبر تحت تأثیر قرار می‌گیرند و احتمال بیشتری دارد محصول شما را خریداری کنند.

کلمات کلیدی
خانه --> اخبار و مقالات --> چگونه بازدیدکننده سایت را به مشتری تبدیل کنیم؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران