۴ راه برای بهبود مشتری مداری

 

برای اینکه بتوانید مشتریان را در زمانی که اوج کسب و کار شماست همراه خود داشته باشید، باید ارتباطتان را همواره با آنها حفظ نمایید. در صورتی که شما مشتری مدار نباشید و حس نیت و حس قدردانی خود را به مشتریانتان ثابت نکنید، نمیتوانید از آنها انتظار همراهی داشته باشید!
 
۱) آنها را تحت تاثیر قرار دهید
کارهایی انجام دهید که از شما انتظار آن را ندارند!
این به آن معنی نیست که برای آنها شعبده بازی و تردستی کنید! فقط در راه خدمت و کالایی که عرضه میکنید یک گام بیشتر بردارید.
برای مثال اگر مشتری شما برای مراجعه، از قبل وقت گرفته ست با ارسال پیامی به او یادآوری کنید که برایتان مهم هست که ملاقاتتان صورت گیرد و منتظرشان هستید. حتی میتوانید بسته به موقعیت کسب و کارتان از مشتریان پذیرایی کنید! چرا که نه؟
 
۲) از مشتریانتان قدردانی کنید
یک خدمت یا کالایی که به اصطلاح به عنوان اشانتیون تقدیم مشتریانتان میکنید، میتواند تاثیر مثبتی بر روی آنها بگذارد.
اگر کسب و کار کوچکی را اداره میکنید لازم نیست نگران این باشید که چه چیزی را باید به عنوان هدیه قدردانی تقدیم مشتریانتان کنید. مشتریان شما درک میکنند که از هر کسب و کاری به اندازه خودش باید انتظار داشته باشند! یک کوله پشتی یا ارائه کارت تخفیف میتواند کافی باشد.
 
۳) با مشتریان خود وقت بگذرانید
این مورد شاید برای هر کسب و کاری مناسب نباشد. ولی اگر میتوانید با مشتریان خود خارج از محدوده کاری، در نمایشگاه ها یا رویداد هایی که توسط خودتان برگزار شده وقت بگذرانید، خب این شانس خوب را از دست ندهید! ارتباط مستقیم با مشتریانتان باعث میشود آنها را بیشتر بشناسید و بتوانید در مورد محصولات بیشتری به آنها اطلاعات بدهید! همچنین شناخت مشتریانتان میتواند تاثیر به سزای در مسیری که برای وفادار سازی مشتری طی میکنید داشته باشد.
 
۴) یک ارتباط شخصی با مشتریان ایجاد کنید
همه ما از دریافت اسپم بیزاریم. ولی زمانی که موضوع پیام، مربوط به خودمان باشد، هیچ کدامیک از پیام هایی که دریافت میکنیم اسپم محسوب نمیشوند! فرستادن پیام تبریک تولد یا در صورتی که طیف مشتریان شما گسترده نیست و میتوانید در جریان اخبار موفقیت های آنها باشید، ارسال یک ایمیل تبریکی ساده میتواند بسیار مفید باشد. همه از دریافت یک تبریک خوشحال میشوند!

خانه --> اخبار و مقالات --> ۴ راه برای بهبود مشتری مداری

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران