کاربرد هوش مصنوعی در سئو سایت-بخش۱


 
هنگامی که از هوش مصنوعی صحبت می شود اغلب به یاد تکنولوژی هایی مانند ماشین بدون راننده و هواپیمای بدون سر نشین Drone خواهیم افتاد. اما باید به خاطر داشت که هوش مصنوعی قابلیت حضور در زمینه های متعدد دیگری را هم دارا می باشد.

قابلیت یادگیری ماشین که زیر مجموعه ای از هوش مصنوعی است، بر روی الگوریتم ها پیاده سازی می شود و براساس داده هایی که در اختیار دارد بدون نیاز به هیچ نرم افزار خاصی عمل می کنند. به زبان ساده تر قابلیت یادگیری ماشین به معنای الگوریتم هایی است که توان یادگیری از تجربه قبلی خود را دارند.
 
در ادامه برخی شرکت های بزرگ و نحوه به کارگیری هوش مصنوعی توسط آنها را باهم مرور خواهیم کرد:
 
آمازون
-ابزار Amazon Echo در واقع یک دستیار هوش مصنوعی است، را برای بهبود تجربه کاربری مخاطبانش به کار گرفته است. آمازون بزرگترین شرکت خرده فروشی آنلاین در تعطیلات سال ۲۰۱۷ بود است.
-آمازون در حال حاظر از قابلیت یادگیری ماشینی برای تشخیص محصولات استفاده می کند. این الگوریتم بر اساس رفتار کاربران عمل می کند. در واقع وظیفه آن پیشنهاد کالایی است که مشتریانی با یک رفتار خرید مشابه قبلاً از سایت خریداری کرده اند.
-این غول فروش اینترنتی از تکنولوژی یادگیری ماشینی برای تحویل کالاها به وسیله Drones ها استفاده می کند.
-آمازون به سایت ها امکان می دهد که از وب سرویس متکی بر هوش مصنوعی آمازون برای فروش بالاتر محصولات خود استفاده کنند.
 
فیس بوک Facebook
-فیس بوک از تکنولوژی هوش مصنوعی برای تشخیص محتوای تصاویر بهره می برد.
-خبر رسان فیس بوک نیز با کمک هوش مصنوعی برای هر کاربر بصورت شخصی سازی شده عمل می کند که یکی از پیچیده ترین کاربردهای هوش مصنوعی در شبکه های اجتماعی به شمار میرود.
-موتور پیش بینی فیس بوک در هر ثانیه ۶ میلیون پیش بینی انجام می دهد.
 
اپل Apple
-اپل از هوش مصنوعی برای تشخیص اثر انگشت و چهره صاحبان دستگاه های خود بهره می برد. تکنولوژی که با هدف ارتقاء امنیت به کارگیری سخت افزارهای این شرکت تولید گردیده است.
-اپل و IBM با همکاری یک دیگر نسخه جدیدی از برنامه هوش مصنوعی Watson را منتشر کرده اند.
-اپل برای توسعه بانک داده هوش مصنوعی سخت افزارهای خود، ۲۰۰ میلیون دلار، داده های تخصصی را خریداری کرده است.
 
هوش مصنوعی امروزه همراه با بسیاری از محصولات و سرویس ها به کاربران خدمات ارائه می دهد. هم اکنون بسیاری از وب سایت ها از تکنولوژی های هوش مصنوعی برای افزایش تعامل با کاربر استفاده می کنند. ویژگی اینکار در این است که کاربر عمدتاً متوجه پردازش های انجام شده توسط سایت نمی شود و فقط می داند که سایت خدماتی را ارائه می دهد که او خواهان آن است.
 
تحقیقات انجام شده نشان می دهد که از ۷۷% کاربرانی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند تنها ۳۳% از آنها متوجه شده اند که دارند از چنین تکنولوژی بهره می برند.
 
آنچه که برای بازاریاب ها مسلم است این موضوع می باشد که هوش مصنوعی بدون آنکه سر و صدای زیادی ایجاد کند به بهبود استراتژی های آنها منجر شده است.

خانه --> اخبار و مقالات --> کاربرد هوش مصنوعی در سئو سایت-بخش۱

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران