Rss چیست و چه کاربردی در طراحی سایت دارد؟

Rss یکی از مفاهیم پر کاربرد در تولید محتوا در طراحی وب سایت ها می باشد. حتی در بسیاری از طراحی سایت ها می توان دید که Rss را به عنوان یکی از گزینه های اشتراک گذاری مطالب در سایت و در بالا و پایین هر صفحه قرار گرفته است.

شرکت طراحی سایت

اما Rss چیست و چه کاربردی دارد؟
معادل انگلیسی آن Really Simple Syndication می باشد.نمایش تمامی محتوایی که در یک صفحه وب وجود دارد بدون هیچ مورد اضافه و دیزاینی و فقط برای مطالعه کردن محتوای آن صفحه کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. فایل های حاوی RSS به این خاطر که هیچ دیزاین و صفحه آرایی ندارند حجم بسیار کمی دارند و در نتیجه بسیار پر کاربرد هستند. Rssها با اینکه شبیه xml هستند و با این کد نیز نوشته می شوند، فرمت آنها xml می باشد. حجم کم در سئو سایت اهمیت بسیار زیادی دارد و به بالا رفتن سرعت صفحات شما کمک زیادی می کند.

مزایای فایل های RSS در طراحی سایت

با توجه به ساده بودن و عدم استفاده از هر گونه دیزاین و صفحه آرایی، باید فایل های Rss را با استفاده از برنامه های دیگری خواند. برنامه های مختلفی برای باز کردن این فایل وجود دارد که از بهترین و پر کاربرد ترین آنها می توان به Rss Reader اشاره کرد. مطالعه کردن صفحات Rss برای کاربران طراحی سایت بسیار راحت تر بوده و با توجه به کم حجم بودن نیاز به حجم اینترنت کمتری برای باز کردن آنها هست. ذخیره سازی آنها نیز فضای بسیار کمی را خواهد گرفت و هزاران نوع از این فایل ها را می توان به راحتی در سیستم خود ذخیره نمود. کاربرد مهم دیگر این فایل ها در طراحی سایت این است که برای دستیابی به مطالب صفحات و وبلاگ هایی که به آنها علاقه مندید می توانید آدرس آنها را به لیست Rss خود اضافه کنید و از مطالب جدید آنها مطلع شوید. البته برای اینکار نیاز است که سایت های هدف شما نیز در طراحی وب سایت خود Rss feed را داشته باشند.

از مزایای مهم فایل های Rss این است که وقت و هزینه شما صرفه جویی کرده و می تواند یک لیست از مطالب مورد علاقه شما بدون هیچ عامل اضافه و گاهاً تبلیغات مزاحم را برای شما فراهم کند.

خانه --> اخبار و مقالات --> Rss چیست و چه کاربردی در طراحی سایت دارد؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران