۶ اشتباه رایج در طراحی سایت

 
راه اندازی سایت
 
در این مقاله به بررسی قواعد و قوانینی که شما را از انجام کارهای اشتباه در طراحی وب سایت باز می دارد، می پردازیم.
 
۱) سایز و نوع فونت
یکی دیگر از نکات مهم در طراحی سایت استفاده از فونت خوانا با اندازه مناسب است پس برای وب سایت خود فونت با سایز و رنگ مناسب انتخاب کنید؛ اگر محتوای شما بیش از اندازه ریز یا درشت باشد نتیجه آن نارضایتی کاربر و ترک سایت شما خواهد شد.
 
۲) ترکیب رنگ در سایت
رنگ بندی مختلفی وجود دارد که شما می توانید برای متن ها و پشت زمینه وب سایت خود از آنها استفاده کنید. اما به این معنی نیست که شما باید از همه آنها استفاده کنید. از ترکیب رنگ هایی استفاده کنید که کنتراست و تعادل خوبی داشته باشد. به عنوان مثال، خواندن متون مشکی بر روی پشت زمینه سفید به مراتب راحت تر از خواندن متون سفید بر روی پشت زمینه مشکی می باشد؛ پس در طراحی سایت خود، موارد مربوط به ترکیب رنگ ها را در نظر داشته باشید.
 
۳) صفحات طولانی با اسکرول زیاد
از صفحات با محتوای طولانی بپرهیزید. زیرا این صفحات کاربران را مجبور می کند که برای مطالعه و دیدن ادامه محتوا، به پایین صفحه حرکت کنند. هیچ کاربری این کار را به صورت متوالی انجام نمی دهد مگر این که مطمئن باشد که محتوای ارائه شده برایش مفید باشد. اگر نمی توانید صفحات را تقسیم بندی کنید حداقل از گزینه های مسیریابی در بالای هر صفحه استفاده کنید تا کاربران بتوانند به راحتی قسمت های مختلف صفحات را ببینند.
 
۴) سرعت سایت (طولانی بودن زمان لود صفحه)
هنگامی که بالا آمدن سایت (لود شدن)، خیلی طول می کشد کاربران به سایت دیگری می روند و احتمالاً دیگر به سایت شما باز نمی گردند. سعی کنید تا زمان لود شدن سایت را کاهش دهید. در هنگام طراحی سایت، تعداد و اندازه تصاویر هر صفحه را کاهش دهید تا بتوانید سرعت لود شدن صفحات را افزایش دهید
 
۵) تکنولوژی های خاص
طراحی سایت خود را ساده انجام دهید و از تکنولوژی های مورد اعتماد که آزموده شده هستند استفاده کنید و هرگز از ابزارهایی که کاربران را برای بازدید از سایت شما مجبور به دانلود add-on های خاصی می کند، استفاده نکنید.
 
۶) اطلاعات تاریخ گذشته و قدیمی
هیچ چیز بدتر از این نیست که یک وب سایت مطلبی قدیمی، که قبلاً اتفاق افتاده و تاریخ آن گذشته است و یا محصولی که قبلاً فروخته شده است را تبلیغ کند. سعی کنید به طور منظم سایت خود به روز نمایید.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۶ اشتباه رایج در طراحی سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران