AMP در طراحی سایت چیست؟

AMP آن دسته از کدهایی را که سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما در موبایل را بالا می برند، و در واقع حجم بالایی دارند را به عنوان فاکترهای غیر مجاز اعلام می کند. طراحی سایت با استفاده از این فریم ورک در موتورهای جستجو با لینکآبی نمایش داده می شوند.

یکی از ابزارهای مناسب برای طراحی سایت که اخیرا توسط گوگل معرفی شده است، ابزار AMP است که به منظور افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب سایت در تلفن همراه طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد. هدف اصلی گوگل از ارائه این فریم ورک اساسا برای افزایش جلب رضایت کاربر و سهولت استفاده از اینترنت برای آنها است.

برنامه نویسان برای طراحی سایت می توانند با استفاده از این فریم ورک متن باز، صفحات HTML که دارای حجم پایینی هستند ایجاد کنند. این ابزار در طراحی سایت به برنامه نویسان این امکان را می دهد تا کدهای HTML را بهینه سازی نمایند و به گونه ای از آنها استفاده کنند که موجب بالا بردن سرعت لود صفحه در موبایل شوند.

البته این نسخه،در حال حاضر یک نسخه دمو و نمایشی است و نسخه اصلی آن در سال ۲۰۱۶ طراحی و تکمیل خواهد شد. این ابزار به ویژه برای طراحی سایت خبری بسیار مناسب و ایده آل است و در حال حاضر وب سایت های خبری بزرگ نظیر BBC و CNN به این ابزار مجهز هستند.

در طراحی این فریم ورک شرکت های مختلفی که در زمینه وب فعال هستند به مانند لینکدین، یوتیوب، اپل، پینترست، وردپرس و غیره با گوگل همکاری کردند. به منظور بهینه سازی سایت بر مبنای AMP می توانید به وب سایت رسمی آن و یا به صفحه رسمی AMP در Github مراجعه نمایید.

شرکت گوگل با طراحی این فریم ورک نشان داده است که از طراحی ساده و غیر پیچیده آن هدف والایی دارد. حتی ممکن است در آینده ای نه چندان دور این تکنولوژی جایگزین ترفندهایی نظیر طراحی سایت رسپانسیو و واکنش گرا باشد. البته این تنها یک پیش بینی است…

خانه --> اخبار و مقالات --> AMP در طراحی سایت چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران