۵ نکته آزاردهنده در طراحی سایت

طراحی سایت تهران
 
تا کنون برای شما پیش آماده است که وارد وب سایتی شده‌اید و کمتر از ۱۰ ثانیه وب سایت را بسته‌اید ؟ گاهی رعایت نکردن نکاتی باعث می‌شود که کاربر از وب سایت شما فرار کند و به وب سایت‌های دیگر مراجعه کند
 
در این مقاله به چند نکته اشاره می‌کنیم
 
۱) موسیقی پس زمینه
 
برای وب سایت‌های نامرتبط می‌تواند مشکل ساز باشد ، برای مثال یک وب سایت ایستگاه رادیویی یا وب سایت موزیک می‌تواند آزار دهنده نباشد ولی بهتر است به‌دلخواه کاربر موسیقی پشت زمینه اجرا شود.
 
۲) استفاده از فونت‌های ناخوانا و بزرگ
 
بهتر است برای سایت خود یک ماژولی تهیه شود تا به‌دلخواه کاربر فونت بزرگ و کوچک شود تا کسانی که با فونت کوچک مشکل دارند بتوانند مطالب را بخوانند ولی به‌صورت پیش فرض فونت‌ها باید متوسط باشد. علاوه بر سایز ، نوع فونت که برای وب باید خوانا باشد . اکثر وب سایت ها از فونت Iransans برای متن استفاده می کنند .
 
۳) پنجره‌های به‌اصطلاح پاپ اپ
 
بهتر است این قسمت با یک سیاست پیاده سازی شود . برای مثال وب سایت ملک فروش وقتی یک‌بار فرم باز می‌شود از کاربر شهر را درخواست می کند و دیگر به کاربر نشان نمی‌دهد و کاربر را در صفحات گوناگون آزار نمی‌دهد .
 
۴) مجبور کردن کاربر برای خواندن یک پیغام
 
اگر شما می‌خواهید یک پیغام به کاربران اعلام کنید نباید آن‌ها را به‌زور وادار به خواندن آن کنید.
 
۵) ارسال به تب جدید در مرورگر
 
اجازه دهید تا کاربر لینک مطلب مورد نظر را ، در صورتی که خودش می خواهد در تب جدید باز شود ، این مورد برای وب سایت های ریسپانسیو که در موبایل باز می شود خیلی ازاد دهنده است

خانه --> اخبار و مقالات --> ۵ نکته آزاردهنده در طراحی سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران