۵ دلیل خوب برای استفاده از پاپ‌ آپ در وبسایت


 
ممکن است گمان گنید گوگل رابطه خوبی با پاپ آپ‌ها (به خصوص پاپ آپ موبایلی) ندارد و بهتر است که تحت هر شرایطی از آن‌ها دوری کنید؛ اما با دانستن دلیل زیر، به این نتیجه می‌رسید که که اگر از شیوه درست وارد شوید، پاپ آپ‌ها نقش یک کاتالیزور بسیار مهم و موثر را ایفا می‌کنند.
 
جلب توجه: واقعیت این است که امروزه افراد وقت کافی برای انجام کارهای خود ندارند؛ به همین دلیل استفاده از پنجره‌های کوچکی که حاوی پیام‌های مهم هستند، بسیار جلب توجه می‌کنند.
 
جنبه روانشناختی: چشم انسان از لحاظ روانشانسی به عناصر و پنجره‌های کوچک و رنگی که دارای افکت‌های زیبا باشد بیشتر جذب می‌شود.
 
انعطاف پذیری بالا: کاربرد پاپ آپ‌ها دیگر تنها منتهی به تبلیغات اذیت کننده نمی‌شود. در حال حاضر، می‌توانید از آن‌ها در هنگام ورود به سایت، بعد از اسکرول کردن یا قبل از خروج کاربر استفاده کنید.
 
ظاهر تمیز: همانطور که قبلاً در مقدمه اشاره کردیم، مینیمال بودن یکی از مهم‌ترین عناصر در حفظ زیبایی و سادگی وب سایت است. بنابریان اگر پیامی دارید که حاوی اطلاعات مهم و مورد نیاز برای کاربر است، می‌توانید با استفاده از pop up، بدون اشغال کردن فضای صفحه این پیام را در اختیار بازدید کننده سایت خود قرار دهید.
 
افزایش نرخ تبدیل: یکی از وب‌سایت‌های معتبر در زمینه طراحی سایت آزمایشی جالب درباره نقش پاپ آپ‌ها در نرخ تبدیل مشتری انجام داده است. طبق نتایج بدست آمده، استفاده از پاپ‌ها نرخ تبدیل مشتری را تا ۳ درصد افزایش می‌دهند. اگر در طراحی و کاربردی بودن پاپ‌ آپ‌های سایت خود دقت عمل به خرج دهید، این عد تا ۹ درصد افزایش می‌یابد.
 
بالاخره پاپ آپ خوب یا بد؟
 
با تمام نکاتی که درباره پاپ‌آپ در طراحی سایت گفتیم، شاید موافق باشید که از این عنصر هم مانند عنصر‌های دیگر در طراحی سایت استفاده کنیم و در یک دوره آزمایشی بررسی کنیم که آیا نتیجه مثبت است یا نه. بهر حال یکی از مهم‌ترین پارامتر‌ها در طراحی سایت این است که سادگی و وضوح صفحه سایت حفظ شود ولی با طراحی یک پاپ آپ خوب، نرخ تبدیل افزایش پیدا می کند و در برابر آن، اگر سهل انگارانه، یک پاپ آپ برای سایت قرار دهید ممکن است بازدیدکنندگان را فراری دهید.
 
نکات مهم استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت
 
– پاپ آپ را تا جاییکه ممکن است ساده طراحی کنید تا اطلاعات آن سریع قابل درک باشد.
 
– ظاهر پاپ آپ باید با رنگ و تم کلی سایت، هماهنگ باشد.
 
– به محض ورود کاربر، پاپ آپ نباید نمایش داده شود، کمی به بازدیدکننده اجازه دهید تا سایت را بررسی کند و همچنین بهتر است در صفحه اول سایت از pop up استفاده نکنید.
 
– یک دکمه بستن برای پاپ آپ قرار دهید.
 
– در پاپ آپ مانند تمام عناصر تبلیغاتی، به این نکته توجه داشته باشید که کاربر باید حق انتخاب داشته باشد و مجبور به دیدن تبلیغات شما نشود.
 
– اگر پاپ آپ یک بار توسط کاربر در هر جای صفحه بسته شد نباید دوباره در هیچ قسمتی نمایش داده شود.
 
– اگر کاربران می‌توانند در سایت شما عضو شوند، می‌توانید از پاپ آپ‌های شخصی سازی شده و بهتری برای اعضای سایت استفاده کنید چون بهر حال پرسونای اعضا را بهتر می‌دانید.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۵ دلیل خوب برای استفاده از پاپ‌ آپ در وبسایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران