چگونه می‌توان از هشتگ دزدی جلوگیری کرد؟

طراحی سایت تهران

 

در مقاله قبل مفهوم هشتگ دزدی را توضیح دادیم. در این مقاله به ادامه همان مبحث میپردازیم:

همان‌طور که می‌دانیم استفاده از هشتگ برای برندهای تجاری امر حیاتی بوده و به بازاریابی یک کسب‌و‌کار یا فروش یک محصول کمک بسیاری می‌کند. اما چگونه می‌توان از هشتگ دزدی و قرار گرفتن برند تجاری خود در شرایط بحرانی جلوگیری کرد؟

 

راه حل اول: از هشتگ‌های مبهم و عبارت‌هایی مانند “بگویید چقدر ما را دوست دارید” استفاده نکنید. این مدل هشتگ‌ها در برابر هشتگ دزدی بسیار آسیب‌پذیر بوده و معمولاً قربانی سخنان طعنه‌آمیز می‌شوند. سعی کنید مردم را طوری تحریک کنید که درباره‌ی کسب‌و‌کار شما حرف‌های مثبت بزنند. یا اینکه از تکیه کلامی که اختراع کرده‌اید در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند.

 

راه حل دوم: سعی کنید تا جای ممکن از هشتگ‌های خاص استفاده کنید. برلی مثال هشتگ‌هایی که استفاده از آن‌ها شرط لازم شرکت کردن مخاطبان در مسابقه است خیلی به ندرت مورد دزدی قرار می‌گیرند. مردم معمولاً از این هشتگ‌ها تنها برای اهداف خاص یعنی شرکت در مسابقه استفاده می‌کنند و نه برای تفریح کردن و خراب کردن کمپین تبلیغاتی شما.

 

راه حل سوم: برخی از شرکت‌ها به‌طور عمدی از نام برند خود در هشتگ‌هایشان استفاده نمی‌کنند. هشتگ‌هایی که در آن‌ها از اسم برند استفاده نشده است نمی‌توانند علیه آن برند استفاده شوند زیرا هشتگ دزدی‌ها معمولاً جهت خراب کردن نام یک برند و کمپین تبلیغاتی‌شان استفاده می‌شود.

 

راه حل چهارم: شرایط شرکت خود را قبل از استفاده از هشتگ‌های تبلیغاتی به خوبی در نظر بگیرید. اگر کسب‌و‌کارتان در شرایط سختی قرار دارد و چهره‌ی خوبی در جوامع عمومی ندارد، بهتر است که کمپین‌های هشتگ خود را به زمان دیگری موکول کنید. استفاده از هشتگ در چنین شرایطی فقط اوضاع شرکت شما و برندتان را بدتر می‌کند. پس بهتر است که از راه‌های دیگری برای تبلیغ برند تجاری خود استفاده کنید.

 

هشتگ دزدی همیشه بد نیست!

هشتگ دزدی یک اقدام ریسک‌پذیر است و همیشه برای موارد منفی استفاده نمی‌شود. اگر هشتگ ترند شده‌ نامناسبی را برای کمپین خود استفاده کنید برند شما در خطر جدی قرار خواهد گرفت. اما اگر کمی زمان بگذارید و تلاش کنید که هشتگ‌های خوبی را پیدا کنید آن‌گاه نتیجه‌ی آن برای برند شما فوق‌العاده خوب خواهد بود.به طور کلی می‌توان گفت هشتگ‌ دزدی که طی آن یک برند تجاری از اتفاقات مهم دنیا برای تبلیغات مرتبط یا ارائه‌ی پیشنهاد ویژه استفاده می‌کند در دسته‌ی هشتگ دزدی‌های موفق قرار می‌گیرند (اصلاً شرکت‌های بزرگ برای این کار تقویم محتوا ایجاد کرده‌اند!)، اما هشتگ دزدی‌هایی که طی آن یک برند تجاری از فرصت پیش آمده سوءاستفاده می‌کند و به نوعی با احساسات مردم بازی می‌کند در دسته‌ی هشتگ‌ دزدی‌های ناموفق قرار می‌گیرند.

محتوای تکراری چیست و چگونه می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد؟حتما بخوانید: محتوای تکراری چیست و چگونه می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد؟
همچنین، گاهی اوقات پیش می‌آید که یک برند تجاری هشتگ‌های خودش را می‌سازد و در پُست‌های خود از آن‌ها استفاده می‌کند. این هشتگ‌ها یا شعار تبلیغاتی آن برند هستند یا اینکه به موضوع فعالیت‌های آن برند مرتبط هستند.

از آنجایی که بحث رقابت در همه جا و حتی شبکه‌های اجتماعی نیز مطرح است، برخی از برندها از هشتگ رقبای خود به قصد تخریب کردن آن‌ها استفاده می‌کنند. این نوع هشتگ دزدی‌ها نیز در دسته‌ی هشتگ دزدی ناموفق قرار می‌گیرند و عواقب خوبی در پی نخواهند داشت.

خانه --> اخبار و مقالات --> چگونه می‌توان از هشتگ دزدی جلوگیری کرد؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران