۱۰ باید و نباید طراحی سایت های تاثیرگذار


 
۱) ساختار صفحه خود را نگه دارید.
در ماه های اخیر ما انفجاری از شبکه های بزرگ طراحی و فایل های CSS را دیده ایم.متعاقبا پس از ساختار و توازن یک مجله/روزنامه بزرگ، این سیستم های شبکه ای به توزیع اطلاعات در یک ساختار کمک کرده و دنبال کردن آن را آسان می کنند.
 
۲) BOX را هر جایی قرار ندهید
ما همه قبلا در طراحی سایت با این وب سایت ها برخورد داشته ایم با حدود ۲۰ BOX در اندازه های مختلف ،هیچ چیز به درستی پوشش داده نشده و در جای خودش نیست .اگر شما یک طراح وب هستید و نمی توانید اقلام را به درستی در محیط ساختار قرار دهید،ما هم شما را یک طراح وب نمی دانیم.
 
۳) بر روی آنچه که مهم است تمرکز کنید
آیا شما مشغول طراحی سایت برای فروش یک محصول خاصی هستید؟اگر چنین است ،در صفحه اصلی به آن اشاره کنید.در صفحات داخلی ،شماره تماس برای سفارش آن اقلام را بگنجانید.اگر در حال ساخت بلاگی هستید که مباحثی را آموزش می دهد یا می نویسد ،مطمئن شوید که به اندازه کافی مورد توجه و قرار می گیرند.وب سایت هایی شبیه WOO THEME یک کار بزرگ انجام می دهند و تمرکز اصلی آن ها تم های وردپرس است.
 
۴) تبلیغات بی ربط در صفحات خود قرار ندهید
اگر قصد دارید از وب سایت خود کسب درآمد کنید ،تبلیغات بیش از حد را قطع کنید.اگر صفحات شما ۷۰% تبلیغات و تنها ۳۰% محتوا دارد ،به احتمال بالایی مردم سایت شما را ترک خواهند کرد و هرگز بر نخواهند گشت.قراردادن تبلیغات با اولویت اول ،ایده بدی است.سعی کنید آن ها را به صورت ترکیبی بکار ببرید و مطمئن شوید که تبلیغات جدا از محتوا نیستند.
 
۵) رنگ بندی صحیح را استفاده کنید
شناخت احساسات خوانندگان سایت، به شما کمک می کند که در طراحی سایت از رنگ بندی صحیح استفاده کنید.اگر وب سایت شما مربوط به ———باشد ،نیازی به رنگ بندی خیلی روشن ندارید.متوجه خواهید شد که اغلب برند های پانک راک رنگ بندی CMYK دارند(صورتی،زرد،سیاه و آبی) ،در حالیکه یک وب سایت پزشکی با طرح رنگ روشن و باز تر زیباتر است.
 
۶) بیش از ۲۰ رنگ مختلف به کار نبرید
داشتن همه ۶۴ رنگ در صفحه شما ،نه تنها بد به نظر می رسد ،بلکه موجب آزار خوانندگان شده و آن ها را دور می کند.رنگ ها باید به درستی با هم ترکیب شده باشند و نباید در تضاد با یکدیگر باشند.اگر در انتخاب رنگ بندی برای طراحی سایت ماهر نیستید ،من سایتی مثل Colour Lovers را که طرح های رنگی ساخته شده توسط کاربران را نشان می دهد را پیشنهاد می کنم.
 
۷) اسکن صفحات خود را آسان کنید
مردم برای فهمیدن اینکه وب سایت شما در باره چه چیست و چه چیزی را پیشنهاد می کند ،بیش از ۵ دقیقه وقت صرف نمی کنند.آسان ترین راه برای اینکه متوجه شوید اطلاعات صحیحی را به خوانندگان خود عرضه می کنید این است که اسکن صفحات خود را آسان کنید.از تگ های H برای تاکید و تمرکز بر آیتم های مهم استفاده کنید.
 
۸) در هر صفحه ،پاراگراف طولانی ۱۰۰۰ کلمه ای نداشته باشید
اگر یک دلیل وجود داشته باشد که من را از عضویت در یک وبلاگ باز دارد،وجود پست های طولانی با بیش از ۱۰۰۰ کلمه است که هیچ بند شکسته ای ندارد. همچنین اگر حتی کلمه و یا نشانه ای که نشان دهد این پست حاوی مطلب مهمی است،وجود نداشته باشد.مطالب خود را بشکنید و خواندن آن را آسان تر کنید.
 
۹) سادگی را رعایت کنید
در طراحی سایت این یک واقعیت ثبت شده است که فرم های ثبت نام با بیش از ۳ آیتم (معمولا نام ،ایمیل و یک آیتم دیگر) نرخ ثبت نام پایین تری نسبت به فرم های ساده تر خواهند داشت.
 
۱۰) درباره هیچ چیز توضیح زیاد ندهید
اگر یک وبلاگ در باره زندگی شخصی خود و یا چیزی شبیه آن را دارید و می خواهید طرفدارانتان را نگه دارید ،چهره های بیش از حد خندان،خرده خرده پیش بردن مطالب تصادفی ،لول های بیش از حد و تودرتو را به کار ببرید.اما نوشتن پست های تصادفی در باره اینکه دیروز کجا رفتید یا چه چیزی خوردید در وب سایت مربوط به کسب و کارتان ،قطعا مردم را دور خواهد کرد.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۱۰ باید و نباید طراحی سایت های تاثیرگذار

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران