۵ قانون اساسی برای طراحی دکمه ها در UX

 

۱٫ دکمه ها را نگاه کنید!

هنگامی که کاربران با رابط کاربری مواجه می شوند، باید بلافاصله بدانند چه چیزی قابل کلیک است و چه چیزی قابل کلیک نمی باشد. هر المانی در طراحی نیاز به مشخص شدن برای کاربر دارد. به طور کلی، هر چه زمان بیشتری برای کاربران در تفهیم UI صرف شود، استفاده از آن رابط کاربری مشکل تر خواهد شد.

 

اما چگونه کاربران متوجه می شوند که آیا المانی خاص تعاملی است یا خیر؟ آنها از تجربه قبلی و نشانه های بصری برای روشن کردن معنی آن المان در UI استفاده می کنند. به همین دلیل است که استفاده از نشانه های بصری مناسب (مانند اندازه، شکل، رنگ، سایه و غیره) برای ایجاد عنصری گویا همانند یک دکمه بسیار مهم است. نشانه های ویژوال ارزش اطلاعات ضروری را حفظ می کنند – آنها به ایجاد امکانات در رابط کاربری کمک می کنند .

 

متاسفانه، در بسیاری از رابط های کاربری، نشانه های تعاملی ضعیف هستند و نیاز به تلاش بیشتر برای درک دارند؛ بنابراین، آنها به طور موثر کشف قابلیت ها را توسط کاربر کاهش می دهد.

 

اگر به روشنی، کارایی برنامه مشخص نگردد و کاربران متوجه قسمت های “قابل کلیک” و “غیر قابل کلیک” نباشند، دیگر مهم نیست که طراحی ما چگونه است. در آن زمان، کاربران به سختی از رابط طراحی شده استفاده می کنند، و در نهایت باعث ناامیدی و عدم استفاده می گردد.

 

۲٫ دکمه هایی را که کاربران انتظار دارند بیابند را در برابر آنها قرار دهید!

دکمه ها باید در مکان هایی قرار بگیرند که کاربران به راحتی می توانند آن را پیدا کنند یا انتظار آن را داشته باشند. اگر کاربران نتوانند یک دکمه را پیدا کنند، نمی دانند که آن وجود دارد یا خیر!

 

استفاده از طرح بندی های سنتی و الگوهای استاندارد UI تا آنجا که ممکن است…

جانمایی خوب برای دکمه ها قابلیت کشف شدن را بهبود می بخشد. با استفاده از طرح استاندارد، کاربران به راحتی می توانند هدف هر عنصر را درک کنند – حتی اگر دکمه بدون نشانگرهای قوی باشد. ترکیب طرح بندی استاندارد با طراحی تمیز و فضای بی نظیر باعث می شود که طرح بیشتر قابل درک باشد.

 

۳٫ دکمه ها را با آنچه انجام می دهند نام گذاری کنید!

دکمه هایی با برچسب های عمومی یا گمراه کننده می توانند منشاء ناامیدی کاربران باشد. برچسب های دکمه را به نحوی بنویسید که به وضوح وظیفه هر دکمه ای را توضیح دهد. در حالت ایده آل، برچسب دکمه باید واضح بودن عمل آن را توصیف کند.

زمانی که کاربران بر روی یک دکمه کلیک می کنند، باید به وضوح آنچه اتفاق می افتد را درک نمایند.

 

۴٫ دکمه های خود را با ابعاد مناسب ایجاد کنید!

اندازه دکمه باید اولویت این عنصر را بر روی صفحه نمایش نشان دهد. دکمه بزرگ به معنای اقدام مهمتری است.

 

دکمه های اولویت بندی

مهمترین دکمه طوری نمایش دهید که واقعا مهم به نظر رسد. همیشه سعی کنید دکمه اصلی را برجسته تر کنید. اندازه آن را افزایش دهید (با ساخت یک دکمه بزرگتر، آن را برای کاربر مهم تر می کنید) و از رنگ متضاد برای جلب توجه کاربر استفاده نمایید!

 

۵٫ به نظم بپردازید

دستور دکمه ها باید ماهیت مکالمه بین کاربر و سیستم را انعکاس دهد. از خودتان بپرسید، در این صفحه و طراحی، بر این اساس، از کاربران چه انتظاری می رود.برای مثال، در پیاده سازی دکمه های قبلی / بعدی در طراحی رابط کاربری، منطقی است که دکمه ای که شما را به جلو حرکت می دهد باید در سمت راست باشد، و دکمه ای که شما را به سمت عقب حرکت می دهد باید در سمت چپ قرار گیرد.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۵ قانون اساسی برای طراحی دکمه ها در UX

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران