۷ مراحله برای جلوگیری از کاهش رتبه سایت

 

طراحی سایت تهران
 
بعد از طراحی سایت در بررسیهای مربوط به ترافیک و بازدید از سایت اگر ترافیک از دست بدهید، یعنی مشتری از دست دادید و در نتیجه بازگشت سرمایه کم میشود. این مسئله برای تجار خیلی اهمیت داد.
با توصیه های این مقاله میتوانید مقدار این کاهش رتبه را کمتر کنید:
 
-بنچمارک کردن
اولین مرحله بازطراحی این است که از معیارهای سنجش سایتتان آمار بگیرید. این موارد را پیدا کنید و یه جا یادداشت کنید:
 
-رتبه کنونی و فهرست صفحاتی که برای هر کلیدواژه رتبه گرفتند – با استفاده از ابزارهای SEM Rush، AWR Cloud و WebCEO.
-ترافیک طبیعی کنونی سایت – با استفاده از Google Analytics.
-فهرست صفحاتی که ترافیک میگیرند – با استفاده از Google Analytics.
-تعداد صفحاتی که در حال حاضر در گوگل فهرست شده اند – در گوگل با site:domain.com سرچ کنید و به جای domain.com، دامنه خودتان را بنویسید.
-اعتبار دامنه – با استفاده از https://moz.com/researchtools/ose/
-سرعت سایت – با کمک GTmetrix.com
 
-نقشه های سایت
نقشه XML کنونی سایتتان را دانلود کنید تا یه فهرست کامل از همه صفحات سایتتان داشته باشید. اگه ساختار URL سایتتون عوض شود باید این اطلاعات را داشته باشید تا بتوانید خطاهای ۳۰۱ را به سمت صفحه جدید هدایت کنید.
وقتی سایت جدیدتان راه اندازی شد یه نقشه xml جدید بسازید و روی موتورهای جستجو ثبتش کنید.
 
-گوگل آنالتیک
یکی از اشتباهاتی که خیلی از توسعه دهنده ها موقع بازطراحی سایت انجام میدهند این است که یادشان میود کدهای گوگل آنالتیک را روی همه صفحات سایت جدید نصب کنند.
 
-داده های متا
همه داده های متای سایتتان را دانلود کنید (متادیتا شامل تگ های عنوان و توصیفات متا). میتونید با استفاده از Screaming Frog این کارا سریعتر و راحتتر انجام بدهید. وقتی این اطلاعات را دانلود کردید فقط با یه کپی و پیست میتوانید این اطلاعاتو به سایت جدیدتون منتقل کنید.
اینجا امکان این هم دارید که توصیفات و عناوینتونو بهتر کنید، به خصوص اگه اندازه های جدید گوگل را برای تعداد کاراکترها رعایت نکرده باشید الآن فرصت خوبی هست.
 
-نشانه گذاری اسکیما
به کمک نشانه گذاری اسکیما (schema) اطلاعات مهم سایتتان را در اختیار موتورهای جستجو قرار میدهید. اگر یادتان برود بعد از بازسازی سایتتان این اطلاعات را اصلاح کنید، نه تنها روی رتبه سایتتون اثر میگذارد، بلکه باعث میشود اطلاعاتتون از روی موتورهای جستجو حذف بشود.
 
-تگ های Alt-image
یک قطعه دیگه پازل رتبه دهی سایت ها، تگ های alt-image هستند که جزء بهینه سازی درون-صفحه به شمار میروند. عکس هایی که به درستی تگ شده باشند تو بخش سرچ تصاویر گوگل خوب رتبه میگیرند و باعث میشوند ترافیک سایتتان بیشتر بشود.
 
-ساختمان URL / ریدایرکت ۳۰۱
وقتی ساختار URL سایتتان یا چیدمان فایلهای صفحاتتونو عوض کنید، دارید صفحات جدیدی به موتورهای جستجو ارائه میدهید. این صفحات جدید مثل یک دامنه جدید عمل می کنند، یعنی هیچ اعتباری ندارند. اگه بعد از بازطراحی باز هم همون URL های سابق پابرجا موندندو تغییری نکردند که فبها، وگرنه باید ریدایرکت ۳۰۱ انجام بدید.
وقتی ریدایرکت ۳۰۱ میذارید، اعتبار صفحه یا لینک صفحه قدیمی به صفحه جدید منتقل میشود. اینطوری کاهش رتبه را کمتر می کنید.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۷ مراحله برای جلوگیری از کاهش رتبه سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران