۱۵ ویژگی یک فروشگاه اینترنتی موفق-بخش۲

۷) قیمت و میزان تخفیف را مشخص کنید.
بعضی از صفحات نمایش دهنده کالا ممکن است محصولات را بدون ویژگی هایشان نمایش بدهند. به خصوص سایت هایی که تخفیف دارند باید حتما قیمت محصولات رو نشان بدهند. اما در هر حال این قانون برای همه سایت ها قابل اجرا و مفید است. بنابراین در صفحه محصولات ویژگی های مهم هر کالا را ذکر کنید تا کاربر مجبور نباشد هر بار روی کالا کلیک کند و دوباره به صفحه قبل برگردد. جنس کالا، یک توضیح خلاصه، رنگ، اندازه و گزینه هایی که لازم است را ذکر کنید.

۸) استفاده از نوار جستجو را ساده کنید.
در طراحی فروشگاه اینترنتی دقت کنید که وقتی سرچ انجام می شود فقط نتایج سرچ را نشون ندهید، بلکه مثل موتورهای جستجو، نوار جستجو را بیاورید وسط بالای صفحه و زیرش نتایج را نمایش بدهید تا اگه کاربر خواست تغییری در عبارت سرچ شده به وجود بیاورد، کارش راحت باشد.

۹) گزینه هایی برای بهتر شدن سرچ بگذارید.
در طراحی فروشگاه اینترنتی اگر امکان جستجوی پیشرفته دارید یا میتوانید شرایطی را فراهم کنید که کاربرانتان قیمت، اندازه، رنگ، مدل و سایر خصوصیات کالای مد نظرشان را انتخاب کنند، حتما این کار را انجام بدهید. اینطوری خواهید دید که کاربرها بیش از هر قسمت دیگری از این امکانات استفاده می کنند و سودتان افزایش پیدا می کند.

۱۰) تا جایی که میتوانید نزدیک شوید.
در مورد نکته ای که در بالا ذکر شد، سایت eBay میتواند مثال خوبی باشد. وقتی در این فروشگاه اینترنتی چیزی را سرچ می کنید، با رنگی کردن بخشی از ویژگی های کالای نمایش داده شده، به شما نشان می دهد که کدام ویژگی این کالا باعث شده تا در نتایج ظاهر بشود.

۱۱) اطلاعات مناسب ضروری را به اشتراک بگذارید.
در یک فروشگاه اینترنتی خیلی از محصولات برای شرایط خاصی مناسبند. مثلا یه کیف لبتاپ برای لبتاپ های خاصی مناسب است، یک لباس برای استایل بدنی خاصی خوب می باشد و به همین ترتیب. باید اطلاعات ضروری را در قسمت جزئیات محصول بنویسید تا خریدار بتواند بهترین انتخاب را داشته باشد.

۱۲) اگر شما متوجه شدید به من هم بگویید.
هنوز هم سایت هایی هستند که بدون نمایش مشخصات محصول، کاربر را مجبور می کنند کالا را به سبد خرید بفرستد. این تجربه باعث می شود کاربر برای همیشه سایت را ترک کند.

۱۳) هر چقدر هم عکس بگذارید باز هم زیاد نیست.
چون خریدار نمی تواند محصول واقعی را ببیند، مجبورید با نمایش عکس، مشخصات، فیلم و حتی رابط کاربری سه بعدی (هرجا که لازم و مناسب بود)، به کاربر کمک کنید که حس کند محصول را قبل از خرید میتواند بطور کامل تجربه کند. یک عکس از یک زاویه خاص که کارخانه برای همه می فرستد کفایت نمی کند. از همه زوایای محصول عکس بگذارید.

۱۴) اجازه بدهید گزینه های نحوه ارسال را ببینم.
یک سری از خریدارها هستند که حتما باید قبل از خرید بتوانند روش های ممکن برای ارسال محصول را ببینند. فروشگاه های نسل قدیم این مشکل را حل کردند اما تازه کارها هنوز سال ها تجربه لازم دارند. بهترین حالت این است که پایین هر صفحه به آن لینک بدهید.

۱۵) اگر قرار نیست شما برای من بفرستیدش، بگویید چه کسی می فرستد.
اگر قرار است یک شرکت دیگر به جز شما، کالا را برای خریدار بفرستد باید خریدار بداند چطور میتواند ارسال را پیگیری کند. یک لینک به شرکت ارسال کننده بدهید و کاربر را در جریان مراحل ارسال قرار بدهید.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۱۵ ویژگی یک فروشگاه اینترنتی موفق-بخش۲

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران