HTTPS و تاثیر آن بر سئو سایت

 
ساخت سایت
 
پروتکل HTTPS چیست؟
پروتکل HTTPS یک پروتکل امنیتی است که چند وقت قبل گوگل به صورت رسمی اعلام کرده است که استفاده از این پروتکل برای بهینه سازی وبسایت در این موتور جستجو، موثر است.بیش از هر چیزی لازم است بدانیم که HTTPS شبیه به بقیه عوامل رتبه بندی که قبل تر گوگل از آن استفاده میکرد نیست و در استفاده از آن دانستن تخصص،پذیریش ریسک و پرداخت هزینه لازم است و نتیجه آن بدون دستمزد نیست چونکه در کنار افزایش امنیت سایت، شاهد بهبود در رتبه بندی سایت و ارجاع بهتر داده ها در موتورهای جستجو خواهیم بود.
 
از نتایج مثبتی که براساس تصمیم گوگل برای دخیل کردن این پروتکل در فاکتورهای رتبه بندی دانست، میتوان به نظرسنجی وبسایت معتبر موز اشاره کرد.۲۴% وبمسترها اعلام کردن که بزودی از این پروتکل استفاده خواهند کرد و ۱۷% آنها اعلام کرده اند که در حال حاضر از این پروتکل استفاده می کنند.
 
HTTPS چه مزایایی دارد:
-امنیت بیشتر
-افزایش ارجاع داده ها
-خیلی از افراد براین باور هستند که فقط سایت هایی که اطلاعات اشخاص را در خود دارند از جمله بانک ها،سایتهای خدماتی، ایمیل ها باید از این پروتکل امن بهره ببرند اما این یک باور کاملا غلط است و حتی سایت هایی که محتوا هایی غیره ارائه می دهند، برای بالا بردن امنیت وبسایت بهتر است که از این پروتکل استفاده کنند.
 
HTTPS چه معایبی دارد:
سختی و مشکلاتی فنی برای جابجایی پروتکل
پایین بودن سرعت بارگذاری به دلیل محدودیت های اینترنت در ایران
گران بودن راه اندازی و خرید Certificate
این معایب ممکن است در نگاه اول شما را تاحدی ناامید کند اما باید در نظر داشته باشید که مزایایی که این پروتکل دارد به مراتب باارزش تر از هر گونه معایب است و میتواند معایب آن را بپوشاند.
 
اما بد نیست بدانیم که استفاده از HTTPS در رتبه بندی سایت چندان موثر نیست اما نباید از آن به دلیل اینکه فعلا تاثیر کمی دارد، چشم پوشی کرد.
 
در حال حاضر تاثیر HTTPS کمتر از ۱% است و از اهمیت پایین تری نسبت به محتوای مطلوب برخوردار است اما به منظور افزایش امنیت هم که شده،باید نسبت به آن فکر کنیم.همانطور که قبلا بیان شد، اگر میخواهید طراحی وبسایت شما از نظر گوگل رتبه خوبی کسب کند، این عوامل باید همه در کنار هم باشند.وجود یک عامل بی اثر سئو در بهینه سازی وبسایت شما تاثیر جبران ناپذیری را میتواند برروی وبسایت شما قرار دهد.

خانه --> اخبار و مقالات --> HTTPS و تاثیر آن بر سئو سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران