۷ نکته که برای طراحی یک صفحه فرود موفق


 
۱) ناوبری سایت را تنها به موارد ضروری محدود کنید
طراح سایت ممکن است وسوسه بشود که محتوا و مطالب هر چه بیشتری در صفحه فرود قرار بدهد تا شاید زمان بیشتری مخاطب را در لندینگ پیج نگه دارد. اشتباهی که خیلی از افراد در طراحی سایت مرتکب آن می‌شوند اما دقت کنید که طراحی صفحه فرود باید منجر بشود که بازدید کنندگان سایت یک کار بخصوصی انجام بدهند پس اجازه ندهید که تمرکز آنها با جستجو های بی‌مورد در سایت، از بین برود.
 
۲) نقش یک عنوان جالب در جذب مخاطب
یک عنوان ایده آل نباید بیشتر از ۵۰ کاراکتر داشته باشد، در عین حال باید به نحوی انتخاب بشود که بیننده سایت با خواندن آن، جذب محتوا بشود و تمایل داشته باشد برای مشاهده ادامه مطلب، وارد صفحه فرود بشود. عنوان می‌تواند یک جمله سوالی یا عبارتی باشد که حس کنجکاوی بیننده را تحریک کند. یک ادعای جسورانه مطرح کنید و مخاطب را به چالش یکشید تا هر طور که شده مشاهده آن صفحه فرود را از دست ندهد.
 
۳) با مخاطب ارتباط برقرار کنید
درباره گذشته و پیشینه ای که داشته اید بیشتر صحبت کنید. به نحوی عمل کنید که مخاطب شما را دقیق‌تر بشناسد. در این صورت احتمال این که به شما اعتماد بکند و کار خودش را دست شما بسپارد افزایش پیدا می‌کند.
برای طراحی صفحه فرود از کلمات جذابی استفاده کنید که احساسات مخاطب را تحریک کند مثلا آوردن کلمه ای مثل ضمانت یا تضمین اثر بخشی خدمات، حس خوبی در بیننده بوجود می‌آورد. به نحوی عمل کنید که مخاطب از انتخاب شما احساس رضایت کند.
 
۴) اعتماد مشتری را جلب کنید
اولین قدم برای جذب یک مشتری، جلب اعتماد است. برای این کار می‌توانید به خدماتی که قبلا ارائه کرده اید اشاره کنید و یا این که کیفیت خودتان را در انجام کار به اثبات برسانید. از بخش ارسال نظر در طراحی صفحه فرود استفاده کنید. مخاطب با مشاهده نظر سایر افرادی که از همان کالا یا خدمات استفاده کرده اند، بازخورد قابل توجهی می‌گیرد و در تصمیم گیری راحت‌تر می تواند عمل کند.
 
۵) از فراخوان Call To Action استفاده کنید
انتظار نداشته باشید مخاطب تا زمانی که به انجام یک کار به‌خصوص دعوت نشده باشد، اقدام خاصی انجام بدهد. بنابراین سعی کنید تعریف درستی از فعالیتی که می‌خواهید انجام بدهید، داشته باشید. CTA را در طراحی صفحه فرود در نظر بگیرید و بیننده را به انجام یک فعل بخصوص مثل ثبت نام، کلیک و یا دانلود تشویق کنید. با انجام این کار نرخ تراکنش سایت را هم به میزان قابل توجهی می‌توانید افزایش بدهید.
 
۶) سادگی فرایند ثبت نام
ثبت نام در سایت نباید فرآیند پیچیده‌ای باشد و مخاطب برای عضویت مجبور بشود اطلاعات زیادی را وارد کند. در این قسمت فقط به مشخصات ضروری مثل نام و آدرس ایمیل اکتفا کنید. به خاطر داشته باشید اگر عضویت در سایت فرآیند زمان بری باشد، ممکن است خیلی از مخاطبان این کار را انجام ندهند.
 
۷) قدردانی از مشتریان
بعد از آن که یک بازدید‌کننده به اشتراک سایت درآمد، بهتر است از این اقدام مشتری قدردانی کنید و در ادامه با ارائه مجموعه‌ای از پاداش‌ها مثل جشنواره فروش ویژه و یا تخفیف در استفاده از خدمات وبسایت، بیننده را به مشتری دائمی سایت تبدیل کنید. زمانی که بازدید کننده به تازگی به عضویت سایت درآمده باشد، بهترین زمان برای تشویق مخاطب به خرید است و می‌شود با صرف کمترین هزینه‌ای، شخص را به حلقه مشتریان همیشگی اضافه کرد.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۷ نکته که برای طراحی یک صفحه فرود موفق

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران