۲۰ مورد از آمار دقیق سئو- بخش اول

 

شرکت طراحی سایت
 
۱) پنج URL اول که در بالای صفحه نتایج جستجو قرار دارند، ۷۵% از کلیک‌های کاربران را کسب می‌کنند.
 
تعجب آور نیست؟ با این وجود، بسیاری از ما آنچه را که جستجو کرده‌ایم در چند نتیجه اول جستجو پیدا می‌کنیم. با این حال، بیشتر انتظار می‌رود این عدد بالاتر باشد. بنابراین در صورتی که در ۵ مورد برتر صفحه نتایج جستجو نباشید و کلیک‌های زیادی را به دست نیاورید، شگفت زده نشوید.
 
۲) ۷۰ درصد از لینک‌هایی که توسط جستجوی کاربران کلیک شده‌اند، در حقیقت ارگانیک هستند.
 
بک لینک‌های زیادی بر روی اینترنت وجود دارند، بله؟ منظور این است که بین همه کاربران GSA SER و دیگر نرم‌افزارهای لینک بیلدینگ، میلیونها لینک و شاید بیشتر روزانه جابه‌جا می‌شوند. با این حال بیشتر آنها به ندرت کلیک دریافت می‌کنند. به همین دلیل است که افراد برای بدست آوردن جایگاه برتر در صفحه نتایج جستجو مبارزه می‌کنند تا افراد بر روی لینک‌ها کلیک کنند.
 
۳) گوگل مالک ۶۵ تا ۷۰ درصد از سهم بازار موتور جستجو است.
 
اگرچه نسبت به گذشته کمتر شده است اما هنوز سهم بسیار زیادی را دارد و این دلیل اصلی آن است که چرا افراد می‌خواهند بر روی گوگل رتبه بگیرند و بنابراین تمرکز زیادی را بر روی سایر موتورهای جستجو نمی‌کنند.
 
۴)  ۸۱٪ از کسب و کارها، وبلاگ خود را به عنوان یک دارایی مهم برای کسب و کار خود در نظر می‌گیرند.
 
خیلی تعجب آور نیست؟ به این دلیل که یک وبلاگ می‌تواند برای یک وبسایت جذابیت و هیجان ایجاد کند.
 
۵) جستجو در موتورهای جستجو و استفاده از ایمیل دو فعالیت اول در اینترنت هستند.
 
همه ما در مورد جستجو می‌دانیم، اما بسیاری بخش ایمیل را نادیده می‌گیرند. ایمیل در هر جا موثرترین کانال برای رسیدن به مخاطبان شماست. شبکه‌های اجتماعی، پرداخت بر اساس کلیک (PPC) و هر نوع دیگر دسترسی در مقایسه با ایمیل تأثیرگذار نیستند. بنابراین توصیه می‌شود استراتژی بازاریابی ایمیل (ایمیل مارکتینگ) اجرا شود زیرا دارای سطح بالای دسترسی است و به عنوان قدرتمند ترین ابزار برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری می‌باشد.
 
۶) عناوین صفحه مهمترین عنصر داخلی (on-page) پس از محتوا هستند.
 
البته ماهیت و یا محتوای مقاله‌های شما اهمیت دارد اما این عنوان است که افراد را به سایت شما می‌کشاند. با توجه به آمارهای اخیر، افراد قبل از رفتن به سایتی دیگر، حدود یک ثانیه بر روی عنوان وقت خواهند گذاشت. بنابراین فقط یک ثانیه وقت دارید تا توجه افراد را با چند کلمه که در عنوان خود قرار داده‌اید، جلب کنید. فقط یک ثانیه. از آن به صورت معقول و خوب استفاده کنید.
 
۷) ۷۵% از سئو، خارجی (off-page) و ۲۵% داخلی (on-page) است.
 
این بدان معنی نیست که ۷۵% از رتبه‌بندی شما وابسته به سئوی خارجی و تنها ۲۵% وابسته به سئوی داخلی است. می‌توان گفت احتمالا این درصد ۵۰/۵۰ می باشد. با این حال درست است که بیشتر سئو بر روی سئوی خارجی متمرکز است؛ بنابراین سئوی خارجی پیچیده‌تر و پویاتر از سئوی داخلی است.
 
۸) ۷۰ تا ۸۰ درصد از کاربران به تبلیغات پولی اعتنایی نمی‌کنند و بر روی نتایج ارگانیک تمرکز می‌کنند.
 
در حالیکه به نظر می‌رسد آمار بالایی است اما در واقع این آمار بالا نیست. در مورد آن فکر کنید؛ ۲۰% هنوز به تبلیغات پولی نگاه می‌کنند و این کم نیست؛ به این دلیل که میلیاردها جستجو که در هر ماه انجام می‌شود. با این حال، همانطور که می‌بینید نتایج جستجوی ارگانیک جایی است که می‌خواهید کسب و کار شما نمایش داده شود.
 
۹) ۵۰% از کاربران که جستجو می‌کنند جستجوی خود را با دستگاه موبایل شروع کرده و این درصد افزایش خواهد یافت.
 
از زمانی که تلفن‌های هوشمند به بازار آمده و موبایل‌ها اینترنت دوستانه شده‌اند جستجوی موبایلی در حال افزایش است. از این رو فراموش نکنید وبسایت خود را برای جستجو از طریق موبایل مطابقت دهید.
 
۱۰) گوگل تخمین زده است که در حال حاضر اینترنت شامل پنج میلیون ترابایت دیتا می‌باشد اما غول جستجو تنها %۰٫۰۴ همه آنها را ایندکس می‌کند.
 
بله، تنها ۰٫۰۴%. فقط تصور کنید چه قدر موارد ناشناخته در وسعت پهناور اینترنت وجود دارد. از این رو یکی از این منابع ناشناخته نباشید. مطمئن شوید که وبسایت شما توسط ارسال یک نقشه سایت به کنسول گوگل و مطلب گذاشتن منظم بر روی وبلاگ خود کشف شود.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۲۰ مورد از آمار دقیق سئو- بخش اول

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران