۱۰ دلیل افت یکدفه ای سایت

سئو چیزی نیست که یکبار انجام شود و دیگر نیاز به آن نباشد چون هر روز الگوریتم های گوگل در حال تغییر و تحول هستند و جلوی سئو سیاه را می گیرند.
 
امروز می خواهیم ۱۰ دلیل را بررسی کنیم که چرا طراحی سایت شما از لحاظ سئو افت می کند پس تا آخر این مطلب را با دقت بخوانید تا شما هم دچار افت سئو سایت نشوید.
 
۱) تبادل لینک در سایت های دیگر
تبادل لینک خوب هست حتی گوگل خرید و فروش لینک را هم ممنوع نکرده است ولی گفته وقتی یکدفعه سیل عظیمی از لینک ها توسط ربات های گوگل شناسایی می شوند که به سایت شما لینک داده اند گوگل می گوید دارید از سئو سیاه استفاده می کنید و لینک ساختگی تولید می کنید بنابراین گوگل می فهمد و باعث کاهش رتبه شما می شود سعی کنید برای لینک ساختن برنامه داشته باشید.
 
۲) استفاده نادرست از انکرتکس در سئو سایت
انکرتکس به لینک هایی گفته می شود که قابلیت کلیک کردن روی آن باشد و می شود به سایر صفحات خود و سایر سایت ها لینک داد ولی اگر ندانید از انکرتکس چطور باید استفاده کرد دچار افت شدیدی از لحاظ سئو سایت خواهید پس حواستان را جمع کنید در هر مطلب نباید بیش از ۵ یا ۶ انکرتکس باشد آن هم بستگی به طول مطلب دارد.
 
۳) هدف قرار دادن یک صفحه خاص از سایت
این یکی از اشتباهات خیلی از سئو کاران هست که یک کلمه خاص را انتخاب می کنند و هر مطلبی را که می نویسند به همان صفحه فقط لینک می دهند گوگل می گوید یعنی سایت شما فقط یک صفحه دارد چرا همه لینک ها به صفحه اول است و به دیگر مطالب لینک ندادید؟
 
۴) طراحی سایت شما ریسپانسیو نیست
این را بارها و بارها ذکر کرده ایم گوگل به سایتی که طبق استاندارهای گوگل طراحی نشده باشد رتبه نمی دهد طراحی سایت ریسپانسیو یکی از همین عوامل است اگر طراحی سایت شما ریسپانسیو نیست حتما آن را توسط یک طراح سایت ریسپانسیو کنید چون گوگل فرندلی را رعایت کنید اگر نمی دانید طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟ حتما این مطلب را مطالعه کنید.
 
۵) نداشتن تعامل با کاربران سایت
یکی از الگوریتم های جدید گوگل این هست که با کاربر تعامل داشته باشید سعی کنید اگر مطلبی را در سایت درج می کنید نظر کاربران را بخواهید چون تعامل با کاربران بسیار مهم است در سایت خود جایی برای ثبت نام کاربران یا نظر دهی در مورد سایت یا مطالب سایت درج کنید.
 
۶) طراحی سایت غیر جذاب
 
وقتی کاربری به سایت شما مراجعه می کند باید سایت شما جذاب باشد تا کاربر را جذب کند و کاربر را وادار سازید تا به قسمت های دیگر سایت شما هم سر بزند به نوعی کاربر را در سایت نگه دارید سعی کنید سایت شما از لحاظ گرافیک سرعت سایت به طوری باشد که کاربر اذیت نشود  این مطلب را در مورد سرعت بالا در طراحی سایت بخوانید
 
۷) نداشتن محتوا در سایت
 
سعی کنید مطالبی را که می نویسید برای کاربر بنویسید نه برای گوگل سعی کنید خودمانی بفهمید و قابل فهم سعی کنید مطالب سایت خود را خودتان بنوسید از جایی کپی نکنید خیلی مهم است که مطالب سایت شما دسته اول باشد
 
۸) محتوا با کیفیت در سایت
 
سعی کنید اگر می خواهید مطلبی را در سایت درج کنید کیفیت لازم از لحاظ نوشتاری را داشته باشد غلط نداشته باشد طوری مطلب بنویسید که آن مطلب در شبکه های اجتماعی به اسم شما انتشار پیدا کند و حالا رتبه سایت خود را مشاهده کنید که چه تغییر کرده است محتوا را دست کم نگیرید
 
۹) تبلیغات در موبایل
 
شما حتما وقتی می خواهد بازی را بازی کنید یا با نرم افزاری کار کنید دیده اید که چند تا سایت می آید که شما مجبور هستید کلیک کنید و برای شما آزار دهنده است ولی نگران نباشید گوگل این سایت را جریمه می کند اگر می خواهید بیشتر در مورد تبلیغات در موبایل بدانید این مطلب را بخوانید Google downranked
 
۱۰) در خواست تجدید نظر به گوگل
 
خوب شما از سئو سیاه استفاده کرده اید و سایت شما دچار افت شده است می توانید به گوگل بگویید که اشتباه کرده ام و من آن مشکلات و کارهای منفی را رفع کردم و دوباره سایت من را مورد بازبینی قرار بده

خلاصه این مطلب درباره افت سئو سایت

سعی کنید موارد بالا را رعایت کنید این مطلب کاملا اختصاصی می باشد و تیم مهندسین ساین وب با تجربه و عملکرد خود در مورد سئو سایت در سایت های دیگر این مطلب را نوشته است پس خواهش می کنیم این مطلب را کپی نکنید چون خودتان امتیاز منفی می گیرید سعی کنید سئو سایت را به افراد غیر حرفه ای نسپارید چون سئو سایت برگشت پذیر نیست.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۱۰ دلیل افت یکدفه ای سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران