۴ ابزار مهم گوگل برای سئو

قیمت طراحی سایت
 
در این مطلب ۴ ابزار مهم گوگل برای سئو را به شما معرفی می کنیم تا با استفاده از این ابزارهای حرفه ای بتوانید سطح سئوی سایت را بالا ببرید و به آن چه که می خواهید برسید.
 
۱) Chrome Lighthouse
این ابزار نمونه ی خوب و مفیدی از یک آنالیزگر سایت می باشد که سایت را از جانب ۱۰ فاکتور مهم در سئو بررسی می کند و نتایج را به شما ارائه می کند. می توانید این ابزار را دانلود و برروی مرورگر کروم خود نصب کنید. در زیر برخی از مواردی که توسط این ابزار بررسی می شوند را می بیند:
 
-برچسب ها و تگ ها
-تگ های عنوان
-توضیحات متا
-وضعیت کدهای HTTP
-متن و توضیحات لینک ها
-وضعیت صفحه برای ایندکس شدن و نمایش
-بررسی فونت و نحوه ی نمایش نوشته ها در موبایل
-بررسی نمایش تمام آیتم های صفحه و عدم مشکل با افزونه های مرورگر!
 
این ابزار توسط خود گوگل ارائه شده و مسلما تمام مواردی که توسط آن بررسی می شود برای سئوی سایت اهمیت دارند! این ابزار سبک و برای استفاده ساده است. شاید خیلی حرفه ای و بیان گر برخی از جزئیات نباشد اما اطلاعات مفیدی را به شما خواهد گفت.
 
۲) TestMySite
این ابزار سایت شما را برای موبایل های با سرعت ۳G و کاربران با سرعت های پایین بررسی می کند! همچنین لیستی از پیشنهادات برای بهبود سرعت سایتتان به شما خواهد داد. کافیست که در سایت و خبرنامه ثبت نام کنید و شروع به استفاده از آن کنید. اطلااعاتی که این ابزار به شما می دهد را می توانید از Page Speed Insights هم بگیرید اما ابزار TestMySite به شما یک دید و نمای کلی می دهد که ذهن شما درباره ی سایتتان را باز خواهد کرد. شما می توانید یک اطلاعات کلی و تصویر ابتدایی از سایت بگیرید و سپس برای کامل کردن اطلاعات و دریافت جزئیات به سراغ Page Speed Insights بروید.
 
۳) Safe Browsing Test
با استفاده از این ابزار می توانید برنامه ها و عوامل مخرب بر روی سایتتان را پیدا کنید و آن ها را از بین ببرید. همچنین یک نکته ی جالب درباره ی این ابزار آن است که تاریخ آخرین بررسی و تحلیل سایت را هم به شما خواهد گفت! من نگران نمی شوم اگر که تاریخ به روز رسانی و بررسی سایتم خیلی دور و یا خیلی نزدیک باشد زیرا برای من اهمیت چندانی ندارد اما با استفاده از این ابزار می توانید برنامه ها و نرم افزارهای بد و مخرب موجود در سایت را بیابید و نابودشان کنید. این ها می توانند بر سئو، سرعت و ایندکس شن سایت شما تاثیر بگذارند.
 
۴) Google Trends
گوگل ترندز به شما اطلاعات خوب و مفیدی درباره ی کلمات کلیدی محبوب و مناسب ارائه می کند. می توانید کلمات کلیدی محبوب در زمینه ی کاری خودتان و همچنین کلماتی که در حال حاضر در اوج هستند را بیابید و با توجه به موقعیت از آن ها استفاده کنید. این ابزار برای رقابت ها بسیار مهم است. با استفاده از گوگل ترندز می توانید روند صعود و اوج گرفتن یک کلمه را ببینید و پایداری آن را بررسی کنید. اینگونه و با استفاده از این اطلاعات می توانید مطالب مناسب و پر طرفداری تولید کنید و حجم زیادی از ترافیک و کاربران را به سمت خودتان بکشانید. همچنین با کمی فکر و تجزیه و تحلیل می توانید برنامه و استراتژی تولید محتوای خودتان را بررسی و اصلاح کنید و یا یک استراتژی جدید بسازید.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۴ ابزار مهم گوگل برای سئو

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران