۲۰ مورد از آمار دقیق سئو- بخش دوم

 

شرکت طراحی سایت
 
۱۱) گوگل تقریبا ۴۰% از کل هزینه‌های تبلیغات دیجیتال ایالت متحده را در سال گذشته به خود اختصاص داد. سهم فیسبوک حدود ۸% بود.
 
گوگل هنوز پادشاه تبلیغات دیجیتال است؛ با این حال به دلیل اینکه پادشاه است رقابت زیادی برای آن وجود دارد و هزینه‌ها می‌تواند برای شخصی با داشتن پول محدود، بسیار بالا باشد. اگر شما آن شخص هستید، به سمت تبلیغات فیسبوک و یا حتی تبلیغات بینگ بروید.
 
۱۲) داشتن یک ویدئو بر روی صفحات فرود سایت خود، ۵۳% بیشتر احتمال دارد که سایت شما بر روی صفحه گوگل نمایش داده شود.
 
چه کسی ویدئو دوست ندارد؟ همانطور که بیشتر افراد به ویدئو علاقه‌مند هستند، به نظر می‌رسد گوگل هم آن را دوست دارد. با این وجود، بزرگترین پلتفرم به اشتراک گذاری ویدئو متعلق به گوگل به نام یوتیوب می‌باشد.
 
۱۳) بالاترین چالش در سئو، لینک بیلدینگ است (توسط ۴۱% از بازاریابان شرکت و ۳۹% از تحقیق کلمه کلیدی ذکر شده است).
 
درست به نظر می‌رسد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند در لینک‌سازی خوب عمل می‌کنند اما در واقعیت اینطور نیست. لینک سازی (لینک بیلدینگ) تغییر یافته است و هنوز هم در حال تغییر زیادی است بر خلاف سئوی داخلی که زیاد تغییر نکرده است. بنابراین هنگامی که افراد خود را با تغییرات وفق نمی‌دهند، طبیعی است که آنها جهت بدست آوردن لینک‌های خوب برای وبسایت خود با مشکل مواجه شوند. از سوی دیگر، تحقیق کلمه کلیدی (keyword research) با توجه به میزان رقابت در حال تغییر است. تحقیق کلمه کلیدی اساس لینک بیلدینگ است. تنها تعدادی از افراد وجود دارند که همه آنها به دنبال کلمات کلیدی سودمند برای گذاشتن در محتوای خود هستند. بنابراین در حال حاضر یافتن برخی از آن موارد طلایی آسان نیست.
 
۱۴) ۷۵% از کاربران فقط لینک‌های صفحه اول نتایج جستجو را مشاهده می‌کنند و هرگز به صفحات بعدی نمی روند.
 
چرا اینگونه است؟ معمولا، ما همیشه آنچه را به دنبال آن هستیم در صفحه اول پیدا می‌کنیم، درست است؟ زیرا الویت شما این است که صفحه اول را در نتایج جستجو بدست آوردید؛ به این دلیل که بین کلیک‌هایی که شما از صفحه اول (در هر جایگاهی) بدست می‌آورید و کلیک‌هایی که شما از صفحه دوم (در هر جایگاهی) بدست می‌آورید تفاوت زیادی وجود دارد.
 
۱۵) شرکت‌هایی که دارای وبلاگ هستند ۴۳۴% بیشتر صفحات ایندکس شده دارند و شرکت‌هایی با صفحات ایندکس بیشتر مشتری‌های راغب (leads) بیشتری را بدست می‌آورند.
 
بله، وبلاگ. وبلاگ.وبلاگ. اهمیتی ندارد که کسب و کار شما چیست. یک وبلاگ برای وبسایت خود ایجاد کنید و هرگز کار با آن را متوقف نکنید. بدان معنا که مزایای زیادی برای وبلاگ نویسی وجود دارد و اگر یک وبسایتی بدون وبلاگ باشد باور آن سخت است.
 
۱۶) مطالعه‌ای از Outbrain نشان می‌دهد که جستجوهایی که از موتورهای به سمت سایت‌های محتوا هدایت می‌شود ۳۰۰% بیشتر از ورودی است که توسط شبکه‌‌های اجتماعی به سمت سایت هدایت می‌شود.
 
باز هم شما باید در نتایج اول جستجو باشید، زیرا اگر هزاران و حتی میلیون‌ها نفر از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید هنوز هم به اندازه رتبه بالا در صفحه نتایج موتور جستجو برای کلمات کیلدی هدف شما موثر نخواهد بود.
 
۱۷) برای گوگل، مطالعه‌ای از Slingshot SEO نشان می‌دهد که ۱۸% از کلیک‌های ارگانیک منجر به جایگاه اول، ۱۰% از کلیک‌های ارگانیک منجر به جایگاه دوم و ۷% از کلیک‌های ارگانیک منجر به جایگاه سوم شده است.
 
با توجه به این مطالعه، تعداد زیادی از کلیک‌ها برای این سه جایگاه اول می‌باشد و همانطور که می‌بینید تفاوت بین اولین و دومین جایگاه بسیار زیاد است. ۸% از یک میلیارد جستجو بسیار خوب است.
 
۱۸) در مطالعه‌ای مشابه از Slingshot، آزمایشات برای بینگ (Bing) به شرح زیر نشان داده شده است: ۹٫۷% کلیک‌های ارگانیک منجر به جایگاه اول، ۵٫۵% از کلیک‌های ارگانیک منجر به جایگاه دوم و ۲٫۷% از کلیک‌های ارگانیک منجر به جایگاه سوم شده است.
 
سهم جستجوی بینگ در حال رشد است، با این حال، هنوز در مقایسه با گوگل باید تلاش‌های زیادی را انجام دهد.
 
۱۹) جستجو به طور مستقیم ۲۵% از تمام خریدهای آنلاین دستگاه ایالت متحده را در سال ۲۰۱۰ انجام داد.
 
زمان خوبی برای تولید دستگاه است.
 
۲۰) ۵۳% از بازاریابان، ایجاد محتوا را به عنوان مؤثرترین تاکتیک سئو رتبه‌بندی می‌کنند.
 
حیرت آور است، تنها ۵۳%؟ این آمار واقعا شگفت آور است، به نظر می‌رسد ایجاد محتوا ۱۰۰% به عنوان مؤثرترین استراتژی سئو باشد.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۲۰ مورد از آمار دقیق سئو- بخش دوم

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران