۸ اشتباه در طراحی وب سایت

۱) استفاده از فریم
 
جدا کردن صفحه با استفاده از فریم باعث گیج شدن کاربران می گردد. همینطور کاربر نمی تواند صفحه ای را که در داخل آن می باشد بوکمارک نماید. آدرس صفحات مشخص نیست و مهمتر اینکه موتورهای جستجو سایت هایی که توسط فریم طراحی می شوند را به خوبی جستجو نمی نمایند.
 
۲) استفاده از آخرین تکنولوژی ها
 
جهت جذب مخاطب بیشتر در طراحی سایت خود از آخرین تکنولوژی ها استفاده ننمایید. بهتر است در سایت خود مطالب خوبی قرار دهید و پشتیبانی خوبی به مشتریان خود ارائه نمایید. استفاده از آخرین تکنولوژی ها این را سبب می شود که برخی از کاربران سایت شما نتوانند سایت شما را به خوبی رویت نمایند زیرا سیستم آنها از تکنولوژی جدید پشتیبانی نمی نماید. بهتر است طراحی خود را با استفاده از تکنولوژی های مرسوم و متداول انجام دهید که در اکثر کامپیوترها پشتیبانی می شود.
 
۳) استفاده از متن های چرخشی، حرکت کننده و انیمیشن ها
 
هرگز از المان هایی در صفحه استفاده ننمایید که به صورت متداول در حال تغییر و حرکت هستند. اینگونه حرکات تاثیر نا مطلوبی بر بازدید کننده از سایت می گذارد. بهتر است مطالب سایت خود را به حالت ثابت ارائه نمایید تا کاربر بتواند مطالب را به راحتی بخواند.
 
۴) آدرس دهی صفحات پیچیده
 
بهتر است آدرس دهی صفحات سایت شما کوتاه و قابل فهم برای کاربر باشد تا کاربر براحتی و با دانستن موضوع مطلب بتواند به مطلب مورد نظر خود در سایت شما مراجعه نماید. در آدرس دهی صفحه سایت خود این دو نکته را همیشه مد نظر قرار دهید: کوتاه بودن آدرس و قابل درک بودن آن
 
۵) ایجاد صفحات بلند
 
سعی نمایید صغحات بلند سایت خود را به صفحات کوچکتر تقسیم نمایید زیرا صفحات خیلی بلند اولا دیرتر لود می شوند. ثانیا صفحات خیلی بلند برای کاربران صفحات جذابی نیستند. همیشه سعی نمایید صفحات بلند سایت خود را به چندین صفحه تقسیم نمایید البته در انجام اینکار دقت نمایید تا دچار عناوین و صفحات کپی نباشید.
 
۶) اطلاعات تاریخ گذشته
 
سعی نمایید صفحات سایت خود را با اطلاعات بروز و جدید تکمیل نمایید. از اطلاعات قدیمی و اطلاعاتی که دیگر کاربردی ندارند استفاده ننمایید. استفاده از اطلاعات جدید باعث می شود کاربران بیشتری جذب سایت شما شود. پس برای ایجاد اطلاعات جدید در سایت خود مسئولی را برگزینید تا اطلاعات بروز برای سایت شما ایجاد نماید.
 
۷) صفحات مستقل و بدون لینک به صفحه اصلی
 
دقت نمایید تمام صفحات سایت شما لینکی به صفحه اصلی سایت شما می بایست داشته باشد زیرا ممکن است کاربری توسط موتورهای جستجو وارد سایت شده شده باشد و یا از طریق لینک در سایت های دیگر با قرار داده لینک صفحه اصلی در صفحات داخلی کاربر می تواند از تمامی موضوعات سایت شما آگاهی یابد.
 
۸) صفحات مستقل و بدون لینک به صفحه اصلی
 
دقت نمایید تمام صفحات سایت شما لینکی به صفحه اصلی سایت شما می بایست داشته باشد زیرا ممکن است کاربری توسط موتورهای جستجو وارد سایت شده شده باشد و یا از طریق لینک در سایت های دیگر با قرار داده لینک صفحه اصلی در صفحات داخلی کاربر می تواند از تمامی موضوعات سایت شما آگاهی یابد.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۸ اشتباه در طراحی وب سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران