۱۰ روند طراحی سایت در سال ۲۰۱۹


 
-انیمیشن چرخشی یا Rotating Animations
بهترین استراتژی در طراحی وب سایت که موجب بازدید دوباره کاربران از سایت می شوند کدامند؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که همیشه محتوای سایت خود را تغییر دهید! به عنوان مثال برخی از برندها عناوین خبری را به چرخش در می آورند یا آنها را تغییر می دهند. این گزینه ها می توانند در کاربران تجربه ای منحصر به فردی را ایجاد کنند.
 
-اسکرول یا پیمایش مدرن
بیشتر وبسایتها از تکنیکهای اسکرول کردن یا پیمایش (scrolling) مختلفی در تجربه کاربری منحصر به فرد استفاده کرده اند. برای نمونه وب سایت Aces به جای اسکرول عمودی از اسکرول افقی به منظور جلب توجه کاربران در بالای وب سایت خود برای نشان دادن بازیکنان با استعداد و برخی از حقایق درباره کسب و کارهایشان استفاده نموده است. در سال ۲۰۱۹ ، مشتاق هستیم تا فرم های مختلفی از اسکرول کردن یا پیمایش مدرن طراحان را ببینیم.
 
-ترند طراحی سایت حاوی گرادیانت ها
زمانیکه شبکه اجتماعی اینستاگرام لوگوی خود را به گرادیان سرخابی تغییر داد، مردم قطعا متوجه این تغییرات شدند. لوگوی حاضر اینستاگرام خیلی متفاوتر از سبک آن زمان بود، اما تصمیم آنها برای مدرنیزه کردن گردایانت ها بود که به طور کلی طراحی را تحت تاثیر قرار داده و هم اکنون به طرح محبوب میان خلاقان تبدیل شده است. از دیگر نمونه های گرادیان مدرن می توان بهstripe’s website اشاره نمود.
 
-طراحی وب تعاملی ، تعامل کاربران را به دنبال دارد
در دنیای آنلاین یا برخط امروزی، تعاملات کاربران روز به روز افزایش پیدا می کند. مصرف کنندگان زمان بیشتری را به بازدید از وبسایتهای واکنش گرا که از ویژگیهای تعاملی کاربر استفاده میکنند معطوف می کنند. موانع این ترند طراحی تجربه کاربری (UX) ، مشتریانی هستند که از تعامل پیشرفته خودداری می کنند. یکی از نمونه های عالی در رابطه با تعامل کاربری را میتوان در وب سایت Cocainenomics (والاستریت ژورنال) یافت. این نوع از طراحی سایت نه تنها استعداد طراحی بصری را نشان میدهد بلکه آگاهی از برند یا نام تجاری را نیز افزایش میدهد.
 
-خطوط مورب در طراحی تجربه کاربری
در سالهای گذشته، شاهد ترندهایی در طراحی سایت بودیم که از خطوط مستقیم و افقی در جدا نمودن بخشهایی از صفحات استفاده میشد. پس از انجام پژوهش های تجربه کاربری (UX) در این زمینه، به این نتیجه پی بردیم که استفاده از طرح خطوط مورب نه تنها دارای جذابیت بصری می باشد، بلکه هدفی جهت دار در چشمان کاربر به منظور دنبال نمودن صفحه وبی اشاره به رویداد call-to-action ایجاد میکند. با در نظر گرفتن خطوط مورب در طراحی می توان تعداد کاربران را افزایش داد.
 
-انیمیش های اسکرول فعال شونده یا Scroll-Triggered Animations
Scroll animations یا انیمیشن های اسکرول، یکی از ترندهای جالب در طراحی سایت که از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. این نوع از طراحی وب نه تنها استعداد طراحی بصری و مهارت های توسعه front-end یا توسعه رابط کاربری و ظاهر سایت می باشد، بلکه زمان سپری شده کاربران در سایت و میزان تعامل را افزایش می دهد. برای نمونه، وب سایت Igor این کار را با ترغیب کاربران به اسکرول یا کلیک کردن از طریق لایه بندی صفحه جهت مشاهده کل خطوط سرویس آنها انجام می دهد.
 
-استفاده خلاقانه از رنگ در برندسازی
یک ترند طراحی سایت که ما بدان علاقه مند هستیم از رنگ های مختلفی در برندسازی استفاده کرده است. شرکت های مثل Camden Town Brewery به سمت طراحی وب سایت هایی در حال حرکت هستندکه بر اساس صفحه وب یا محصولات خود به برند تبدیل شده اند و زمانی آن را تغییر می دهند که کاربر با محصول یا صفحه وب در تعامل است. این نوع طراحی سایت به طور ناخودآگاه کاربر را در سایت هدایت نموده و صفحه خدمات یا محصولی که بازدیدکننده به دنبال آن می باشد صرفا بر اساس نشانه های بصری رنگ ها می باشد.
 
-ترند افزودن عمق بیشتر در طراحی
ما بر این امر معتقدیم که ایجاد طرحهای فلت (flat) که به نظر میرسد سه بعدی است، سبب می شود تا از لحاظ بصری جذاب باشند و برخی مواقع کاربران را به مراحل بعدی که فرایند فروش می باشد هدایت میکند. از رایج ترین تکنیکهای افزودن عمق بیشتر در طراحی سایت می توان بهdrop shadows، گرادیانت یا two-tone color schemes اشاره نمود.
 
-عناوین بزرگی که جلب توجه می کنند
در حال حاضر، کاربران وقت کمتری را صرف بازدید از وب سایت ها معطوف می کنند. بر این اساس، طراحی سایت adapting بوده و شامل عناوین بزرگ، پررنگ (bolded) و پیام های کوتاه به منظور جذب سریع تر مخاطبان می باشد.
 
-اشکال انتزاعی
یک ترند طراحی سایت که ما بدان علاقه مند هستیم از اشکال انتزاعی استفاده نموده است. مشاهده می شود که برندها به سمت اشکال متحرک در حال حرکت هستند که این امر المان های بیشتری در جذب کابران فراهم می کند. گروه elje یکی از نمونه های عالی در معرفی اشکال و گرافیک انتزاعی می باشد که شبیه یک چراغ تزئینی یا lava lamp می باشد که کاربران بیشتری را جذب می کند. توجه داشته باشید که این شرکت همچنین از گرادیانت های مدرن در طرحهای خود استفاده می نماید!

خانه --> اخبار و مقالات --> ۱۰ روند طراحی سایت در سال ۲۰۱۹

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران