۸ فاکتور برای طراحی سایت حرفه ای

اصول طراحی موثر وبسایت

برای استفاده کامل از این اصول ما ابتدا نیاز داریم تا بفهمیم کاربران چگونه با وب سایت برخورد و تعامل می کنند آن ها چگونه فکر می کنند و الگو های رفتاری اولیه کاربران چگونه است.
 
کاربران چگونه فکر می کنند؟
 
به طور اساسی عادت های کاربران در اینترنت تفاوت چندانی با عادت های مشتریان در مغازه ها ندارد.
 
-اغلب کاربران به دنبال چیزهای جالب و مفید و کلیک کردنی می باشند.
-کاربران قدردان کیفیت و اعتبار خواهند بود.
-کاربران ابتدا نمی­خوانند فقط نگاه می کنند.
-کاربران اینترنتی صبور نیستند و به دنبال رضایت فوری هستند.
-کاربران تصمیمات بهینه نمی­گیرند.
-کاربران از فراست و بینش خود پیروی می­کنند.
-کاربران می خواهند که کنترل مرورگرشان را در دست داشته باشند.
 
حال با توجه به این مسائل فاکتورهای زیر برای طراحی سایت حرفه ای به شما معرفی می گردند.
 
۱) کاربران را وادار به فکر کردن نکنید : مطابق با قانون اول قابلیت استفاده سایت شما باید واضح باشد و خودش به تنهایی گویای همه چیز باشد. با کم کردن بار دانستنی ها و آگاهی ها، دریافت ایده و تفکر اصلی که در ورای سیستم شما وجود دارد برای بازدید کننده آسان تر می شود.
 
۲) صبر و شکیبایی کاربران را لبریز نکنید: در هر پروژه­ای وقتی می خواهید خدمات یا ابزاری را به بازدیدکنندگان خود پیشنهاد دهید ملزومات مورد نیاز کاربر را در پایین ترین حد نگه دارید. ایده آل ما این است که تمامی موانع را بردارید. برای تمام خدمات خود از کاربران نخواهید که ابتدا در سایت شما ثبت نام کنند.
 
۳) بر جلب توجه کاربران تمرکز کنید: از آنجایی که وبسایت ها هم محتوای ثابت دارند هم محتوای پویا برخی از مطالب پیش روی کاربران توجه آن ها را بیشتر جلب می کند. مشخصا تصاویر بیشتر از متون نوشتاری جلب توجه می کنند و در خود متون هم جمله هایی که بولد شده باشند هم جذاب تر از سایر جمله ها هستند.
 
۴) تلاش کنید تا ویژگی ها را در معرض نمایش بگذارید: طراحی های مدرن وبسایت معمولا تاکید بر راهنمایی کاربران با جذابیت های بصری مانند دکمه های ۱٫۲٫۳ بزرگ برای مراحل پیشروی دارند.
 
۵) از نوشته های تاثیرگذار استفاده کنید: ضروری است که سبک نوشته­ها و استایل آن ها را با سلایق و عادت های مرورگرهای کاربران تنظیم کرده و تطبیق دهید.
 
۶) برای ساده سازی تلاش کنید: اصل معروف «سادگی» باید هدف اولیه طراحی وب سایت باشد.
 
۷) از فضاهای سفید (خالی) نترسید: فضای سفید خیلی خوب است و طراحان زبردست از آن به عنوان یک المان اولیه در طراحی استفاده می کنند.
 
۸) در انتها اینکه با زبان دیداری و به کمک تصاویر یک ارتباط موثر برقرار کنید

خانه --> اخبار و مقالات --> ۸ فاکتور برای طراحی سایت حرفه ای

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران