۵ عنصر ضروری در طراحی صفحه اصلی سایت


 
صفحه اول هر سایت بمانند ویترین یک فروشگاه است. یعنی آنکه شما می‌توانید با کمک صفحه اصلی سایت خود مخاطب را به ماندن و تعامل با سایت ترغیب کنید.
 
اغلب سایت‌هایی که از میزان فروش خود گله مند هستند با مشکلی در ارتباط برقرار کردن با مخاطب روبرو می‌باشند.
 
طراحی سایت با قالب گرافیکی زیبا از اهمیت بالایی برخودار است و عناصر گرافیکی صفحه اول بیش از هر بخش دیگری در سایت حائز اهیمت می‌باشند. در صفحه نخست ما باید برای انتقال کاربر به تک تک بخش‌های مهم سایت یک CTA تاثیر گذار طراحی کنیم به این ترتیب می‌توان میزان ماندگار کاربر در سایت را بیشتر کرد.
 
عناصر ضروری در طراحی صفحه اصلی سایت
منظور از المان‌های ضروری برای صفحه اول عناصری است که به کار گیری آنها در وب‌سایت به مخاطب پسندی سایت شما می‌افزاید.
 
۱) اطلاعات تماس
مطالعات نشان می‌دهد که ۷۵ درصد از تجارت‌های کوچک در صفحه اصلی سایت خود لینک ایمیل خود را درج نمی کنند و از هر ۱۰ وب‌سایت ۶ تا از آنها فاقد شماره تماس در صفحه نخست سایت می‌باشند.
 
صفحه نخست سایت شما باید حداقل یک آدرس ایمیل داشته باشد. اگر کسب و کار شما به صورت آفلاین نیز فعال است آدرس و کد پستی خود را نیز در صفحه نخست درج کنید. بهتر است که با کمک نقشه گوگل در داخل سایت محل خود را برای مخاطبان سایت مشخص کنید.
 
۲) تصویری که مشخص کننده فعالیت شما باشد
تصاویر سایت قرار است که به مخاطب ما پیامی ارسال کنند. بنابراین اگر شما کیک عروسی می‌فروشید. تصویری از یک کیک را در صفحه اصلی درج کنید. قبل از آنکه به خواهید افکتی به تصویر اضافه کنید به این فکر کنید که می‌خواهید نحوه فعالیت خود را چگونه برای کاربران به نمایش بگذارید.
 
استفاده از تصاویر گرافیکی بی ارتباط به کسب و کار و یا عدم استفاده از تصاویر گرافیکی مناسب تجربه کاربری منفی را برای کاربران سایت شما به همراه خواهد داشت.
 
۳) در منوی سایت از لینک‌های سالم استفاده کنید
شاید این نکته در نگاه اول به نظر بسیار پیش پا افتاده برسد. ولی تعداد سایت‌هایی که با افزودن بیش از حد لینک به منوی خود باعث می‌شوند که کاربران موبایل نتوانند از برخی از لینک‌ها استفاده کنند، بسیار زیاد می‌باشند. بنابراین علاوه بر دقت در کد نویسی به نحوه نمایش آن در دستگاه‌های مختلف نیز توجه کنید.
 
صفحه اول سایت شما نقش محوری در انتقال کاربر به صفحاتی را دارد که حاوی اطلاعات مورد درخواست کاربر می‌باشند. بنابراین در منوی سایت خود امکان دسترسی سریع کاربر به صفحات پر مخاطب را فراهم آورید.
 
مطمئن شوید که در صفحه اصلی سایت و در منوی سایت لینک شکسته نداشته باشید. در وبمستر گوگل می‌توان لینک‌های شکسته را یافت.
 
۴) کادری برای ثبت ایمیل کاربران سایت
کاربرانی که به محصولات و خدمات شما علاقه مند باشند از دریافت ایمیل از سوی شما خوشحال خواهند شد. با درج امکان ثبت نام رایگان برای مجلات سایت، تعامل کاربران با سایت را افزایش دهید. شما میتوانید محصولات جدید خود را از طریق این ایمیل‌های دریافتی تبلیغ کنید.
 
اصول بازاریابی ایمیلی را در ایجاد کادر ثبت نام و ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی رعایت کنید.
 
۵) لینک به شبکه‌های اجتماعی
در بسیاری از مقالات خوانده اید که سایت‌ها باید تعامل بالایی با شبکه‌های اجتماعی داشته باشند. گوگل پیشنهاد می‌دهد که در لینک شبکه‌های اجتماعی از صفت REL استفاده کنید و مشخص کنید که صفحه مقصد متعلق به نویسنده و یا مدیر سایت می‌باشد. در سایت W3 به عنوان استاندارد کد نویسی این صفت به صورت “Rel=”Auther به کار رفته است. شما می‌توانید به شبکه‌های اجتماعی مانند گوگل پلاس، لینکدین، Pinterest، تلگرام، سروش و غیره لینک ایجاد کنید.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۵ عنصر ضروری در طراحی صفحه اصلی سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران