۶ روش قدیمی سئو که دیگر کار نمی کنند


 
۱- توجه به وجود کلمات کلیدی بیشتر از تجربه کاربری
 
کم یا زیاد، در جستجو های خود در گوگل می بینیم که یک سایت عنوان خود را به این شکل قرار داده: سئو | سئوی سایت | بهینه سازی سایت | بهینه سازی | بهینه سازی وبسایت
خوب مشکل این کار چیست؟ به وضوح روشن است که در تایتل برای کلمه کلیدی سئو اسپم صورت گرفته. شاید این موضوع از نظر گوگل خیلی اسپم بزرگی تلقی نشود و به رتبه سایت در جستجو های گوگل مستقیما آسیبی وارد نشود. اما ما به عنوان سئو کار می دانیم که بخش مهمی از سئو در سال ۲۰۱۷ مربوط به واکنش کاربران نسبت به سایت هاست. من به عنوان فردی که قرار است سایتم را برای بهینه سازی و سئو به دست یک شرکت بسپارم، با دیدن این عنوان کاملا منصرف می شوم و روی نتیجه ای که عبارت ” سئو | بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو با قیمت های مناسب ” را به عنوان تایتل انتخاب کرده کلیک می کنم. اینجاست که تفاوت ایجاد می شود. سعی کنید تا طبیعی رفتار کنید. به گفته گوگل، باید سایت خود را برای کاربران و بازدید کنندگان بهینه سازی کنید نه برای ربات های گوگل.
 
بحثی که در اینجا ایجاد می شود این است که “قبلا گفته شده است که استفاده از کلمات کلیدی در عنوان صفحه تاثیر زیادی دارد.” بیایید کمی بیشتر روی این موضوع تمرکز کنیم. وجود کلمات کلیدی در عنوان صفحه از نظر سئو مهم است و سیگنال مرتبط بودن متن را به گوگل می دهد.
 
۲- قرار دادن تعداد زیادی لینک از صفحات داخلی سایت به صفحات داخلی دیگر
 
چندین سال قبل دیده شد که سایتی در رتبه خیلی پایینی در جستجو های گوگل قرار دارد. آن سایت با قرار دادن تعداد زیادی لینک داخلی رتبه خودش را در موتور های جستجو بالا آورد و پیشرفت زیادی کرد. امروز این کار را توصیه نمی کنیم.
 
۳- بهینه کردن هر صفحه از سایت برای یک کلمه کلیدی
 
نه اشتباه نکنید ! اینجا اشتباه از ماست که نمی توانیم عنوان کوتاه و مناسبی برای این بند بیابیم چرا که واقعا گسترده و عمیق است.
 
بیشتر توضیح می دهم. فرض کنید یک سایت برای عبارات “بهینه سازی سایت”، “سئو”، “سئوی سایت” و غیره، هر کدام یک صفحه ایاد کند. دلیل این کار از نظر این فرد این است که بهتر است کل یک صفحه را برای یک کلمه کلیدی بهینه کنم تا هر کدام چه جستجو شد، آن صفحه از سایت من نسبت به بقیه صفحات بهتر باشد.

این روش تا چهار یا پنج سال قبل کاملا جواب می داد و باعث می شد که نویسندگان سایت فاکتور هایی از سئو مانند “راحتی استفاده برای کاربر” یا همان Usability را قربانی بالا آمدن خودشان بکنند.
 
خوشبختانه این کار دیگر اصلا و ابدا بعد از آپدیت های گوگل شامل Hummingbird و Rank Brain جواب نمی دهد. این دو به روز رسانی الگوریتم در گوگل باعث شدند تا روش هوشمند تری برای شناسایی صفحات مرتبط و با کیفیت پیاده سازی شود.

به جای استفاده از این روش قدیمی و کاملا خطرناک در سئو، بهتر است کلمات کلیدی را به شکلی خواننده محور و طبیعی در متن جاگذاری کرد.
 
۴- ایجاد لینک از روش های غیر طبیعی
 
اگر سئو کار کرده باشید حتما این کلمات به گوشتان خورده است.
 
-دایرکتوری ها
-مکان هایی که می توانید به سادگی مقاله ای در آن ایجاد کنید و هیچ کس آن را ویرایش نمی کند و نظری هم وجود ندارد ( مانند Articleblast ). این ها برای ایجاد بک لینک های مرتبط با محتوای سایت استفاده می شوند.
-پست مهمان ( Guest posting )
-لینک هایی که در سایت های خبری ایجاد می شوند.
-لینک هایی که در کامنت های فروم ها یا بلاگ قرار داده می شوند.
-بک لینک هایی که رد و بدل می شوند.
-شبکه بلاگ هایی که در ازای دریافت مبلغی، پستی از شما منتشر می کنند و لینک به سایتتان قرار می دهند.
 
۵- داشتن چند سایت برای محتوایی که بسیار به هم شبیه است
 
این مورد را خیلی دیده ایم.
 
.comسئو ، .comبهینه-سازی ، .comبهینه-سازی-سایت و غیره. در همه زمینه ها این مساله به شدت یافت می شود و خوشبختانه مطلع هستیم که این روش دیگر جواب نمی دهد.
 
این کار چند ایراد اساسی دارد. یکی اینکه شما باید سه برابر برای کار خود در اینترنت زمان بگذارید. فرض کنید تمام محتوای این سه سایت را در یک سایت با یک نام دامنه دارید. زمان بسیار کمتری صرف می کنید و مسائلی از جمله Domain Authority را هم دیگر بین سه دامنه متفاوت پخش نمی کنید.
 
۶- استفاده از انواع مختلف ترکیب های یک کلمه کلیدی در نام دامنه، عنوان و جاهای دیگر.
 
همان مثال سه دامنه برای یک سایت بهینه سازی و سئو که در بالا زدیم را در نظر بگیرید. به طور کلی می توان گفت که سایت هایی که از یک نام تجاری یا برند خاص برای خود استفاده نمی کنند، کمتر در ذهن می مانند و ذهنیت مثبتی برای خواننده ایجاد نمی کنند. این مساله کلیک های شما را به رقبایتان که دارای نام تجاری و شناخته شده هستند می دهد.

هرچند جدا از این همه کاوش و عمقی نگری، وجود کلمه کلیدی در نام دامنه تقریبا از نظر سئو بی اهمیت است و برتری محسوب نمی شود.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۶ روش قدیمی سئو که دیگر کار نمی کنند

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران