۱۰ روش افزایش سرعت وبسایت(وردپرس)-بخش دوم

 
طراحی سایت ارزان
 
در ادامه ی مقاله قبل به روشهای برای افزایش سرعت وبسایت میپردازیم:
 
۶) استفاده از شبکه‌ تحویل محتوا (CDN)
شبکه‌ تحویل محتوا (CDN) که یک شبکه بزرگ در سرتاسر جهان است فایل‌های وبسایت شما را در سراسر شبکه‌ای از سرویس‌ها در مکان‌های مختلف جهان توزیع می‌کند به طوری که اگر کاربری از کشور هند وارد سایت شما شود فایل ها از نزدیکترین سرور از لحاظ جغرافیایی به آن کاربر ارسال می‌گردد؛ در نتیجه منجر به افزایش سرعت قابل توجه وبسایت می‌شود.
 
۷) داشتن هاست وب بهتر
اگر هر کاری انجام می‌دهید تا سرعت وبسایت شما سریع شود اما عمل نمی‌کند شاید زمان آن رسیده که هاست وب خود را تغییر دهید. هاست وب بر روی سرعت وبسایت شما بسیار مهم است. بنابراین یک هاست خوب را انتخاب کنید و مطمئن شوید که از نظر سرعت لود، امنیت و پشتیبانی پاسخگوی نیازهای شما است. در نظر داشته باشید که استفاده از سرویس های هاست ارزان قیمت می تواند لطمات زیادی به سایت شما وارد کند و پارامتر قیمت را جز پارامترهای اصلی انتخاب خود در این زمینه قرار ندهید.
 
۸) تم وبسایت
به طور دقیق چقدر تم وبسایت بر روی سرعت سایت تأثیر می‌گذارد؟ شخصی می‌تواند زمان بارگذاری سایت خود را از ۶۳۰ میلی ثانیه به ۱۷۲ میلی ثانیه برساند تنها با تغییر تم‌ها! این کار بدون تغییر هاست و موارد دیگر انجام شد و تنها تم وبسایت تغییر کرد که نتیجه آن ارتقای زمان بارگذاری سایت بود. حتی اگر بهترین سرور را برای سایت داشته باشید در صورتی که از تم بی‌کیفیت با کد bloated استفاده کنید سایت شما باز هم در سرعت دچار مشکل است. بنابراین برای تم وبسایت خود باید به دنبال عمکرد آن باشید نه فقط زیبایی.
 
۹) نصب Google PageSpeed بر روی سرور
ماژول PageSpeed یک ماژول سرور منبع باز از گوگل است که به طور اتوماتیک سرعت وبسایت را بهینه می‌کند؛ از این رو در سرور و فایل‌ها تغییر می‌دهد تا عملکرد وبسایت به صورت بهترین بدون نیاز به انجام کار توسط خودمان عمل کند. اگر این کار بلد هستید می‌توانید خودتان Google PageSpeed را نصب کنید در غیر اینصورت از هاسب وب خود برای نصب آن کمک بگیرید.
 
۱۰) بهینه‌سازی و کاهش اندازه عکس
تصاویر غیر بهینه شده بسیار سنگین هستند و نتیجه آن می‌تواند استفاده زیاد از منابع سرور و بنابراین بارگذاری طولانی باشد؛ اگر میانگین اندازه تصاویر موجود در وبسایت شما ۱مگابایت یا ۲مگابایت به بالا باشد باید آن را اصلاح کنید. می‌توانید به طور قابل توجهی اندازه تصاویر خود را کاهش دهید در حالی که تضمین کند یر روی کیفیت آن اثر منفی نمی‌گذارد و می‌توانید با ابزارهای زیر این کار ار انجام دهید:
 
-WP Smush برای کاربران وردپرس
-EWWW Image Optimizer برای کاربران وردپرس
-Kraken برای هر سیستمی- دروپال و جوملا

خانه --> اخبار و مقالات --> ۱۰ روش افزایش سرعت وبسایت(وردپرس)-بخش دوم

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران