۷ اصل کلیدی که در طراحی سایت سئو بیس باید رعایت شود

 


 
۱) طراحی سایت به صورت واکنش گرا :
طراحان سایت می‌دانند که امروزه میزان زیادی از جستجوها از طریق تلفن همراه و تبلت انجام می گیرد. نمایش صحیح سایت در صفحات نمایشگر، عامل مهمی در بالا بردن امتیاز سئو سایت است. نسخه های رسپانسیو سایت (رسپانسیو یا واکنش‌گرا) از ویژگی های سایت هایی است که بر اساس اصول سئو طراحی شده‌اند و مخاطب را جذب می‌کنند. اگر سایت شما واکنش گرا نباشد، کاربر نمی تواند به درستی منو را ببیند و به بخش های مختلف سایت برود؛ بنابراین راحت ترین کار را انجام می‌دهد: خروج از سایت.
 
۲) افزایش سرعت لود شدن سایت :
از دیگر عوامل مهم در سئو سایت، بالا بودن سرعت لود شدن صفحات است. امروزه کاربران به دنبال کوتاه‌ترین پاسخ از سریع ترین راه ممکن هستند؛ بنابراین اگر سایت شما برای لود شدن بیش از ۵ ثانیه زمان نیاز داشته باشد، مشتری های خود را از دست داده‌اید. اگر هنوز سایت ندارید، این مورد را در سفارش خود لحاظ کنید و اگر سایت شما راه اندازی شده است، برای سنجش سرعت سایتتان، از نرم افزارهای مرتبط کمک بگیرید و در صورت نیاز، مشکلات سایتتان را رفع کنید. در طراحی سایت سئو بیس، سرعت لود شدن صفحات، اولویت بالایی دارد.
 
۳) کم کردن حجم عکس :
معمولا سایت ها برای جذب مخاطب از تصاویر، اینفوگرافی‌ها، ویدیوها و سایر ترفندهای گرافیکی استفاده می‌کنند. این کار باعث می‌شود حجم سایت زیاد شود و کسانی که از اینترنت با سرعت پایین استفاده می‌کنند، نتوانند از سایت شما استفاده کنند. یکی از نکات طراحی سایت بر اساس اصول سئو، کم کردن حجم تصاویر است. اگر در سایت خود از تصویر استفاده می‌کنید، پرکردن تگ alt مربوط به عکس را فراموش نکنید؛ زیرا در سئو سایت موثر است.
 
۴) طراحی سایت به صورت آماده و اختصاصی :
امروزه طراحی سایت به دو روش اختصاصی یا با استفاده از قالب های از پیش آماده انجام می‌شود. قالب‌های آماده وردپرسی سایت، بسیار پرطرفدار است؛ اما یکی از مشکلاتی که قالب های آماده وردپرسی دارند، عدم سازگاری با سئو است. انتخاب طراحی سایت به صورت اختصاصی، چنین مشکلاتی را در پی نخواهد داشت؛ اما اگر از قالب های آماده سایت استفاده می‌کنید، بهتر است بدانید نوع پیاده سازی سایت شما در پلتفرم، بسیار تعیین کننده است و برخی پلتفرم ها برای سئو مناسب نیستند. برخی از سیستم‌های آماده مانند جوملا نیز از نظر سئو شما را دچار مشکل خواهند کرد. برنامه‌نویسی به تنهایی تاثیری بر روی سئو سایت ندارد، بلکه کیفیت خروجی سایت شماست که کیفیت سایت شما را تعیین می‌کند. به بیان دیگر، تا زمانی که یک سایت سازگار با موتورهای جستجوگر ارائه می‌کنید، یعنی طراحی سایت شما سئو بیس است و گوگل از امتیاز شما نمی‌کاهد.
 
۵) اصول کدنویسی :
یکی از عوامل مهم کسب رتبه بالا در نتایج جستجو، طراحی سایت سئو محور و کدنویسی اصولی سایت سئو محور است. در کدنویسی HTML، باید سایت را بر پایه تگ DIV بنا کرده باشید و از تگ TABLE برای داده های جدولی استفاده کنید. نحوه آدرس دهی صحیح صفحات نیز به این صورت است که برای هر دسته‌بندی، یک فولدر در نظر گرفته می‌شود و نام صفحات بر اساس عنوان صفحه تعیین می‌شود. کدنویسی وب سایت باید استاندارد w3c باشد و خطاهای سایت باید بررسی شود تا درست بودن کد صفحات تایید شود.
 
۶) متا تگ عنوان :
صفحات سایت هر کدام آدرس و عنوان مشخصی دارند. برای نام گذاری صفحات، باید عنوان های دقیق و گویا داشته باشید تا مخاطب را سردرگم نکنید. پیش از انتخاب کلمات برای عنوان به تحقیق کلمات کلیدی نیاز دارید. کلمات کلیدی یکی از کلید‌ترین مباحث سئو است که در بحث محتوای سایت، جایگاه ویژه ای دارد. کلمات کلیدی آن دسته کلماتی هستند که کاربران را از نوار جستجوگر گوگل، به سایت شما هدایت می‌کنند. اهمیت متا تگ در طراحی سایت سئو بیس را از یاد مبرید.
 
۷) تگ متا توضیحات :
متا توضیحات، توضیحات چند خطی است که در نتایج جستجو گوگل، ذیل عنوان و آدرس هر سایت، نمایش داده می‌شود. اصلاح متا توضیحات تاثیر چشمگیری در سئو سایت دارد و اگر با استفاده از کلمات کلیدی و به طور صحیح نوشته شود، موجب بالا بردن ورودی سایت می‌شود. در طراحی سایت سئو بیس، نگارش متا توضیحات را جدی بگیرید.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۷ اصل کلیدی که در طراحی سایت سئو بیس باید رعایت شود

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران