۳ روش وبلاگ نویسی مهمان


 
آیا وبلاگ نویسی برای شما اهمیت دارد؟ این حرفه برایتان اهمیت ندارد؟ ممکن است فکر کنید که چرا افراد، مقاله ای را به عنوان بلاگر مهمان ارائه می دهند؟ در حالیکه می توانند، همان مقاله را در وبلاگ خود به اشتراک بگذارند و سود و درآمد بیشتری کسب کنند؟ به دلایل متعددی وبلاگ نویسان مهمان از محبوبیت زیادی برخوردارند، با گذشت زمان و مطالعه این مقاله به این مهم دست خواهید یافت و استراتژی وبلاگ نویسی مهمان را بخوبی در این مسیر به کار خواهید گرفت.
 
در ادامه با ما همراه باشید
 
اگر به منظور دسترسی و به اشتراگ گذاری یک بلاگ، ملزم به پرداخت مبلغی نباشید، درهرحال وقت با ارزش خود را صرف این موضوع مهم کرده اید، پس زمان از پول خیلی با ارزش تر است. بنابراین، بهتر نیست وقت خود را صرف وبلاگ نویسی مهمان کنید؟
 
در جواب باید گفت : بلی، بطوری که هر ثانیه از زمان، ارزش این سرمایه گذاری را دارد. بنیان گذار (Silvio Porcellana) وبسایت Mob Is It ، سیلویو پرسلانا ۲۰ درصد ترافیک وبسایت خود را از طریق وبلاگ نویسی مهمان بدست آورد search traffic by 20 percent ، وی حتی با این اقدام امتیاز رنکینگ (domain authority) سایت را پنج مرتبه افزایش داد، بطوریکه سیلویو ۴۴ بلاگ پست را در ۴۱ وبسایت مختلف قرار داد. اکنون با نمونه ای که برایتان توضیح دادیم بهتر درک می کنید که وبلاگ نویسی مهمان می تواند مخاطبان شما را افزایش دهد.
 
فواید بلاگ نویسی مهمان
 
یکی از بهترین فواید وبلاگ نویسی مهمان این است که به شما فرصت می دهد، تا مخاطبان خاص را بین بلاگ های محبوب که در ارتباط با حوزه فعالیت شما هستند، پیدا کنید.
 
همچنین شما قادر خواهید بود که مخاطبان تثبیت شده دیگر بلاگ ها را به سمت وبسایت خود هدایت کنید. بهبود سئو (SEO) با پیوند ورودی یا بک لینک (backlinks) یکی دیگر از عوامل و استراتژی های مهم در بالا رفتن ترافیک وبسایت شما است. بطوریکه تعداد پیوند های ورودی و یا بک لینک ها نقش بسیار مهمی را در رنکینگ گوگل ایفا خواهند کرد.
 
زمانیکه یک وبلاگ قدرتمند به وبسایت شما لینک باشد، گوگل به عنوان یک سیگنال مثبت، بلاگ شما را مورد توجه خوهد داد، در نتیجه بلاگ های وبسایت شما بیشتر اهمیت پیدا خواهند کرد و باعث افزایش رتبه وبسایت شما در رتبه بندی جستجو خواهد شد. هر چه پیوند های ورودی را افزایش دهید، در جستجوی گوگل رتبه بیشتری کسب خواهید کرد. برایان دین (Brian Dean)، بنیان گذار وبسایت Backlinko ، با ساختن پیوندهای ورودی، ترافیک وبسایت خود را ۱۱۰ درصد افزایش داد. او از روشی کارآمدی بنام skyscraper technique (تکنیک آسمان خراش) استفاده کرد.
 
در کنار استراتژی وبلاگ نویسی مهمان، چه اقدامات دیگری ضروری است؟
 
هدایت ترافیک به سمت صفحات فرود (landing page): بدون شک، وبلاگ نویسی مهمان، بازدیدکنندگان وبسایت شما را افزایش خواهد داد ولی داشتن یک استراتژی بجا و مناسب که بتواند بطورمستقیم، مخاطب را به وبلاگ شما هدایت کند، بسیار کارآمد خواهد بود. هدایت ترافیک به سمت صفحه اصلی (homepage)، زیاد ایده خوبی نمی تواند باشد. شما می توانید با ساختن صفحات فرود در بلاگ هایتان و لینک کردن آنها به مقالاتی که بصورت مهمان پست کرده اید، ترافیک را تا حد زیادی بالا ببرید و بازدیدکنندگان را به مخاطب و مشتری تبدیل کنید
ساختن اعتبار و اقتدار و افزایش آن: منتشر کردن مقاله در یک وبلاگ معتبر کار آسانی نیست اما شدنی است. در حقیقت این روش راهکاری خوب برای اعتبار بخشیدن به بلاگ هایتان است. زمانیکه در یک وبلاگ، مقاله ای را به عنوان مهمان، پست می کنید، مخاطبان، شما را به عنوان فردی حرفه ای و متخصص خواهند دید. بطوریکه وقتی اعتبارتان بالا رفت، افراد بیشتری وبسایت شما را به دوستان خود معرفی خواهند کرد و بدون تامل مقاله هایتان را به اشتراک خواهند گذاشت.
 
همچنین فرصت های بیشتری خواهید داشت که برای بلاگ های دیگران و محصولاتشان مصاحبه انجام دهید. حتی ممکن است به عنوان سخنران عمومی عمل کنید که باعث بیشتر دیده شدن شما خواهد شد. اگر چه شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای، مقاله ای را به عنوان مهمان منتشر می کنید اما به یاد داشته باشید که بر روی کیفیت بالای مقاله تمرکز داشته باشید. با این کار بهترین نتیجه را از وبلاگ نویسی مهمان، خواهید گرفت. وبلاگ نویسی مهمان در مورد رسیدن به مخاطبان معتبر و گسترش چشم اندازهاست. همچنین یک روش مؤثر بازاریابی است که در بازه زمانی طولانی، نتایج خوبی را در بر خواهد داشت.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۳ روش وبلاگ نویسی مهمان

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران