Breadcrumbs چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

Breadcrumbs ، یکی از قابلیت های مهم در لینک ها است , قابلیتی که امکانات و ویژگی های آن بر بسیاری از وب مستران پوشیده است , البته تا الان پوشیده بود
 
یک وب سایت همانند یک خانه نیست که افراد برای ورود ، حتما از درب اصلی یا درب ورودی وارد آن شوند ، بازدید کنندگان یک سایت می توانند از روی سقف ، لوله فاضلاب ، پنجره ها و حتی دیوار ها ، وارد سایت شما شوند ، و دقیقا این طبیعت وب سایت هاست.”
 
Breadcrumbs مخصوص کاربرانی است که از در و دیوار ، وارد سایت شما می شوند ، علاوه بر کاربران ، Breadcrumbs به درد گوگل هم می خورد ، شک نکنید! هر کاری که به نفع کاربران باشد، گوگل هم آن را دوست دارد، این را بدانید که گوگل آن را دوست دارد ، در این ویدئوی آموزشی ، یکی از متخصصان موتور جستجوی گوگل به طور غیر مستقیم اعلام می کند که Breadcrumbs به ساختار سایت ، و بهینه سازی یک سایت تاثیر مستقیمی دارد.
 
اولین چیزی که در هنگام تجزیه و تحلیل یک سایت باید بررسی شود این است که آیا کاربران سایت ، در هر صفحه ای می توانند وارد صفحات دیگر شوند ، آیا مطمئن هستید که کاربران بدون هیچ سردرگمی می توانند به محتوای سایت شما دسترسی پیدا کنند(Landing Page).در این مواقع، BreadCrumbs یکی از بهترین روش ها برای انجام این امر است.
 
پس فی الحال متوجه شدیم که یکی از گزینه های Landing Page می تواند استفاده از Breadcrumbs باشد. البته نه هر لندینگی. ( برای آشنایی با یک لندینگ حرفه ای مقاله ما در این مورد بخوانید. )

 

انواع BreadCrumbs

BreadCrumbs ها هم انواع دارند و باید BreadCrumbs ی را انتخاب کنید که برای سایت شما تاثیر گذار تر باشد ، در ضمن BreadCrumbs یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از محتوای تکراری (duplicate content) است و می توانید شر محتوای تکراری را برای همیشه از سایت شما کم کند.

الف ) اولین نوع BreadCrumbs ، مبتی بر نمایش مکان است که دارای لینک می باشد

ب ) دومین نوع BreadCrumbs ، مبتنی بر مسیر است که معمولا بدین شکل می باشد

Consulting > Services > Implementation > Service A
Consulting > Services > Optimization > Service A
Consulting > Services > Upgrade > Service A

ج ) و سومین نوع این ویژگی ؛ با استفاده تنظیماتی است که کاربران می تواند آن را تغییر دهند 

 

بهینه سازی کلمات کلیدی با Breadcrumbs

بسیاری از سئو کاران و وب مستران از Breadcrumbs به عنوان یک کلمه کلیدی هدفمند و anchor text منطقی استفاده می کنند ، شکل زیر نمونه ای از بهترین مثال ممکن از استفاده درست می باشد :

Main keyword (link to home) > Main keyword + word (category link) – Main keyword + word

مثال :

Posters (link to home) > Celebrity posters (category link) > Angelina Jolie posters

خانه --> اخبار و مقالات --> Breadcrumbs چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران