کاربرد هوش مصنوعی در سئو سایت-بخش۲


 
نرم افزارهای هوش مصنوعی در ارتباط با سئو و محتوا
 

درک کلمات کلیدی جستجو شده
گوگل می تواند از الگوریتم یادگیری ماشینی برای فهمیدن مقاصد اصلی کاربران از کلمات جستجو شده، استفاده کند. این کار با کمک رفتار جستجوی قبلی کاربر و مکان او صورت می پذیرد. هنگامی که کاربر برای واژه ای مانند پیتزا در گوگل جستجو می کند. این الگوریتم ها می توانند درک عمیق تری از واژه جستجو شده داشته باشند. و درک کنند که جستجو برای پیتزا احتمالاً به منظور یافتن رستوران های محلی یا پیتزا فروشی های اطراف محل اقامت کاربر است. در ضمن یادگیری ماشین می تواند حدس زدن را کنار گذاشته و واژه اصلی را جستجو کند.
 
شخصی سازی
ویژگی یادگیری ماشینی به موتور های جستجو کمک می کند که نتایج را برای هر کاربری به صورت شخصی سازی شده ارائه دهند. هنگامی که کاربران در موتورهای جستجو عبارتی را جستجو می کنند. این موتورها براساس رفتار کاربر و سایر افرادی که عبارت مشابهی را جستجو کرده اند، به کاربر نتایجی را که احتمالاً دنبال آنها است را نشان می دهند.
 
جستجوی صوتی
دستیارهای دیجیتال مانند Amazon’s Alexa یا Google Assistant بر اساس هوش مصنوعی و درک هوشمند درخواست مخاطبان پیاده سازی شده اند. هنگامیکه میخواهید محتوا تولید کنید و به سئو سایت خود می اندیشید. باید این تکنولوژی ها را در نظر داشته باشید یکی از راهکارهای بهینه سازی سایت برای جستجوی صوتی استفاده از Structured data است.
 
جستجوی ملتی مدیا
امروزه موتورهای جستجو قادرند بر اساس تصویر، ویدئو، صوت جستجو انجام دهند و شما باید تصاویر، ویدئو ها و فایل های صوتی موجود در سایت خود را برای این گونه جستجو ها بهینه سازی کنید.
 
آنالیتیکس
تجزیه و تحلیلی ها حاکی از آن است که به کارگیری هوش مصنوعی رضایت مندی کاربران را افزایش داده است. با هوش مصنوعی می توان خواسته مخاطب را درک کرد و اگر این درک به تولید محتوای مناسب برای کاربر منتهی شود. قطعاً کاربران سایت، تعامل بیشتری با محتوای تولیدی خواهند داشت.
 
هوش مصنوعی تنها به انجام اتوماتیک یک سری فعالیت های روزانه ختم نمی شود. هوش مصنوعی قادر است این فعالیت ها را به صورتی انجام دهد که تاثیر بالاتری بر سئو سایت داشته باشند. به کارگیری نرم افزارهای هوش مصنوعی در سئو و تولید محتوا باعث تولید نتایج بهتر، سریع تر و دقیق تری خواهد شد.
 
نرم افزارهایی که بصورت مستقیم بر سئو تاثیر نمی گذارند
نرم افزارهایی که در زمینه هوش مصنوعی در وب سایت ها و اپلیکیشن های تحت وب به کارگرفته می شوند و از طریق افزایش تعامل کاربر با سایت به بهبود سایت کمک می کنند در واقع به صورت غیر مستقیم بر روی سئو سایت تاثیر می گذارند.
 
در ادامه برخی نرم افزارهای را که بطور مستقیم بر سئو سایت تاثیر نمی گذارند را معرفی کرده ایم :
 
-نرم افزارهای هوشمند خرید: مانند نرم افزارهای مناقصه و یا شرط بندی های آنلاین
-نرم افزارهای پیشنهاد دهنده: مثلا پیشنهاد یک نام کاربری برای هر کاربر تازه وارد
-چت بات ها Chatbots: رباتهایی که به بهبود ارتباط با مخاطبان سایت کمک می کنند و بطور غیر مستقیم بر سئو سایت تاثیر مثبت می گذارند.
-آنالیز بازار: نرم افزارهای ارزیابی بازارهای مالی به الگوریتم های پیچیده هوش مصنوعی متکی است.
 
نتیجه گیری
سئو و هوش مصنوعی امروز بصورت طبیعی با هم در ارتباط می باشند اما یک بازاریاب محتوا نیازی به یادگیری الگوریتم های پیچیده هوش مصنوعی ندارد. هرچند که درک فرایند هوش مصنوعی به افزایش بهره وری محتوای تولید شده توسط او کمک خواهد کرد.
 
به بازاریاب های آنلاین پیشنهاد می شود که این موارد را در نظر داشته باشند :
 
-رقبایی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند را شناسایی کنید.
-با تولید کنندگان تکنولوژی های هوش مصنوعی در زمینه سئو صحبت کنید.
-تاثیر هوش مصنوعی بر صنعت خود را مطالعه و رصد کنید.

خانه --> اخبار و مقالات --> کاربرد هوش مصنوعی در سئو سایت-بخش۲

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران