چیدمان مناسب در طراحی سایت


 
در این مقاله قصد داریم به توصیه‌های کلی برای طراحی چیدمان وب سایت، اشاره نماییم. این توصیه‌ها را دنبال کنید تا چیدمان مناسب برای طراحی سایت حرفه‌ای را ایجاد کنید.
بدانید که از کجا شروع می‌کنید:
 
لازم است که طراح گرافیک، نوع پروژه را درک کند تا طراحی با توجه به نیاز و سلیقه مشتری انجام شود. درک اینکه چه چیزی در یک دیدگاه طراحی وجود دارد، مهم است که شما به سرعت حرکت کنید و تشخیص دهید که این فرصت‌ها در کجا هستند. نوآوری و طراحی خلاقانه می تواند به طراح سایت در جهت انتخاب قالب گرافیکی مناسب کمک نماید.
 
طرح اولیه چیدمان مورد نظرتان را رسم کنید:
رسم یک طرح اولیه از چیدمانی که در ذهن دارید می تواند در مورد جایگاه عناصر وب سایت ایده خوبی به شما بدهد. عکس، متن، ویدئو یا هر چیز دیگری باید از لحاظ دیداری در جایگاهی قرار بگیرد که چیدمان جذابی را ایجاد کند. گاهی طراحان قبل از هرگونه فکر به یکباره کار خود را شروع میکنند. از طریق یک چیدمان خوب و یک سلسله ‌مراتب این مشکلات حل می شوند. در مورد محتوا و چیدمان در طراحی گرافیکی دقت کنید که در راستای اهداف مشتری قرار داشته باشند تا مشتری با طرحی روبرو شود که بر اساس نیازها و مطابق با سلیقه آن باشد.
 
انتخاب فونت مورد نظر:
به طور کلی، توصیه می کنیم که بیش از دو سبک فونت مختلف را در یک وب سایت استفاده نکنید. در طراحی سایت خود فونتی را انتخاب کنید که خواندن بخش‌های بزرگ متن آسان، و بیشتر عناوین سرگرم کننده باشند. نگاهی به مجموعه فونت ها بیندازید. از فونت‌های بزرگ نترسید و زمانی که از تایپوگرافی استفاده می‌کنند ، خلاق و سازگار باشید.
 
تم رنگ خود را انتخاب کنید:
چیزی که باعث ارتباط برقرار کردن کاربر با یک سایت می‌شود، طراحی (UI) وب سایت است. این طراحی به صورت تک رنگ انجام نمی‌شود و نیازمند ترکیب شدن چندین رنگ به شکلی است که کاربر از ورودش به سایت لذت ببرد. در طی فرآیند انتخاب یک مجموعه از سبک ها، باید شروع کنید به بررسی این که چه رنگی را در پس‌زمینه و متن استفاده کنید. برای انتخاب رنگ مناسب در طراحی سایت چندین روش وجود دارد، اما یکی از بهترین روش ها انتخاب رنگ اصلی مربوط به لوگو و برند صاحب سایت می باشد.
 
از تصاویر مناسبی استفاده کنید:
در طراحی سایت از تصاویر مناسب و جذاب استفاده کنید. تصاویر مناسب، ایده ها و افکار را به بهترین نحو توصیف می کنند. به عنوان مثال تصاویر دقیقی که جزئیات محصولات را به مصرف کنندگان نشان می دهند، باعث افزایش اعتماد کاربران و مشتریان می شوند.
 
چیدمان را ساده کنید:
ساده‌تر کردن چیدمان سایت، سبب سهولت کار کاربران با وب سایت می شود. در واقع نباید تعداد زیادی دکمه فراخوان در یک صفحه وجود داشته باشد. به ساده‌ترین چیدمان فکر کنید تا سایت ساده و ساختار و چیدمان مرتبی داشته باشد.
 
برای دستگاه های مختلف طراحی نمایید:
در طراحی چیدمان سایت، طراح باید تنوع دستگاه های مورد استفاده کاربران را در نظر داشته باشد. امروزه همه سایت ها ریسپانسیو و واکنش گرا هستند، بنابراین طراح سایت باید سازگاری وبسایت با نمایشگرهای مختلف و امکان دسترسی کاربران به بخش های مختلف وب سایت را بررسی نماید.

خانه --> اخبار و مقالات --> چیدمان مناسب در طراحی سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران