۵ دلیل که ثابت می کند شما به پرسنا مشتری نیاز دارید

 


 
مشتری از اهمیت بالایی در کسب و کار شما برخوردار است و بسیار مهم است که مشتری خود را بشناسید و درک کنید چه افرادی از شما خرید می‌کند.

پرسنا مشتری تعریف ساده ای از آن به معنای تصویر کاملی از مشتری (چه خوب و چه بد) بر اساس اطلاعات جامع جمع آوری شده درباره آن مشتری است.

 

۱) پردازش درست پیغام ها

شرکت یا کسب و کار شما ممکن است از طریق روش هایی مانند بازاریابی محتوا یا تبلیغات پرداختی (cpc) و یا سایر روش های بازاریابی آنلاین ، ترافیک آنلاین جذب کند. شما این محتوا ها و آگهی ها را با هدف رسیدن به چشم انداز ایده آل خود ایجاد می‌کنید. شناخت پرسنا مشتری این اطمینان را به شما می‌دهد که می‌توانید این کار را با علم به اینکه برای چه افرادی محتوا تهیه می‌کنید و چه افرادی را می‌خواهید به چالش بکشید و به او انگیزه دهید انجام دهید. شناخت پرسنا مشتری به شما اجازه را می‌دهد تا زبان مخاطبان را درک کنید و اگر با آن‌ها به زبان خودشان صحبت کنید احتمال بیشتری دارد که بتوانید این مشتریان بالقوه را تبدیل به مشتریانی کنید که از شما خرید خواهند کرد.
 

۲) تمرکز بر روی ارتباطات شرکت

اگر کسب و کار شما بیش از یک کارمند یا یک فروشنده دارد، پس مطمئنن هر کدام از کارمندان و فروشندگان شما در طول روز با مشتریان مختلفی برخورد دارند. پرسنا مشتری یا شناخت شخصیت مشتری به هر فردی که در شرکت شما کار می‌کند کمک می‌کند تا از پیام ها و رفتار سازگار با آن مشتری استفاده کنند و در نتیجه با کسب رضایت و وفاداری مشتری ، فروش بیشتری داشته باشد.
 

۳) بازاریابی انسانی

هنگامی که شما پرسنا مشتری را ایجاد می‌کنید، در واقع شما یک شخصیت واقعی دارید که می‌خواهید با آن کار کنید، به او خدمات ارائه دهید یا چیزی را به آن شخص بفروشید. هنگامی که شما برای بازاریابی کسب و کار خود برنامه ریزی می‌کنید، نوشتن یک پیام خاص برای این شخص بسیار ساده تر خواهد شد زیرا می‌توانید خودتان را به جای مشتری بگذارید و بدانید که چه می‌خواهد.
 

۴) دریافت موقعیت بهتر برای فروش

پرسنا مشتری به کارکنان فروش شما این اجازه را می‌دهد تا مشتریان بالقوه ای که شرکت شما به دنبال جذب آن‌ها است را بهتر بشناسد و تشخیص دهند و این کار به فروش هرچه بیشتر شما کمک خواهد کرد.
 

۵) بهبود قیف فروش 

با داشتن یک پرسنا مشتری دقیق، کسب و کار یا شرکت شما می‌تواند درک بهتری از نگرانی ها و دغدغه های مشتری در هنگام خرید محصولات شما داشته باشید. با توجه به این نگرانی ها و دغدغه ها در قسمت های مختلف قیف فروش، شما قادر خواهید بود محصولات خود را بهبود بخشید و تغییرات و تبدیلات خود را اعمال کنید و در نتیجه فروش را بالا ببرید.

 

خانه --> اخبار و مقالات --> ۵ دلیل که ثابت می کند شما به پرسنا مشتری نیاز دارید

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران