۵ قاعده بسیار مهم که در لینک سازی داخلی باید رعایت کنید


 
بیش از ۸۰ درصد سئوی سایتهای فروشگاهی، مربوط به لینک سازی داخلی می باشد
 
در این مطلب قصد داریم شما را با ۵ مورد از قواعد اصلی لینک سازی داخلی آشنا نماییم :
 
– محتوای با کیفیت
مهم ترین بخش در ارزش لینک های داخلی ، محتوای با کیفیت می باشد . لینک هایی که از محتوای با کیفیت به صفحات با ارزش شما یا همان Landing Pages داده می شوند ، لینک های با ارزشی هستند . پس شعار “محتوا پادشاه است” در اینجا نیز به صورت ملموس مشاهده می گردد .
 
– لینک سازی کلمات کلیدی انتخابی درون محتوای مرتبط
به طور مثال ، در صورتی که محتوای شما در خصوص ” راهنمای سئوی سایت وردپرسی ” باشد و در متن آن کلمات مرتبط با وردپرس را به کار برده باشید (مانند افزونه وردپرس ، قالب ، نصب وردپرس و…) ، لینک کردن کلمات کلیدی هدف شما برای خدمات وردپرس به صفحه فرودی که کاربر را به سمت خدمات وردپرسی هدایت خواهد کرد ، ارزشی بسیار بالا خواهد داشت
 
– تعداد مناسب لینک داخلی
هر لینکی از صفحه A سایت شما به صفحه B ، مقداری از اعتبار صفحه A را به صفحه B خواهد داد . در صورتی که از صفحه A تعدا زیادی لینک به صفحه B داده باشید ، تقریبا تمام اعتبار آن صفحه را به B داده اید و این باعث کاهش اعتبار صفحه A و به تبع آن کاهش ارزش لینک های داده شده به صفحه B خواهد گردید . پس مجاز هستید از صفحه A حداکثر چهار لینک به چهار صفحه متفاوت بدهید . این عدد با تقلیل به ۳ بسیار قابل اعتمادتر خواهد بود .
 
– افزایش PA صفحه ای که از آن لینک به صفحه دیگر داده اید .
فرض کنید تعداد ۳ لینک از صفحه A به صفحات دیگر سایت داده اید ، در صورتی که Page Authority صفحه A بالا باشد ، تاثیر لینکها نیز بیشتر خواهند بود . یکی از بهترین و کارآمدترین روشها برای افزایش PA ، استفاده از سوشیال سیگنال ها می باشد .
 
– استایل متن Anchor
کلماتی که لینک می شوند باید به رنگ دیگری باشند . گوگل همیشه از پنهان کاری بیزار بوده و هست . کافی است کلماتی که لینک می کنید ، ترجیحا BOLD و به رنگ دیگری باشند ، تا کاربر متوجه لینکی که درون متن گذاشتید شود .

خانه --> اخبار و مقالات --> ۵ قاعده بسیار مهم که در لینک سازی داخلی باید رعایت کنید

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران