۵ نکته در انتخاب یک شرکت میزبانی وب خوب


 
در این مقاله سعی شده است به نکاتی که باید در هنگام انتخاب یک شرکت میزبانی وب به آنها توجه کنید، اشاره شود.
 
۱) یکسان بودن خدمات
یک شرکت میزبانی وب باید نسبت به کاربران خود بی‌طرف باشد. به این معنا که باید به تمامی سرویس‌ها توجهی یکسان داشته باشد و کاربران معمولی که سرویس‌های گران قیمت و یا برای مدت طولانی خریداری نکرده‌اند، تفاوتی در دریافت خدمات پشتیبانی و سرویس‌دهی با کاربران ویژه نداشته باشند.
 
۲) پشتیبانی
پشتیبانی ارائه شده توسط میزبانی از اهمیت ویژه­‌ای برخوردار است. در هنگام بررسی شرکت میزبانی، باید از امکان دسترسی به پشتیبانی با پرسنل توانا و زمان پاسخگویی مناسب اطمینان حاصل کنید. تمامی سرویس­‌ها روزی دچار مشکل می‌­شوند و شما به پشتیبانی سرویس نیازمند خواهید بود. میزبانی‌­های با کیفیت، نه تنها برای جلب رضایت شما و ارائه سرویس بهینه، بلکه برای حفظ نام شرکت و دریافت بازخوردهای مناسب از کاربران خود، به این مسئله اهمیت زیادی خواهند داد.
 
۳) سیاست مالی
در انتخاب میزبانی باید سیاست‌­های شرکت ارائه دهنده خدمات، در رابطه با بازگردانی وجه و انصراف از سرویس را نیز مورد بررسی قرار داد. در بسیاری از موارد با اینکه بررسی‌­های دقیقی برای انتخاب سرویس انجام داده‌اید، به دلایل متفاوتی نیاز به تغییر یا عودت سرویس خواهید داشت.
 
برخی از سرویس‌های میزبانی وب، خدماتی برای حذف یا عودت سرویس ارائه نمی‌­کنند، و یا برای اینکار هزینه ای را به عنوان هزینه­‌ی انصراف یا تغییر سرویس دریافت خواهند کرد. این سیاست­‌ها می‌توانند هزینه­‌های زیادی به شما تحمیل کنند.
 
در صورتی که خدمات انصراف و بازگردانی وجه بدون هزینه ارائه شود، این امکان را خواهید داشت که پس از خرید سرویس میزبانی خود، امکانات و خدمات سرویس را بدون نگرانی از هزینه‌­های اضافی بررسی کرده و در صورتیکه سرویس پاسخگوی نیازهای شما نباشد، اقدام به تغییر یا حذف سرویس و دریافت هزینه نمایید.
 
۴) هزینه سرویس
قیمت تمام شده‌­ی میزبانی یکی دیگر از فاکتور­های مهم در تصمیم گیری برای خرید است. با این‌حال فراموش نکنید قیمت‌های ارزان بی‌دلیل نیستند. سخت افزار و پشتیبانی خوب می‌تواند برای شرکت خدمات دهنده بسیار پرهزینه باشد و باعث بالا رفتن بهای تمام شده‌­ی سرویس‌­ها شود. در نتیجه زمانی که قیمت­‌ها پایین هستند، با حساسیت بیشتری کیفیت و خدمات دهی میزبانی مورد نظر را بررسی کنید. انتخاب یک میزبانی ارزان قیمت که امکان ارائه‌­ی یک سرویس مناسب ندارد، می‌تواند ضررهای جبران ناپذیری به تجارت و شهرت سایت شما وارد کند.
 
۵) کنترل پنل‌ها
کنترل پنل­‌ها و دسترسی‌­های ارائه شده توسط میزبانی وب نیز یکی از مواردی است که می‌تواند کار مدیریت سایت را برای شما ساده­‌تر یا مشکل‌­تر کند. یک کنترل پنل ناکارآمد می تواند باعث شود برای کارهای کوچکی مانند دسترسی به FTP و یا نصب وردپرس مجبور شوید با پشتیبانی تماس بگیرید، که می‌تواند ساعت‌­های زیادی وقت شما را بگیرد. نتیجه بررسی و انتخاب بهترین کنترل پنل‌، عموما Plesk، Solidcp و Cpanel خواهد بود.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۵ نکته در انتخاب یک شرکت میزبانی وب خوب

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران