۶ اشتباه در بهینه سازی موتور جستجو


 
به علت تغییرات الگوریتمی موتورهای جستجو در دوره های زمانی، هر استراتژی سئو ( SEO ) نیاز دارد خودش را با آخرین تکنیک ها منطبق کند، در حالی که تکنیک های قدیمی را کنار می گذارد. در ادامه ۶ اشتباهی که به هنگام بهینه سازی برای موتور جستجو ( SEO ) باید از آن ها دوری کنید. بیان شده است :
 
-زیادی اضافه کردن کلمات کلیدی!
امروزه وب سایت ها دارای انواع مختلفی از مطالب ( محتوا ) در قالب متن هستند. محتواها نیاز به کلمات کلیدی برای سئو ( SEO ) دارند. انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای جذب مخاطبین صحیح، مهم است.کلمات کلیدی را بهینه کنید تا در موتورهای جستجو معروف شوید. اما باید توجه کنید که محتواهای تان را پر از کلمات کلیدی نکنید چرا که با این کار محتوا را بی ارزش کرده و از طرفی رتبه وب سایت تان پایین می آید.
 
کلمات کلیدی به تنهایی نمی توانند مشتریان را به سمت وب سایت حرکت دهند و علاوه بر این الگوریتم های گوگل ممکن است به خاطرکلمات کلیدی، سایت را در لیست سیاه قرار دهند و در رتبه بد قرار گیرند.
 
متکی بودن بر تعداد زیادی از متحوا با سطح متوسط می تواند وب سایت تان را تحت تاثیرقرار دهد. به کار بردن کلمات کلیدی خاص با قرار گیری استراتژیک و مرتبط محتوایی بسیار موثر است. ایجاد اطلاعات خردمندانه درباره یک موضوع می تواند توجه مخاطب را از طریق کانال های متفاوت جلب کند.
 
-قانونی نکردن محتوا ( قوانین کپی رایت )!
به هنگام اجرای استراتژی سئو ( SEO )، مطمئن شوید که محتوای تکراری در سایت قرار ندهید. اگر هم محتوایتان در آدرس های مختلف شبیه آن وجود دارد، شما باید صفحه درست را برای بازدیدکنندگان شناسایی کنید و یک مدرک قانونی ( قانون کپی رایت ) در صفحه تان قرار دهید تا به موتورهای جستجو در شناسایی نسخه اصلی محتوا کمک کنند.
 
-قرار ندادن index برای صفحات که موجب نادیده گرفتن صفحات می شود!
هیچ وقت قرار دادن index یا همان فهرست را برای صفحات فراموش نکنید. صفحاتی که گم شده اند یا معیوب هستند در نتایج موتور جستجو قرار نمی گیرند، چرا که در صفحات خطای ۴۰۴ رخ داده در نتیجه از دیده شدن محروم می شوند. اگر تعداد خطاهای ۴۰۴ در وب سایتی زیاد باشد موجب افزایش نرخ بازگشت از سایت شده و بازدید کنندگان حس می کنند در اطلاعات تقلبی وجود دارد. موتور های جستجو در وب سایت ها می چرخند و آن ها را رتبه بندی می کنند ولی خطای ۴۰۴ در کارشان اختلال ایجاد می کند. پس باید به این نکته مهم توجه کنید که لینک های معیوب در سایت تان نباشد و وب سایت تان همیشه فعال باشد.
 
-به روز نکردن سایت!
بعد از اینکه ماه های زیادی را برای ایجاد یک وب سایت زیبا زمان صرف کردید، حال می بایست با قراردادن پست ها و دیگر محتواها به طور پیوسته آن را فعال نگه دارید. شرکت ها وقتی که از بهینه کردن سایت از طریق کلمات کلیدی به شکست برمی خورند، کار را متوقف کرده و به انتظار کاهش ترافیک سایت می مانند. در این وضعیت آنان می بایست مطالب خود را به روز کنند چراکه که از طریق دادن اطلاعات مرتبط، موجب جذب مشتریان بالقوه می شوند و از این روش می توانند مخاطبین را به مشتریان همیشگی تبدیل کنند.
 
حتما می بایست برای قرار دادن پست های مختلف برنامه زمانی داشته باشید و مطابق با برنامه در زمان های خاصی پست بگذارید. پیوستگی در گذاشتن مطالب، توجه موتورهای جستجو را نیز جلب می کند.
 
-نادیده گرفتن رسانه های اجتماعی!
در این عصر نادیده گرفتن رسانه های اجتماعی یک جرم محسوب می شود! رسانه های اجتماعی دیگر یک انتخاب از بین ابزارهای بازاریابی اینترنتی نیست بلکه یک الزام برای کسب وکار امروز است. با آگاه بودن و وارد بودن بر شبکه های اجتماعی معروف همچون facebook و twitter، می توانید تصویر و اعتبار شرکت را بالا ببرید. به اشتراک گذاشتن مطالب تان می تواند موتورهای جستجو را هدایت کند و از طرفی می تواند توجه مشتریان بالقوه را به سایت تان برانگیزاند. دنبال کردن رسانه های اجتماعی همچنین میتواند موجب افزایش آگاهی از برند در میان وفاداران شود.
 
-عدم بهینه سازی تصاویر کنار محتوای همراه با مطلب
بهنیه سازی تصاویر گاها به عنوان بخشی از استراتژی ( SEO ) محسوب نمی شود و حتی دیده هم نمی شود. اضافه کردن کلمات کلیدی هدفمند به تصاویر در حالی که این کلمات با باقی مطلب نیز مرتبط است میتوانند به موتورهای جستجو برای فهمیدن شان کمک کنند. لینک تصویری که در بردارنده شماره ها و حروف الفبایی مبهم است اطلاعات درست را منتقل نمی کند، پس از لغات و شماره های مرتبط با تصویر و مطلب استفاده کنید. کلمات کلیدی توصیفی برای نام و لینک تصاویر قرار دهید که با کلمات کلیدی کلی متن هماهنگ باشد.
 
متن های جایگزین مرتبط ( alt text ) : متنی که در صورت دانلود نشدن تصویر به جای تصویر در صفحه وب ظاهر می شود می توانند به موتور های جستجو در پیدا کردن تصاویر در جستجوهای مرتبط و حتی دسترسی به سایت کمک کنند.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۶ اشتباه در بهینه سازی موتور جستجو

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران