کاربرد فضاهای خالی در طراحی سایت چیست؟

برای اینکه بتوانید یک طراحی سایت موفق داشته باشید و کسب و کار خود را رونق دهید باید نکاتی را حتما رعایت کنید یکی از این نکات این هست چرا باید از فضاهای خالی در سایت خودمان استفاده کنیم .
 
این فضا خالی در طراحی سایت چه چیزهایی را شامل می شود یک نکته را همیشه به ذهن خود بسپارید شما سایت را برای کاربر باید طراحی کنید کاربر باید از طراحی سایت شما خوشش بیاد نه اینکه خودتان این نکته را اگر رعایت کنید می توانید یک طراحی سایت موفق داشته باشید .

 

فضا خالی در طراحی سایت یعنی چی ؟

اولین نکته برای اینکه شما بهتر بتوانید این مطلب را درک کنید این هست اگر اول بدانید فضا خالی یعنی چی اگر بخواهیم خیلی ساده بگیم وقتی شما داخل سایتی می روید در زمان قدیم سایت ها شلوغ بود و این اصلا خوب نیست چون کاربر باید روی یک نقطه تمرکز داشته باشد مثلا بهترین اصول این هست که شما نوشته ها و مطالب سایت را تو هم رفته نگذارید چون کاربر می خواهد آن را مطالعه کند
 
اگر طراح واقعا طراح باشد حتما لازم نیست فضا خالی یا Whitespace حتما سفید باشد شما می توانید با یک گرداینت که با کدهای css نوشته می شود از ترکیب رنگ سفید یا خاکستری استفاده کنید حتما لازم نیست که فضا خالی حتما سفید باشد یا می توانید به جای رنگ سفید از رنگ خاکستری و نقره ای استفاده کنید اینها همه مثال هست فقط برای اینکه طراحی سایت تهران شما از دید مشتری یک سایت خود و با کیفیت باشد چیزی ما در ساین وب در همه نمونه های کارهای خودمون رعایت کردیم.
 

-طراحی صفحه تماس با ما

اطلاعات کاربری سایت شما مهمترین صفحه سایت شما هست اگر شما شماره ها را تو هم رفته نمایش دهید.ایا  کاربر راحت می تواند اطلاعات سایت شما را مطالعه کند پس باید شما فضا خالی در نظر بگیرید تا کاربر راحت تر بتواند اطلاعات سایت شما را مطالعه کند به نمونه زیر توجه کنید.
 

-نوشته های سایت شما

باز هم یک مثال میزنیم چون وقتی با مثال و عکس باشد خیلی راحت تر قابل فهم خواهد بود چیزی که با هم همیشه رعایت می کنیم وقتی شما می خواهید یک نوشته را مطالعه کنید نرمال line-height در طراحی سایت ۳۰ هست با یک فونت نرمال مثل ۱۳ ولی صفحه اول سایت شما مهم ترین صفحه سایت شما هست اگر شما از فونت ۱۳ استفاده کنید یکم کوچیک هست و چشم کاربر اذیت خواهد ولی اگر ۱۳ را کنید ۱۸ نوشته ها تو هم می روند ولی اگر شما line-height را بالا ببرید هم می توانید هم می توانید بین نوشته های سایت فاصله خیلی خوبی بدهید که چشم کاربر اذیت نشود هم اینکه فونت سایز را بزرگ تر کنید این نکته بود که به عنوان تجربه چندین ساله که در کار طراحی سایت داریم همیشه استفاده می کنیم.

 

-دکمه های سایت

باز هم یک مثال دیگه اگر شما بین نوشته های سایت خودتون و یک دکمه که طراحی کردید فاصله نزارید واقعا کاربر نمی تواند دکمه طراحی سایت ارزان شما را پیدا کند.

مثال شما یک فرم طراحی کردید ولی دکمه فرم دقیقا چسبیده شده هست به فرم هست اگر شما فقط با یک خط نوشته خیلی راحت می توانید این چسبیده بودن را زیادتر کنید و دکمه سایت خودتان را شکیل طراحی کنید که هم بزرگ تر باشد هم اینکه رنگ آن فرق کند که برای کاربر جذاب باشد.

 

فضا خالی در طراحی سایت برای موبایل

حالا می خواهیم مورد استفاده از فضای خالی را در موبایل بگیم که باید رعایت شود چون طرف دیگر با موس خودش نمی خواهد کلیک کند می خواهد با انگشت بر روی دکمه ای کلیک کند پس باید این فاصله را حتما رعایت کنید فاصله بین دکمه در طراحی سایت استاندارد آن ۱٫۵ برابر عرض انگشت اشاره هست

اگر شما این فضا خالی را رعایت نکنید به جای اینکه می خواهید یک جای دیگه کلیک کنید یک لینک دیگر را باز می کنید مثل خیلی از سایت ها که من خودم مشاهده کردم می خواهم روی یک لینک دیگه کلیک کنم یک صفحه دیگر را باز می کند به خاطر چی فقط به خاطر اینکه فضای سفید را رعایت نکرده است.

 

خانه --> اخبار و مقالات --> کاربرد فضاهای خالی در طراحی سایت چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران