۱۰ ترفند سئو کلاه سیاه برای نابود کردن رنکیک‌ سایت-بخش۱

 


 
بهینه سازی از طریق روش های سئو کلاه سفید بهترین راه ممکن برای رسیدن شما به رتبه های برتر موتورهای جستجو است.

 

موتور های جستجو گاهی سایت ها را برای برخی دلایل از جمله استفاده از روش های فریب دهنده مجازات می‌کنند. مجازات این موتورها ممکن است آن‌ها را به چند رتبه پایین تر تنزل دهد و یا به طور کلی آن‌ها را از صفحات موتورجستجو حذف نماید.
 
جستجوها در موتور های جستجو بر مبنای تاریخ و زمان به خصوص در رابطه با جستجوهای خبری صورت میگیرد اما تاکیک های فریب دهنده از این اتفاق جلوگیری می‌کنند.
 
گوگل و دیگر موتور های جستجو همیشه به طور مرتب الگوریتم های خود را به روز رسانی می‌کنند تا وب سایت های متخلف و آن‌هایی که قصد فریب دادن داشتند را پیدا کنند.

 

گوگل بیش از ۵۰۰ بار در سال تغییرات کوچکی را در الگوریتم هایش اعمال می‌کند. پس پیشنهاد می‌کنیم به جای استفاده از میانبرها و تاکتیک های گمراه کننده، از همان ابتدا با اصول و روش های درسی پیش بروید.

 

۱#- Keyword Stuffing

وتورهای جستجو سراغ بررسی کلمات کلیدی می‌روند که وب سایت ها برای آن‌ها بهینه سازی شده اند تا ببینید که آیا وب سایت ارزش رتبه گرفتن در آن کلمه کلیدی را دارد و یا اینکه آیا اصلا آن کلمه یک کلمه اصولی است یا کلمه ای است که نیازمند اجزای جانبی می‌باشد و…
 
برای مثال وقتی شما کلمه “بهترین بازی” را جستجو می‌کنید در فهرست نتایج مقابل شما نتایج مرتبط با این کلمه نمایش داده می‌شود.
 
گاهی اوقات افراد برای کنار آمدن با این برخورد موتور جستجو سراغ افزودن تعداد کلمات بیشتری به کلیدواژه های سایت خود می‌روند. بنابراین اگر شما یک سایت را با مقادیر بسیار زیادی کلمات کلیدی مشاهده کردید بدانید که از Keyword Stuffing استفاده می‌کند.
 
به طور معمول از یک کلمه چندبار در یک پاراگراف استفاده نمی‌شود و این کار دلایل مختلفی دارد اعم از دلایل عرفی و اعم از دلایل ادبیاتی و ارتباطی و… همیشه برای بیان بهتر منظور حتی اگر لازم باشد از یک کلمه چندبار استفاده کنید، معمولا افراد سراغ استفاده کردن از کلمات مترادف می‌روند.
 
این کار را در کلیدواژه ها به شدت اصولی انجام دهید چرا که استفاده مکرر کلمات کلیدی برای گوگل بسیار عجیب خواهد بود و برای سایت شما هیچ ارزشی قائل نخواهد شد.
 
پس متوجه شدید که Keyword Stuffing یک روش نادرست است که از نظر گوگل زیاد جالب نمی‌باشد.

 

#۲- لینک و متن پنهان

تنها راه نابود کردن وب سایت استفاده غیر اصولی از کلمات کلیدی نیست. در میانه کار زمانی صاحبان وب سایت به این نتیجه می‌رسند که سایت آن‌ها از دید کاربران انسانی یک سایت زیبا و بسیار کاربردی و خوانا است اما در چنین شرایطی صاحبان وب سایت قصد دارند باز هم کلمات کلیدی مورد نظر و لینک هایشان را به سایت بیافزایند. معمولا این کلمات کلیدی و لینک های اضافه در سایت معنایی ندارند، بنابراین صاحبان وب سایت آن‌ها را از دید کاربران پنهان می‌کنند.
 
وب سایت ها می‌توانند کلمات کلیدی و لینک ها را با هم رنگ کردن‌شان با رنگ پس زمینه مخفی کنند. با این حال و درست زمانی که هیچ کاربری متوجه این لینک ها و کلمات نمی‌شود اما الگوریتم عنکبوت گوگل به خوبی آن‌ها را شناسایی می‌کند و جزء سایت شما می‌داند.
 
شاید این کار موقتا مناسب باشد و باعث شود که شما در کلمات کلیدی پنهان شده رتبه بگیرید اما زمانی که کاربران انسانی وارد سایت بشوند و ببینند خبری از کلمه کلیدی که سرچ کردند نیست، ان زمان دردسرها برای شما شروع می‌شود! دیگر شما جزء نتایج مفید برای کاربرانتان نخواهید بود.
 
و موتورهای جستجو خیلی زود از جزئیات عملکرد شما سردرخواهند آورد.

#۳- کلیدواژه های نامناسب و محتوا با کیفیت پایین

صاحبان وب سایت هایی که اغلب سعی می‌کنند محتوایی طولانی را برای کاربران انسانی مهیا کنند اغلب به چالش کشیده می‌شوند.
 
طویل بودن محتوا به خودی خود کافی نیست و سایت شما میبایست محتوای طولانی با کیفیت همراه با کلمات کلیدی مناسب و اصولی داشته باشد.

 

#۴- محتوای تکراری

یه هیچ وجه این یکی را امتحان نکنید.
 
نه تنها مسئله کپی رایت به طور جدی ای برای موتور های جستجو اهمیت دارد بلکه هیچ موتور جستجویی وجود ندارد که محتوای تکراری را ایندکس کند و یا آن را مورد مجازات قرار ندهد.
 
گوگل این را به خوبی درک می‌کند زمانی که تمام نتایج لیست شده برای کاربران در نهایت به یک محتوا مشابه برسد چقد آزار دهنده و مسخره خواهد بود.
 
تمرکز بر بازیابی محتوا و ارائه محتوای یونیک بسیار ارزشمندتر است.
 
احتمالا نیاز داشته باشید تا از ابزارهای بررسی محتوا برای جلوگیری از تکراری شدن آن‌ها استفاده نمایید.

 

#۵- اتوماسیون محتوا

به عنوان یک راهکار برای جلوگیری از محتوای تکراری، افراد اتوماسیون محتوا را اختراع کردند. یعنی شخصی محتوایی را دریافت میکند و با ارائه تغییراتی در آن، متن را به اندازه کافی تغییر می‌دهد.
 
افراد با استفاده از ایجاد تغییرات در جملات و استفاده از مترادف کلمات این کار را انجام می‌‌دهند اما واقعیت این است که این مقاله همچنان یک مقاله تکراری است و تجربه کاربری بدی دارد. شاید شما از چنگ موتورجستجو فرار کنید اما هیچوقت نمی‌توانید کاربران انسانی را گول بزنید.
 
اغلب اتوماسیون محتوا به یک چالش برای خوانندگان تبدیل می‌شود چرا که در ابتدا فکر می‌کنند با یک محتوای جدید مواجه اند اما با کمی مطالعه پی میبرند که یک محتوای تکراری با کلماتی جدید است که گاهی حتی ممکن است در خواندن آن به مشکل برخورد کنند!
 
حتی برای این کار برخی از برنامه های حرفه ای محاوره ای ایجاد شده اند که به سرعت می‌توانند محتوایی با حال و هوای جدید را تولید کنند اما باز هم نمی‌توانیم از واقعیت فرار کنیم.
 
به هر حال نه تنها کاربران انسانی از چنین متونی استقبال نمیکنند بلکه موتورهای جستجوهم با بالغ تر شدن و افزودن بروزرسانی ها بالاخره به درک چنین متونی پی خواهند برد و آن زمان جریمه های سنگینی برای سایت شما در نظر خواهند گرفت.

 

توصیه می کنیم بر روی محتوا سرمایه گذاری کنید و به شدت از اتوماسیون آن خودداری نمایید.

 

در مقاله بعد به ادمه این لیست خواهیم پرداخت.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۱۰ ترفند سئو کلاه سیاه برای نابود کردن رنکیک‌ سایت-بخش۱

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران