کاربرد رتینا در طراحی سایت چیست؟

خوب شما هم شاید در گوشی خود مثلا تصویری را با طراحان سایت توسط css3 گرد کرده ایم ولی شما آن را پیکسل پیکسل مشاهده می کنید البته Retina Ready برای از ما بهترون هست یعنی بیشتر در موبایل های اپل کاربرد دارد تا موبایل ها اندروید و این سیستم یا تکنیک فقط فعلا در سیستم های اپل از قبیل: موبایل تبلت و لب تاپ اپل موجود هست تازه اپل هایی که جدید هست نه اپل های قدیمی در زیر چند عدد فرق بین نمایشگر رتینا با نمایشگر بدون رتینا را آورده ایم اگر کمی توجه کنید خواهید فهمید که فرق این دو در چی هست.

طراحی سایت

 

مزایای رتینا ردی

تصاویر واضح تر : شما می توانید در دستگاه خود اگر این قابلیت را داشته باشد و طراحی سایت تهران شما هم این قابلیت را داشته باشد تصاویر را خیلی واضح تر و شفاش تر مشاهده کنید.

زیبا شناسی بهتر : شما هم تا به حال شما در یک طراحی سایت زوم کرده باشید و مشاهده کرده باشید که تصاویر کیفیت خود را از دست می دهند ولی در retina ready این اتفاق نمی افتد

خوانایی فونت بهتر : در کدنویسی رتینا سعی شده که فونت های طراحی سایت در محصولات اپل به شکل واضح تری نمایش داده شود.

 

نحوه استفاده از رتینا ردی

خوب شما برای اینکه به طراحی سایت php خود این کد را اضافه کنید کافی هست فایل Retina.js را دانلود کنید و به سایت خود اضافه کنید تا شما طراحی سایت شما هم این ویژگی را داشته باشد برای این کار کافی هست یا اگر خودتان طراح سایت هستید یا برنامه نویس خودتان این فایل را به طراحی سایت خود اضافه کنید یا اینکه از برنامه نویس سایت خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد البته این رتینا هیچ تاثیری در ترافیک طراحی سایت ندارد.

 

خلاصه مطلب طراحی سایت

خوب حالا که با رتینا ردی آشنا شده اید و فهمیدید که این کد برای نمایشگرهای اپل کار می کنید به قول معروف برای از ما بهترون پس اگر طراحی سایت شما هم این ویژگی را نداشت زیاد مهم نیست این مطلب را بیشتر برای اطلاعات عمومی شما کاربران عزیز سایت وبگر نوشته ایم.

خانه --> اخبار و مقالات --> کاربرد رتینا در طراحی سایت چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران