UX سایت های تجارت الکترونیک در سال ۲۰۱۹


 
شخصی سازی هوشمندتر
شخصی سازی یک مفهوم جدید نیست، اما در حال حاضر اهمیت آن به سرعت در حال افزایش است. شرایطی که برای بهبود شخصی سازی مناسب هستند. افراد برای شخصی سازی بیشتر آماده هستند و بازاریابان ابزار پیشرفته ای برای ایجاد آن دارند. مردم بیشتر و بیشتر از دستگاه های خود استفاده می کنند و انتظار دارند که گردش های راحت و قابل لمسی در وب داشته باشند. با شخصی سازی، شما می توانید به هر مشتری دقیقا آنچه را که می خواهند، در زمان مناسب، در پلت فرم مورد علاقه شان و با قیمت مناسب ارائه دهید. پیشرفت در یادگیری ماشین، تجزیه و تحلیل داده ها و AI به این معنی است که شما می توانید سایت خود را به صورت دقیق شخصی سازی کنید. شما می توانید عناصری مانند جنسیت، سن و علاقه مندی ها را وارد کنید. ایجاد یک تجربه کاربری شخصی باعث ایجاد یک تجربه بسیار صمیمانه شده و به هر مشتری احساس اهمیت داده شده را می دهد.
 
تکنولوژی صدا
در حالی که فناوری صدا نسبتا نو پا است، تا سال ۲۰۳۰، ۳۰ درصد از جستجوها بدون صفحه کلید یا با صفحه نمایش انجام خواهد شد. این حجم بالایی از جمعیت است که با استفاده از صدای خود برای مرور و خرید محصولات انجام می دهند و اگر سایت شما این را در اختیار قرار دهد، به شدت به نفع شما خواهد بود.
 
ترکیبی از فناوری صوتی، دستورات پیش فرض و شخصی سازی بر اساس داده ها به این معنی خواهد بود که مشتریان می توانند از فعالیت خسته کننده ناشی از پیمایش مابین اطلاعات غیرضروری خودداری کنند. در عوض، آنها می توانند به سادگی از آنچه می خواهند بپرسند و آن را دریافت کنند. فناوری صدای مرکب در سایت تجارت الکترونیک شما این امکان را به شما می دهد تا بتوانید آزمایش کنید و ببینید که بهنرین حالت استفاده برای شما و مشتریانتان چیست. سپس، زمانی که آن تبدیل به یک گزینه اصلی برای خرید کردن شد، شما از خیلی ها جلوتر خواهد بود.
 
موقعیت یابی مبتنی بر Tab
طراحی موقعیت یابی تغییرات بزرگی در سال ۲۰۱۹ خواهد داشت و تعداد بیشتری از شرکت ها از منوی قدیمی همبرگری خارج می شوند. برای افزایش بهره وری موقعیت یابی و زمان بر روی سایت، مارک ها در حال انتخاب منوهای مبتنی بر Tabبه جای آن هستند. منوی همبرگری برای تجربه کاربری عالی نیست، در حالی که هنوز هم محبوب است. در عوض، گزینه های جایگزین در حال پیشروی هستند. دکمه هایی که با اسکرول در صفحه باقی می مانند، با عناصر منو در بالا، پایین و کناره های صفحه است. این مشتری شما را گیج نخواهد کرد و امکان دسترسی بیشتر به قسمت های مختلف سایت را فراهم می کند.
 
ربات های چت
ربات های چت از محبوبیت زیادی در همه سایت ها برخوردار می باشند، بطوریکه به افزایش تعامل کاربر کمک می کنند. در سال ۲۰۱۶، ۳۰،۰۰۰ ربات فعال وجود داشت، در حالی که امروزه بیش از ۳۰۰،۰۰۰ تا وجود دارد. در حالی که ما وارد سال ۲۰۱۹ می شویم، این تکنولوژی پیشرفته را هماهنگ تر با سایت خواهیم دید. ربات های چت از ارائه خدمات ساده به مشتری جلوگیری می کنند و به جای آن تعاملات وب بدون یکپارچه را ایجاد می کنند که این حتی در هدایت فروش موثرتر خواهد بود. فقط با تجزیه و تحلیل تعاملات و رفتارهای قبلی این امکان اینکه سایتهای تجارت الکترونیک بدانند که مشتری دقیقا چه می خواهد خواهد داد. مهم این است که این موارد را در طراحی وب سایت خود بگنجانید.
 
اولویت بندی تلفن همراه
طراحی وب سایت موبایل برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ تا تبدیل شدن به یک روند ادامه خواهد یافت اما نه فقط به خاطر تجربه کاربری. از زمانی که جستجوهای تلفن همراه از جستجوهای دسکتاپ بیشتر شدند، گوگل در ابتدا شروع به فهرست بندی سایتهای موبایل و تفکیک آنها به سایت هایی که مناسب موبایل نیستند کرده است. مردم زمان بیشتری را صرف استفاده از دستگاه های تلفن همراه نسبت به دسکتاپ می کنند، بنابراین طراحی وب سایت برای تلفن های همراه ضروری است. این عنصر کلیدی ترجیحا نه فقط به عنوان یک افزودنی بلکه باید پایه و اساس طرح شما را تشکیل دهد. در حالی که بسیاری از سایت های دسکتاپ مناسب برای تلفن همراه و یا هماهنگ با آن ساخته شده است، اما این دیگر کافی نیست. طراحی اولیه موبایل با طراحی سایت تجارت الکترونیک برای کاربران تلفن همراه آغاز می شود، با طرح هایی برای کاربران دسکتاپ که بعدا می آیند. این یک تغییر اساسی در نحوه کار طراحان است، اما یکی از این موارد برای موفقیت و رشد در آینده حیاتی است. در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد از معاملات آنلاین توسط تلفن همراه انجام می شود که این رقم همچنان در حال افزایش است.
 
در سال ۲۰۱۹ سایت های تجارت الکترونیک آینده نگرتر و یکپارچه تر خواهند بود. مشتریانی که رویکردهای جدیدی برای خرید خواهند داشت که به آنها اجازه می دهد تصمیم درست بگیرند و بدون هیچ گونه نگرانی خریداری کنند. همچنین به عنوان یک تجربه ساده و یکپارچه خرید، مشتریان انتخاب بیشتری در نحوه خرید دارند: چه از طریق موبایل، چه با استفاده از صدای خود و چه از طریق ربات های چت. سال ۲۰۱۹ سالی هیجان انگیز برای طراحی سایت های تجارت الکترونیک خواهد بود.

خانه --> اخبار و مقالات --> UX سایت های تجارت الکترونیک در سال ۲۰۱۹

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران