Rich cards چیست و چه کاربردی در سئو دارد؟

 
طراحی سایت تهران

 

ریچ کاردها یک فرمت جدید نتیجه جستجو هستند که بر اساس موفقیت ریچ اسنیپ‌ها ساخته شده‌اند. درست مانند ریچ اسنیپت‌ها، ریچ کاردها از نشانه گذاری ساختار یافته schema.org برای نمایش محتوا در فرمتی بصری و جذاب تر با تمرکز بر ارائه تجربه کاربری موبایل بهتر استفاده می‌کنند.
 
ریچ کاردها به شما اجازه می‌دهند وبسایت شما بارزتر و از نظر بصری جذابتر نمایش داده شود. بنابراین موتور جستجو ویژگی‌هایی را برای دسته‌بندی‌های بیشتر مانند رویدادها، محصولات، review و دوره‌ها گسترش داده است. با ایجاد Rich cards، فرصتی جدید برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر به صفحه خود دارید. این ویژگی به زیر منوی Search Appearance در کنسول جستجوی گوگل (گوگل وبمستر تولز) اضافه شده است.
 
کاربرد ریچ کاردها :
-رسیدن به جایگاه اول در نتیجه جستجو
-استفاده از تصاویر جذاب و گیرا برای جلب توجه بیشتر
-نمایش قیمت در لحظه یا جزئیات تولیدکننده
-افزایش آگاهی از برند
 
چگونه Rich Cardهای گوگل در سئو به ما کمک می‌کنند؟
از آنجا که گوگل Rich Cardها را پیشنهاد می‌کند تا نتایج جستجویی بهتری ارائه شود می‌تواند فرصت خوبی برای کسب و کارها باشد تا مخاطب هدف را به صفحاتشان بکشانند. برای مثال شما یک وبسایت رستوران دارید نمایش شما می‌تواند شامل تصاویری از غذاهای ارائه شده و نشان دادن رتبه‌بندی رستوران باشد. به این ترتیب می‌توانید به مشتریان خود کمک کنید تا محتوای مرتبط با اطلاعات حیاتی که می‌خواهند را بیابند.
 
Rich Cardهای گوگل نوع تکامل یافته‌ای از ریچ اسنیپت‌های گوگل است که نوعی از نشانه گذاری در صفحه (on-page markup) هستند.با ریچ کارد‌ها اطلاعات بیشتری به گوگل در مورد صفحه وب ارائه می‌شود که می‌تواند اطلاعات مفید بیشتری به کاربران نمایش دهد.
 
نتیجه گیری
ریچ کاردهای گوگل جدیدترین روش برای نشان دادن محتوای شما در نتایج جستجو در دستگاه‌های موبایل به شیوه‌ای جالب و جذاب می‌باشد. با استفاده از ریچ کارد می‌توان توجه بیشتری را جلب کرد و به این طریق کلیک‌های بیشتری را از نتایج جستجو بدون هیچ گونه پرداختی برای تبلیغات گرفت.

خانه --> اخبار و مقالات --> Rich cards چیست و چه کاربردی در سئو دارد؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران