۱۰ ترفند سئو کلاه سیاه برای نابود کردن رنکیک‌ سایت-بخش۲


 
در این مقاله نیز به ادامه ی موضوع ترفند سئو کلاه سیاه برای نابود کردن رنکیک‌ سایت میپردازیم:
 
#۶- پنهان کاری
تصور کنید که کلمه ای را در گوگل جستجو می‌کنید سپس زمانی که روی یکی از لینک های فهرست کلیک می‌کنید، نتیجه ای را مشاهده می‌کنید که اصلا شبیه آن چیزی که شما دنبال آن می‌گشتید، نیست.
 
این دقیقا همان چیزی است که زمانی که موتور جستجو از طریق محتوا پنهان به سایتی رتبه می‌دهد اتفاق می‌افتد؛ یعنی در نهایت کاربران متوجه می‌شوند در فضایی هستند که اصلا به دنبال آن نبودند.
 
سایت هایی که از روش پنهان کاری استفاده می‌کنند در واقع دارای دو صفحه هستند. یک صفحه آن چیزی که به موتور های جستجو نشان می‌دهند و صفحه دیگر چیزی است که به کاربران نشان می‌‌دهند.
 
اینکه از طریق پنهان کاری به اهدافتان برسید یک روش فوق العاده موقت است که در طولانی مدت مضرات بسیار زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. اینکه در نهایت کاربران از نتیجه ای که در سایت شما مشاهده می‌کنند، راضی نباشند، باعث می‌شود از صفحات جستجو گوگل محو شوید.
 
#۷- طعمه جعلی
این روش دیگری است که کاربران اینترنت را گمراه می‌کند. فرض کنید شما یک تیتر جنجالی در خصوص سوپر استار سینما زدید و زمانی که مردم آن را باز می‌کنند با محتوایی در خصوص رئیس جمهور مواجه می‌شوند.
 
چنین نتایجی به شدت کاربران را عصبانی می‌کند و باعث می‌شود که خیلی سریع از سایت شما خارج شوند.
 
استفاده از تیترهای جعلی یک راهکار برای جذب ترافیک بیشتر از گوگل، فیسبوک و… است که در صورت متوجه شدن آن‌ها برایتان بسیار گران تمام خواهد شد.
 
#۸- نظر اسپم
وبلاگ‌ها، سایت‌ها و… عموما نظرات را برای عموم مردم باز می‌گذارند تا همه بتوانند نظر خود را در خصوص محتوا مورد نظر درج کنند.
 
اگر نمی‌دانید اکنون بدانید که موتور های جستجو به بررسی نظرات هم می‌پردازند و همین عامل باعث می‌شود که کارشناسان سئو برای امتیاز گرفتن در نظرات کلمات و لینک های مورد نظرشان را بگنجانند.
 
در این بین باید بسیار مواظب باشید تا مقدار نظرات اسپم در صفحه شما از حد مجاز افزایش نیابد چرا که اگر گوگل یا هر موتور جستجو دیگری به بررسی آن‌ها بپردازد و نظرات بیش از حد زیادی را اسپم تشخیص دهد، در نهایت کل صفحه را به عنوان یک صفحه اسپم در نظر می‌گیرد.
 
#۹- هرزنامه شبکه های اجتماعی
مانند اسپم نظرات، اسپم شبکه های اجتماعی نیز یک تکنیک کلاه سیاه شناخته می‌شود.
 
زمانی که قصد دارید از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات استفاده کنید ضروری است که به هرزنامه هم توجه داشته باشید. بهترین راهکار این است که از کانال های مناسب برای تبلیغات استفاده کنید، آگهی های تبلیغاتی همان جایی هستند که برای تبلیغات در نظر گرفته شده اند و موتور های جستجو از حضور تبلیغات در آن‌ها تعجب نخواهند کرد.
 
اسپم نه تنها باعث خورد شدن اعصاب موتور های جستجو می‌شود بلکه حسابی اعصاب کاربران را هم بهم می‌ریزد و شما به هیچ وجه نمی‌توانید نتیجه مطلوبتان را از آن ها بگیرید.
 
#۱۰- مبادله صفحه
یکی دیگر از روش های سریع برای گرفتن مجازات گوگل این است که مبادله صفحه داشته باشید. برای این کار کافی است یک صفحه را در سایت تان با موقعیت و امتیاز خوب در نظر بگیرید سپس درون آن را پر از محتوای غیر مرتبط کنید و به صفحه مورد نظرتان لینک دهید.
 
به هر حال اینکه شما محتوای عالی یک صفحه را پاک کنید و آن را پر از محتوای غیر اصولی و غیر مرتبط نمایید که در نهایت عدم رضایت کاربران را هم به دنبال داشته باشد، فقط کار یک دیوانه است که میخواهد از یک میانبر پرخطر برای رسیدن به اهدافش استفاده کند.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۱۰ ترفند سئو کلاه سیاه برای نابود کردن رنکیک‌ سایت-بخش۲

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران