۵ روش تست سرعت سایت

اهمیت افزایش سرعت سایت
در سال های گذشته گوگل، این غول موتور های جستجو اعلام کرد که افزایش سرعت سایت درنتایج جستجو تاثیر بسیار خوبی دارد و می تواند در ارتقای رتبه شما تاثیر گذار باشد.
 
سایت هایی که لود شدن صفحات آن بیش از ۱۰ ثانیه به طول می انجامد کاربران را از دست می دهند و مخاطب صفحات مربوط به آن سایت ها را خواهد بست.
 
یکی از بهترین راهکار ها جهت افزایش سرعت سایت بهینه سازی داخلی سایت یا سئو داخلی است. سایت های کند نرخ دفع کاربری یا نرخ پرش (bounce rate) بالایی دارند که برای بهینه سازی سایت یک فاجعه محسوب می شود.
 
روش های تست سرعت سایت
بر طبق قانون یک ثانیه تاخیر هر ثانیه تاخیر در لود صفحات سایت باعث کاهش ۷% از فروش ، ۱۱% از بازدید و ۱۶% از رضایت کاربران سایت می شود.
 
بنابر این سنجش مستمر سرعت سایت یکی از ضروریات مدیریت یک وب سایت است برای تست سرعت سایت روش های مختلفی وجود دارد که مرسوم ترین و بهترین آن استفاده از سایت هایی است که به اندازه گیری رایگان سرعت سایت شما می پردازند.
 
در این جا به ۵ نمونه متداول داخلی و خارجی تست سرعت سایت اشاره می کنیم:
 
Google PageSpeed Insights
این سایت یکی از مرسوم ترین مجموعه های سنجش سرعت سایت است که کاربران دسکتاپ و موبایل را بررسی می کند.
 
GTmetrix
این سایت یکی از شناخته شده ترین ابزار سنجش سرعت سایت نزد ایرانیان است . نقطه قوت آن این است که پس از وارد نمودن URL و پردازش وب سایت ، به شما لیستی از تمام دلایل کندی سرعت وب سایت را نشان می دهد.
 
YSlow
خدمات YSlow براساس سنجش دلایل کندی سایت از دیدگاه یاهوست. البته پیشنهادادتی هم به شما در جهت بهبود سرعت سایت ارائه می دهد.
 
Web Page Analyzer
Web Page Analyzer هم پیشنهاد بدی در این حوزه نیست. ضمن نشان دادن سرعت تلاش می کند راهکارهایی هم به شما ارائه کند.
 
واکاو
سایت ایرانی واکاو هم به مقایسه سرعت سایت های داخلی پرداخته و اطلاعات خوبی در خصوص مقایسه سایت شما با سایت های دیگری که جستجو شده اند ارائه می دهد. شما می توانید سریع ترین سایت های ایرانی راهم دراین سایت ببینید البته به شرط آنکه پیشتر جستجو شده باشند.

 

در مقاله بعدی به راهکارهایی جهت افزایش سرعت سایت میپردازیم.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۵ روش تست سرعت سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران