۱۰ویژگی که باید در طراحی سایت تجاری کسب‌وکار شما رعایت شود


 
۱) نام دامنه
در طراحی سایت تجاری به نام دامنه توجه کنید! نام دامنه سایت شما به جستجوگران وب کمک می‌کنند که بدانند سایت شما در رابطه با چیست.
 
۲) لوگو
برندسازی یک راهکاری است که افراد می‌توانند از این طریق کسب‌وکار شما را شناسایی کنند. پس به یک لوگو نیاز دارید که کسب‌وکار شما را به خوبی نشان می‌دهد. مطمئن شوید که در ۴ برای کسب و کار شما لوگو در هدر سایت در جای مناسبی نمایش داده شود . همچنین لوگو شما باید به عنوان fav icon در نوار عنوان مرورگر نمایش داده شود.
 
۳) شماره تلفن
داشتن شماره تماس شما برای بازدیدکنندگان سایت شما یه فراخوان عمل است که آن‌ها را تشویق می‌کند تا با شما تماس بگیرند و اطلاعات بیشتری کسب کنند. در واقع آن‌ها به دنبال دلیلی هستند که به مشتری شما تبدیل شوند. پس لازم است که شماره تماس شما دو بار در صفحه (یک بار بالای صفحه و یک بار پایین صفحه) قرار بگیرد. همچنین برای سهولت بازدیدکنندگانی که با تلفن هوشمند سایت را بازدید می کنند، در حالت موبایل شماره تلفن باید قابلیت call یا تماس را داشته باشد.
 
برای گذاشتن شماره تلفن قابل کلیک در سایت باید از کد زیر استفاده شود:

 
۴) Tagline
Tagline شما نشان می‌دهد که شرکت شما چه کاری برای مشتری انجام می‌دهد. یک tagline تجاری ساده می‌تواند به این صورت باشد :«ما به کمپانی‌ ها کمک می‌کنیم که راهکاریهایی که منجر به رشد و موفقیت می‌شوند، شناسایی کنند.» این tagline در واقع همان فعالیتی است که شرکت شما برای ارائه به مشتریان بر روی آن تمرکز دارد.
 
۵) کلیدهای فراخوان عمل یا دکمه CTA
کلیدهای فراخوان عمل یا دکمه Call to action ، بازدیدکنندگان را قادر می‌سازد که انجام عمل خاصی را انجام بدهند، مانند برقراری تماس تلفنی، پرس‌وجو از طریق ایمیل، ثبت نام برای عضویت به عنوان مشترک ایمیل، و یا دانلود برخی از محتوای رایگان. در بخش مربوط به تماس، شما می‌توانید از اطلاعات تماس کاربر برای برقراری ارتباط با وی استفاده کنید.
 
۶) مسیرهای اصلی
نوار مسیریابی سایت شما بازدیدکنندگان را قادر می‌سازد که بتوانند اطلاعات خاصی که به دنبال آن هستند به راحتی در سایت پیدا کنند. پس از قابلیت در سایت خود استفاده کنید تا روند جستجوی اطلاعات مورد نیاز بازدیدنندگان را تسهیل کنید.
 
۷) نوار مسیر فعلی در سایت
این ویژگی در طراحی سایت تجاری به بازدیدکنندگان سایت شما این امکان را می‌دهد که بدانند در چه مکانی از سایت‌ شما قرار دارند. به کمک این ویژگی بازدیدکنندگان سایت موقعیت خود را در سایت گم نمی‌کنند و می‌توانند صفحه‌ی مورد نظر از سایت شما را نشانه‌گذاری کنند.
 
این نوار مسیر یابی به ویژه در فرآیند های خرید و سفارش می تواند مفید واقع شود .
 
۸) تصاویر و اسلایدر ها
در این بخش باید بر روی تبلیغات فروش خود تمرکز کنید. محتوای تصویری مهم‌تر از کلمات هستند، زیرا از چیزی که با این محصولات و خدمات دریافت می‌کنند تاثیر مثبتی بر ذهن افراد خواهند داشت. پس شما باید از تصاویر عالی برای انعکاس کیفیت محصول خود استفاده کنید.
 
۹) اطلاعات حیاتی کسب‌وکار
در طراحی سایت تجاری شما باید شامل یک بخش «ارتباط با ما» باشد که در این بخش حتما باید موقعیت شما، ساعات کاری کسب‌وکار شما، اطلاعات تماس و هر گونه اطلاعات مورد نیاز دیگر، وجود داشته باشد.
 
۱۰) توصیفات و نظرات
لازم است که مردم پیش از این که به مشتری شما تبدیل شوند، اعتبارسنجی مشتریان موجود شما را مشاهده کنند. شما نیاز دارید که مشتریان فعلی‌تان در رابطه با مشکلاتی که داشته‌اند و راهکاری که کسب‌وکار شما برای رفع آن ارائه کرده است، به اشتراک بگذارند. این فرایند چشم‌انداز کلی نتایج محصولات شما را به خوبی به اشتراک می‌گذارد.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۱۰ویژگی که باید در طراحی سایت تجاری کسب‌وکار شما رعایت شود

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران